Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Fintech Şirketi Goldman Sachs ve HSBC Liderliğindeki Yatırım Turunda 20 Milyon $ Garantiledi

İngiliz fintech girişimi Bud, HSBC ve Goldman Sachs liderliğindeki bir finansman turunda 20 milyon dolar yatırım garantilediğini açıkladı. Detaylar aşağıda;
Fintech Şirketi Goldman Sachs ve HSBC Liderliğindeki Yatırım Turunda 20 Milyon $ Garantiledi
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiliz fintech girişimi Bud, Pazartesi günü yaptığı açıklamada HSBC ve Goldman Sachs başkanlığındaki bir finansman turunda 20 milyon dolar garantilediğini bildirdi. Londra merkezli şirketin platformu, bankalara kullanıcılarının rakiplerinden finansal hizmetler ürünlerine erişimleri için uygulamalarını güncellemelerini sağlıyordu.

Bankalar ayrıca Bud’ın teknolojisini kullanarak daha düşük maliyetli ürünler bulmalarına yardımcı olmak için bir müşterinin harcama verilerini de kategorize edebilirdi. Bunun teklifi fintech dünyasında ortaya çıkan açık bankacılık isimli temanın bir parçasıydı ki sistem temel olarak bankaların müşteri verilerini yeni finansal ürünlerini yaratmalarını sağlamak için üçüncü taraf sağlayıcılarla paylaşması anlamına geliyordu.

Açık bankacılığın savunucuları, bunun sektördeki rekabeti artıracağını ve tüketicilere kiminle bankacılık işlemlerini yapma konusunda daha fazla seçenek sunarak fayda sağlayacağını söylüyordu.

İngiliz Fintech Şirketi Goldman Sachs ve HSBC Liderliğindeki Yatırım Turunda 20 Milyon Doları GarantilediBud’ın kurucu ortağı ve CEO’su olan Ed Maslaveckas da verdiği röportajda sektörün rekabetçi oranlardan ve hizmetlerden dijital odaklı müşteri deneyimine ve pazar yeri bankacılık modeline doğru büyük bir kayma gördüğünü söyledi. “Piyasa dinamiği açık bankacılığın bankalar için insanların düşündüğünden çok daha büyük bir değişiklik olacağı yönünde” diyen Maslaveckas, “açık bankacılık, esasen müşterinin bankacılık verilerini almasına ve seçtiği herhangi bir uygulamadan ya da hizmetten ödeme yapmasına izin veriyor” ifadeleriyle görüş bildirdi.

Öte yandan, bir erken aşama yatırımı olan fonlama turunda Bud’ın Avustralyalı ANZ, Güney Afrikalı Investec ve İspanyol Banco Sabadell gibi diğer büyük bankalardan da destek aldığı kaydedildi.

HSBC ve Goldman Sachs İngiliz Fintech Şirketi Bud’ı Destekledi!Investec Londra merkezli fintech şirketine girişim fonu INVC aracılığıyla yatırım yaparken Banco Sabadell InnoCells isimli girişim koluyla dahil oldu. Ayriyeten eski Birleşik Krallık Ekonomi Bakanı George Osborne’u danışman olarak sayan Nineyards Capital ile eski Man Group CEO’su Lord Fink de Bud’ın A serisi yatırım turuna katıldı.

Verilen bilgiler arasında fonlamanın bir kısmının Birleşik Krallık Mali Tutum Otoritesi’nin onayına tabi olduğu da vardı. Bud’ın patronu, banka liderliğindeki yatırımın temasının onlara teknolojisini sağlamak için büyük borç verenlerle ortaklık etmek olduğunu söyledi.

Maslaveckas bu durumu; “bu tür servisleri, bankacılık uygulamalarını her gün kullanan milyonlarca müşteriye sunmak için çok fazla şey yapılmadı, biz gerçekten yeni fintech dalgasını onların mevcut müşterilerine sunmalarına yardım eden şirket olmak istiyoruz” diyerek açıkladı. Son olarak ilgili haberde, Bud’ın 2017 yılında HSBC ile finansal hizmetlerini devin doğrudan bankası Direct Bank’ın finansal yönetim araçlarıyla birlikte sağlamaya yönelik ortaklık yaptığı hatırlatıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu