Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gemini, Kolombiya’nın En Büyük Bankası ile Ortaklık Kurdu

Ortaklık, Bancolombia müşterilerinin kripto para ticareti yapmasına izin verecek.
Gemini, Kolombiya’nın En Büyük Bankası ile Ortaklık Kurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

New York merkezli kripto borsası Gemini, Kolombiya’nın en büyük bankası Bancolombia ile ortaklık yoluyla Latin Amerika pazarına giriyor. 14 Aralık’ta yürürlüğe girecek ortaklık ile Bancolombia’daki müşterilerin 4 kripto varlıkla ticaret yapmasına izin verilecek.

Bankanın kullanıcıları Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash ticareti yapabilecek. Sınırlı sayıda kullanıcı, Gemini borsası aracılığıyla doğrudan Bancolombia banka hesaplarından kripto satın alabilecek. Kullanıcıların kripto varlıklarını doğrudan hesaplarından çekip çekemeyecekleri henüz belirsiz.

Gemini, borsa olarak Latin Amerika’daki varlıklarının stratejik genişlemelerine yönelik önemli bir adım olduğunu belirtti. Borsa, bölge genelinde blok zincirine ve yenilikçi teknolojilere olan ilgi arttıkça kriptonun Latin Amerika’nın gelişiminde önemli bir rol oynayabileceğine inanıyor.

Ortaklık, Kolombiya’nın mali düzenleyicisi Superintendencia Financiera de Colombia (SFC) tarafından yürütülen bir yıllık bir pilot programın parçası olarak yürütülecek. SFC, Ocak ayında, Gemini, Binance ve Meksika borsası Bitso dahil olmak üzere projeye başvuran on dört kripto borsasından 9’unu pilot program için seçmişti.

Winklevoss Kardeşler’in sahibi olduğu kripto para borsası Gemini şu anda Latin Amerika’da Arjantin, Brezilya, Şili, El Salvador, Panama, Peru ve Uruguay dahil olmak üzere 60’tan fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

Bancolombia ise Kolombiya, Panama, Guatemala ve El Salvador’da faaliyet göstermektedir. Bankanın geçtiğimiz yıl itibariyle, 17,8 milyon müşterisi olduğu bildirilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu