Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Madencileri EIP 1559 Uygulamasına Karşı Eylem Yapacak

ETH madencileri geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan EIP 1559 uygulamasına karşı 1 Nisan’da eylem yapmaya hazırlanıyor.
Ethereum Madencileri EIP 1559 Uygulamasına Karşı Eylem Yapacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Bazı Ethereum (ETH) madencileri, kripto paranın hesaplama gücünün en az %51’ini tek bir işleme koymayı hedefleyerek çok tartışılan Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 1559’un uygulanmasına karşı tepki göstermeye hazırlanıyor.

Madenciler 1 Nisan’da Ethereum’daki yüksek işlem ücretleri sorununu çözmek amacıyla, her işlem için otomatik ücret ayarı ve belirteç yakma mekanizması getirmesi beklenen teklifi denemek ve engellemek için harekete geçiyor. EIP 1559 uygulamasının madencilerin gelirini olumsuz etkileyeceği tahmin ediliyor.

Madenciler Yeni Uygulamaya Tepkili

Madenciler Yeni Uygulamaya Tepkili

ETH madencilerinin yer aldığı grup hareket geçme çağrısında bulundu. 55.900 abonesi olan ve bu işle uğraşan Michael Carter, YouTube kanalında, “1 Nisan’da birçok ev ve orta ölçekli madencinin 51 saat boyunca Ethermine.org’a taşınması için silah/kuvvet projeksiyonu gerçekleşiyor” açıklamasını yaptı.

Koordineli eylem 51 saat sürecek ve ağın hash oranının %51’inden fazlasını kullanma niyetleri ortaya konacak. Bu süre zarfında aktivistler, eğitim amaçlı kisvesi altında Ethereum ağına ne olacağını analiz edecek.

EIP 1559, madenci ücretlerine, cüzdan UX’ine ve ayrıca bir deflasyon yanma mekanizmasının eklenmesine toptan değişiklikler getirmek için bir ücret piyasası reform teklifini ifade ediyor. Yüksek gas ücretlerini ele almayı amaçlayan bu uygulamanın, kullanıcılar beklentilerini karşılamadığı belirtiliyor.

Ethereum madencileri genel olarak buna karşı çıkıyor çünkü mevcut teklife dayalı sistem, gelirlerde kesinti yaratacak. Reddit kullanıcısı DCinvestor, 1 Nisan eylemine katılmayı planlayan Ethereum madencilerinin eylemlerini şiddetle eleştirdi. Onları para almaktan başka hiçbir şeyi umursamayan sömürücü bir zihniyete sahip olmakla suçlayan kullanıcı, eylemlerin kısa ve uzun vadede tüm paydaşlara zarar vereceğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%