Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gizemli Hayırsever Batan Toys R Us’tan 1 Milyon Dolarlık Oyuncak Aldı!

Cuma günü ABD'de kalan son mağazalarını da kapatan Toys R Us, tüm olumsuzluğa rağmen güzel bir haberle de gündeme geldi. Detaylar şöyle...
Gizemli Hayırsever Batan Toys R Us’tan 1 Milyon Dolarlık Oyuncak Aldı!
Yorum

Cuma günü kalan son mağazalarını da kapatan Toys R Us, hüzünlerin yanında güzel haberlerle de gündeme geldi. Çünkü adı açıklanmayan bir hayırseverin, efsanevi marka tamamen kapanmadan hemen önce 1 milyon dolarlık oyuncak satın aldığı açıklandı.

Yabancı kaynaklarda yer alan haberlere göre; Kuzey Karolina’da Raleigh mağazasındaki bir çalışan Cuma günü mağazayı hiç açmadıklarını belirtti. Geriye kalan tüm Toys R Us mağazaları son kez kapanmak üzere açılırken Raleigh mağazasının hiç açılmayacak olma sebebi ise içerideki tüm oyuncakların satılmasıydı.

Mağaza çalışanı, kimliği gizli tutulan birinin Triangle Town Center’da bulunan mağazada geriye alan tüm oyuncakları 1 milyon dolara satın aldığını açıkladı.

Toys R Us ABD'deki Tüm Mağazalarını KapattıGizemli hayırseverin bu oyuncakları bölgedeki çocuklara bağışlamak için satın aldığı söylendi. Mağaza personelinin ayrıca Toys R Us’daki son günlerini kalan birkaç oyuncağı kamyona koymak için kutulayarak geçirecekleri kaydedildi.

Geçen yılın Eylül ayında iflas ertelemeye giden ve o zamandan bu yana çöküntüyü durdurmaya çalışsa da bunda başarılı olamayan oyuncak devinin, son gününde böyle bir haberle gündeme gelmesi az da olsa yüzleri gülümsetti.

Kuzey Karolina’daki Toys R Us mağazalarından 1 milyon dolarlık oyuncak satın alındığı yönündeki haberlerin, şirket tarafından doğrulandığını da belirtelim.

Gizemli Hayırsever ABD’de Mağaza Kapatan Toys R Us’tan 1 Milyon Dolarlık Oyuncak Aldı!Ancak oyuncakların çocuklara ne zaman ya da nasıl dağıtılacağıyla ilgili herhangi bir bilgilendirme yapılmadı. Son gününde mağazaları ziyaret etmek isteyen müşteriler ise kapıların kapalı olma nedenini öğrendiklerinde, bu habere çok sevindiklerini söyledi.

Hatta bazıları gizemli hayırseverin Bill Gates ya da kısa süre önce hayır işi projeleriyle gündeme gelen Jeff Bezos olabileceği yönünde görüş bildirdi.

Toys R Us'tan 1 Milyon Dolarlık Oyuncak Alan Kim?Diğer taraftan; 1957 yılında kurulan oyuncak firmasının geriye kalan mağazalarına da kepenk indirilmesi pek çok kişi tarafından “bir çağın kapanması” sözleriyle tanımlandı. Bunun yanında; oyuncak devinin son gününde kendi sitesinde yayınladığı mesaj da dikkat çekti.

Kısaca “yolculuğunu bizimle paylaşan herkese teşekkürler” diyen Toys R Us’un “Bize yalnızca bir şey için söz verin. Hiç büyümeyin ve oynamaya devam edin” sözleri markanın sevenleri tarafından sempatiyle karşılandı. Bu sırada; Cuma itibariyle ABD’deki tüm mağazalarını kapatan Toys R Us’ın maskotu Geoffrey’nin elinde bavul tuttuğu bir fotoğraf kısa sürede viral oldu ve yüzbinlerce kişi tarafından paylaşıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu