Yatırım yapmaya başla!

Erdoğan’dan İş Dünyasına İstihdam Çağrısı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün TOBB Şurası'nda; referandum, FETÖ, ülke ekonomisi gibi birçok konuya değindi. En önemli konusu "işsizlik" olan toplantıda iş dünyasına istihdam çağrısı yaptı. İş dünyasının önde gelen isimlerinden ise Erdoğan'ın çağrısına destek geldi. İşte haberimizin detayları...
Erdoğan’dan İş Dünyasına İstihdam Çağrısı!

Dün TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Ekonomi Şurası’nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, işsizlik konusuna çözüm getirecek çalışmalar yaptığını belirtti. Başbakan Binali Yıldırım’ın da konuşma yaptığı toplantıya, 7 bölgenin temsilcisi olmak üzere yaklaşık 30 konuşmacı katıldı. Katılımın yoğun olduğu toplantıda istihdam ile ilgili önemli gelişmeler konuşuldu. (Tobb Ekonomi Şurası hakkında bilgi almak için burayı tıklayın.)

Konuşmasına, şimdiye kadar ekonomiyle ilgili her şeyi  iş adamlarıyla istişare ettiğini söyleyerek başlayan Erdoğan, “Bu seferberlikle işsizliği gümbür gümbür çökerteceğiz” ifadesini kullandı. FETÖ konusuna da değinen Erdoğan, birlik ve beraberliği vurguladığı konuşmasında şu konulara değindi:

Fethullah Gülen Terör Örgütü’nün hala ülkenin her yerinde olduğunu, gelecek nesillere güvenli bir Türkiye bırakabilmek için iş dünyasından bu çetenin temizlenmesi gerektiğini söyledi. Türkiye’nin tarihin en kritik mücadelelerinden birini verdiğini söyleyen Erdoğan; “Biz buna yeni İstiklal mücadelesi diyoruz. Çünkü bugün yaşadıklarımızı ancak Çanakkale ve Kurtuluş savaşıyla mukayese edebiliriz. Ülkemizin Afrika ve Ortadoğu ile ilişkisini kesmek için malum merkezlerden aldıkları güçle içeride ve dışarıda saldırıya geçmiş durumda” açıklamasında bulundu.

Erdoğan’dan istihdam çağrısı!

Her geçen gün artan işsizlik rakamlarını düşürmek için iş adamlarıyla pazarlığa girdiğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu çağrıyı seferberlik olarak gördüğünü, ancak ülkesini seven insanların gönül rızasıyla yapacağı destekler sayesinde işsizliğin son bulacağını ifade etti. Erdoğan’ın istihdam çağrısına ise; Zorlu Holding, Polat Holding, Limak Holding ve Kiğılı başta olmak üzere iş dünyasının önemli isimlerinden tam destek geldi.

Erdoğan’dan Faiz Politikasına Eleştiri

TOBB Şurası’nda birçok konuya değinen Recep Tayyip Erdoğan, ülkenin faiz politikasından şikayetçi olduğunu söyledi. Merkez Bankası’nın verdiği faizlerle, girişimcilerin iş yapamadığını, bu faizlerin aslında bir sömürücü olduğunu ve bu şekilde ülkemizin kalkınamayacağını belirtti.

Döviz Piyasasında Son Durum

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TOBB toplantısında faiz politikasından şikayetçi olduğuna dair görüşler dolar üzerinde etki yarattı. Dolar Erdoğan’ın faiz açıklamasından sonra yükselişe geçti. Dün 3.67 liraya gerileyen kur güne yükselişle başladı. Dolar, Erdoğan’ın faiz konusundaki eleştirel görüşlerinden sonra, dün akşam saatlerine doğru 3.75 lira seviyesine çıktı. Ancak ekonomistler bu yükselişin fazla uzun sürmeyeceğini öngörüyor.

Dolar ile paralellik gösteren Euro da yükseldi ve 3.99 liraya çıktı.

Yükselişine devam eden altın ons başına 1230 liradan işlem görüyor. Kapalıçarşı’da gram altın 148 lira, çeyrek altın 242 lira, Cumhuriyet altını ise 983 liradan satışa sunuldu. Euro/dolar paritesinin 1,03 bandına kadar gerileyebileceğini öngören AA Finans analisti İslam Memiş, altının ons fiyatındaki yükselmenin kalıcı olmayacağını söyledi

8 Şubat 2017 Gündeminden Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam çağrısı konusuna ayrıntısıyla değindikten sonra gelelim ekonomi ve siyaset gündemin de yaşanan diğer gelişmelere.

Bugün Başbakan Binali Yıldırım Çankaya Köşkü’nde, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Fayez Al-Sarraj ile basın toplantısı yapacak. Ardından Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adel Bin Ahmed Al-Jubeir’i ağırlayacak.

TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, Alman Federal Meclisi Almanya-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Michelle Müntefering başkanlığındaki heyeti kabul ederek toplantı yapılacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Dünya Bankası’nın Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi için, BOTAŞ’a verilecek imza törenine katılacak.

Etiyopya Cumhurbaşkanı Mulatu Teshome Wirtu’ya, Ankara Üniversitesi Dostluk Payesi unvanı verilecek.

OHAL kapsamında yapılan temizlik operasyonlarında yeni yayımlanan KHK’ye göre; Yargıtay Başkanlığı’ndan 10 kişi, MEB’den 2585 kişi, Jandarma Genel Komutanlığı’ndan 893 kişi, Emniyet Genel Müdürlüğü’nden 417 kişi, Ekonomi Bakanlığı’ndan 15 kişi olmak üzere, toplamda 4464 kişi meslekten alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefon görüşmesi yaptı.

Donald Trump Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak için Tıklayın.

Erdoğan’ın Çağrısına İş Dünyasından Tam Destek

Recep Tayyip Erdoğan ülkedeki işsizliği devletin tek başına çözmekte zorlanacağını, bu nedenle çok fazla işçi çalıştıran kurumlardan bunu bir varlık mücadelesi görerek destek beklediğini belirtti. İş dünyasından ise Erdoğan’a tam destek geldi.

Twiter’da Gündem Hakkında Atılan Tweetler

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum