Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum’un 2021 Yılında 5 Bin Dolara Ulaşabileceği İddia Edildi

Ethereum’un yükseliş trendinin süreceği ve yıl içerisinde 5 bin dolar seviyelerinin konuşulacağı iddia ediliyor.
Ethereum’un 2021 Yılında 5 Bin Dolara Ulaşabileceği İddia Edildi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin’den sonra en değerli kripto para birimi olan Ethereum, boğa sezonunda sergilediği yükseliş ile yatırımcıların iştahını kabartıyor. Bir analist ETH’nin bu yıl içerisinde 5 bin dolara kadar ulaşabileceğini düşünüyor. Kripto para geride bıraktığımız 3 ay içerisinde 500 dolar seviyelerinden 2 bin dolara kadar dayandı ve değerini dört kattan fazla artırdı. Bugün itibariyle 1.900 dolar seviyelerinden işlem gören kripto paranın ilerleyen günlerde de yönünün yukarıya doğru olması bekleniyor.

Kısa vadeli tahminlerde ETH’nin 2.250 dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Bir analist ise daha uzun vade için Ethereum tahmininde bulundu. 2021 yılı içerisinde kripto paranın 5 bin dolara ulaşabileceği belirtiliyor. Ethereum, bu yıl neredeyse yüzde 157 arttı ve geçen Mart’taki küresel piyasa rotasından bu yana yüzde 2.047’ye kadar yükseldi. Kripto para, son 11 aydaki kazançları yüzde 1,262’ye yaklaşan en büyük rakibi Bitcoin’i büyük ölçüde geride bıraktı.

ETH için 5 Bin Dolar Tahminleri Yapılıyor

ETH için 5 Bin Dolar Tahminleri Yapılıyor
Kaynak: TradingView

Analistler Ethereum’un yükselen gücünü, Bitcoin’e karşı devam eden büyümesinden aldığını düşünüyor. Geriye dönüp bakıldığında, ETH/BTC kuru Ocak 2018’de 0,123 BTC ile rekor bir yüksekliğe ulaştıktan sonra yüzde 87 oranında düşüş yaşadı. Parite 2019’un Eylül ayında 0,016 BTC’ye kadar düştü ve o zamandan beri yukarı yöndeki hareketini sürdürüyor. ETH/BTC’nin söz konusu fiyat tavanının üzerine çıkması Ocak 2020’nin üçüncü haftasına kadar gerçekleşmedi.

Şu an itibariyle, parite destekle aynı trend çizgisini test ediyordu ve analistler bu yükselişin sürmesini bekliyor. Bir analist ise 2021 yılı içerisinde ETH’nin ulaşacağı fiyatla ilgili tahminde bulundu ve “Ethereum bir 1300 gün azalan trendin koparma tekrar test edilir. Çoğu hala bunun ne kadar büyük olduğunu anlamıyor. Önümüzdeki birkaç ay içinde kolayca 5.000 dolara çıkabilir.” açıklamasını yaptı.

ETH/BTC analizi
Kaynak: TradingView

Tahminler Güney Kore merkezli bir blockchain analitik platformu olan CryptoQuant tarafından yapıldı. Raporda ayrıca Aralık 2018’deki yükseliş ve düşüş fiyat rallisine kıyasla, Ethereum’un mevcut boğa koşusunun daha uzun vadeli yatırım duyarlılığına odaklandığına yer verildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%