Yatırım yapmaya başla!

Eski James Bond Roger Moore’nin Milyon Dolarlık Lüks Malikanesi

Eski James Bond Roger Moore’nin Milyon Dolarlık Lüks Malikanesi

James Bond karakterine hayat veren oyuncuları düşündüğünüzde, aklınıza ilk kim geliyor? Tabi malumunuz, efsane seride 1962 yılından bu yana tam 7 farklı karakter James Bond olarak karşımıza çıktı. Bu soruya yeni kuşağın cevabı elbette başarılı aktör Daniel Craig olacaktır. Ama özellikle 70’lere damgasını vuran Roger Moore, bu seride asla unutulmayacak bir başarıya imza atmıştır. 1970’den 1978’e kadar dünyanın en ünlü casus karakterini canlandıran oyuncu, tartışma götürmez başarısını; Beni Seven Casus, Altın Tabancalı Adam ve Yaşamak İçin Öldür gibi filmlerde de defalarca ispatladı. Ünlü aktör son zamanlarda ise 6.9 milyon dolara (yaklaşık 20 milyon TL) satışa sunulan lüks malikanesiyle gündeme geldi.

Sherwood House isimli bu malikane, Londra’nın 32 km batısında Denham isimli bir kasabada yer almaktadır. Edindiğimiz bilgilere göre gösterişli malikane, 20’li yıllarda inşa edilen tarihi bir yapı olma özelliğine sahip. 14 Ekim 1927 doğumlu olan İngiliz aktör, bu evi 3. karısı Luisa Mattioli ile birlikte yaşadığı dönemde satın almış. Çünkü çift, çocuklarının rahatlıkla oynayabileceği büyük bir bahçe ve daha fazla odası olan bir malikaneye ihtiyaç duymuş.

Sherwood House, gerçekten her anlamda muhteşem bir yaşam alanına sahip. Bu evde bir zamanlar Roger Moore’nin de yaşadığı düşünülünce 6.9 milyonluk fiyatı daha çok anlam kazanıyor. Şimdi gelin hep birlikte bu tarihi evin kapılarını aralayalım.

İşte karşınızda bir zamanlar Roger Moore’nin yaşadığı lüks malikane:

Sherwood House

Sherwood House Balkon

Öncelikle bu lüks malikanenin Londra’ya çok yakın bir mesafede olduğunu söyleyelim. Buranın, gözlerden uzak bir yaşam olanı olması, çiftin Sherwood House’ye olan ilgisini de arttırmış. Zaten Roger Moore, “My Word is My Bond” isimli kitabında da Sherwood House’den şu şekilde bahsetmiş:

“1970’de, Luisa ve ben başka bir eve taşınmamız gerektiğini düşündük. Denham’da bulunan Sherwood House’nin bizim için mükemmel olduğuna karar vererek, burayı satın aldık. 1978 yılına kadar burada huzurlu bir şekilde yaşadık. Ancak 78’de hükümetin cezalandırıcı vergilendirme sistemi nedeniyle Sherwood House’den taşınmak zorunda kaldık.”

Sherwood House SalonRoger Moore’den sonra iki sahibi daha olan ev, emlak şirketi Savills aracılığıyla 6.9 milyon dolardan satışa sunulmuş. Bu fiyatta James Bond yıldızının büyük etkisi olduğunu düşünüyoruz. Ancak Sherwood House, James Bond’un yaşamış olduğu ev olmasa da milyon dolar ederdi. Zira ortalama 4.500 kilometrekarelik bir alana sahip olan malikane, özellikleri bakımından da oldukça etkileyici. Üst katında 4 yatak odası bulunan evde; hizmetçi odası, elbise bölümü, bilardo salonu, çalışma odası gibi detaylar yer alıyor.

Sherwood House Yatak OdasıBu gösterişli malikanenin havuzu ve büyük bahçesindense ayrıca söz etmek gerekir. Yeşil ağaçlarla çevrelenmiş bahçe, özel hayatına önem veren kişiler için de oldukça güvenlikli görünüyor. Havuz başı partiler için oldukça uygun gözüken bu yapı, büyük bir ailenin rahatlıkla yaşayabileceği huzurlu bir yaşam alanı sunuyor. Tabi bahsettiğimiz ailenin biraz da zengin olması gerekiyor. Neticede, 6.9 milyon dolar değerinde bir evi herkes satın alamaz, değil mi?

Tarihi ile de önemli bir mekan olan ev, arkadaşları arasında sükse yapmaktan keyif alanlar için de çok uygun görünüyor. Sonuçta, Sherwood House’den bir yıldız geçmiş, hem de tüm dünyanın hayranı olduğu bir yıldız! Ama ben daha çok sizin fikrinizi merak ettim. Bu gösterişli malikaneyi nasıl buldunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum