Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan: 5,1 Milyar Liralık Projeyi Hayata Geçireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Eğitim Yatırımları Toplu Açılış Töreni’nde konuştu. Öne çıkanlar aşağıda;
Erdoğan: 5,1 Milyar Liralık Projeyi Hayata Geçireceğiz
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Eğitim Yatırımları Toplu Açılış Töreni’nde konuştu. “Temel Eğitim Kurumları Yapım Programı kapsamında İstanbul’umuzda 5,1 milyar liralık 4 bin 194 derslikli 197 projeyi hayata geçireceğiz.” ifadeleriyle dikkat çekti.

İstanbul’un eğitim altyapısını güçlendirmek amacıyla birçok tarihi nitelikte adım atıldığını söyledi. 2002 yılında 40 bin civarında olan derslik sayısının, üç kattan fazla artırarak, bugün 129 bin seviyesine taşınmasını ve 67 bin olan öğretmen sayısını, yine 3 kat artırarak, 176 bine ulaştırılmasını örnek gösterdi.

Erdoğan: 5,1 Milyar Liralık Projeyi Hayata Geçireceğiz
KAYNAK: Twitter

Resmi açılışı yapılan eğitim yatırımlarının hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünkü törenle 1 Temmuz 2019 ile 15 Şubat 2022 tarihleri arasında inşası tamamlanan 122 okulu resmen hizmete aldıklarını belirtti.

Bu eğitim kurumlarından; 56 okul, bin 321 dersliğin Millî Eğitim Bakanlığı, 39 okul, bin 280 dersliğin İstanbul Proje Koordinasyon birimince, 27 okul, 556 dersliğin ise hayırseverlerce İstanbul’a kazandırıldığını kaydetti.

Açılışı yapılan okulların toplam yatırım bedelinin 2 milyar 140 milyon lirayı geçtiğini aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim-öğretim hizmetlerinin kalitesini daha da artıran yatırımların; öğretmen, öğrenci ve velilere hayırlı olmasını temenni etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün daha önce Hazreti Ali Camii’nde kıldığı Cuma namazının ardından gazetecilerin Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin soruları yanıtlamıştı.

Avrupa Birliği’nin tutumunu nasıl değerlendirdiği yönünde soruya Erdoğan, şöyle yanıt vermişti:

“Şu anda AB ve Batıcı bütün zihniyetler maalesef ciddi, kararlı bir duruş sergilemediler. Hepsi Ukrayna’ya bol bol nasihat çekiyorlar. Tabi bu nasihatle bir yere varmak mümkün değil.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu