Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Enerji Tasarruflu Lüks Evler: Amber Gardens

Enerji Tasarruflu Lüks Evler: Amber Gardens
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın enerji kaynaklarının her geçen gün daha da azaldığı ve eğer tüketimlerimize dikkat etmezsek yakında yeryüzünde büyük bir kıtlık yaşanacağı ile ilgili haberleri hepimiz biliyoruzdur, değil mi? Ki zaten bilmesek bile, çevremize bakarak bu tahminde bulunmak hiç de zor olmaz diye düşünüyorum. Nitekim, yeryüzünde her gün bir yenisi eklenen kocaman fabrikalar, onlarca hatta yüzlerce katlı büyük yapılar, sayısız evler, iş merkezleri vs… enerji ve doğal kaynaklarımızı tüketen o kadar çok neden var ki bu şekilde savruk yaşamaya devam edersek yakında içecek su bile bulamayacağımızdan korkuyorum.

Gerçekten çok kötü sonuçlara sebep olabilecek bu duruma bir son vermek için, tabii ki herkes eli kolu bağlı oturmamış ve çevre dostu bilim adamları yıllarca süren araştırmalar yaparak pasif evler projesini geliştirmişler. Pasif evler projesinin tanımını ise aktif ısıtma sistemine ihtiyaç duymayan ve yaz kış tam konfor sağlayan ev tipleri olarak yapabiliriz. Bununla birlikte bu kurtarıcı proje, biyoiklimsel tasarımı hedefleyen; ekolojik, ekonomik ve sosyal etmenlere göre üretilen, sürdürülebilir bir projedir. Pasif evler projesi hayata geçirildiğinde, dışarıdan enerji tüketimi neredeyse tamamen ortadan kaldırılmış olur. İşte yavaş yavaş tükenmeye başlayan dünyamızda da bu harika proje sayesinde daha uzun yıllar sağlıklı ve huzurlu hayatlar yaşayabilmeyi umut ediyoruz. Dilerseniz örnek olacak bir ev eşliğinde konumuzu hep birlikte şekillendirelim.

İşte karşınızda lüks yeşil ev sitesi Ambers Gardens:

Ambers Gardens Sitesi

Ambers Gardens SitesiBugün anlatacağımız ev, bir pasif ev şeklinde inşa edilmiş olan Romanya Bükreş’teki Amber Gardens isimli sitedeki evlerden bir tanesidir. Alesanor Real Estate Development tarafından inşa edilmiş olan yeşil evler, modern tarzda inşa edilmiş olan çevre dostu yerlerdir. Ayrıca, Romania Green Building Council tarafından Yeşil Evler sertifikası almaya hak kazanan Alesanor firması, dünyanın enerji tüketimini azaltmak adına böyle bir iş yaptığı için çok mutlu olduğunu belirtiyor. Zira bu pasif evler, bu sistemin olmadığı diğer evlere göre %90 daha az enerji tüketiyorlar ki bu da hiç azımsanmayacak bir oran, değil mi?

Ambers Gardens Sitesi250 metrekare büyüklüğünde olan çevre dostu evin iç dizaynı da oldukça şık tasarlanmış olup, yine doğal ürünler kullanılarak, Green Ambers’te sağlıklı bir yaşam alanı oluşturulmaya çalışılmış. Etrafındaki alanıyla birlikte tam 650 metrekare olan yeşil ev, gerçekten sağlıklı ve huzurlu bir şekilde hayatını sürdürmek isteyen insanlar için kusursuz bir seçim olacaktır. 2016 yılında bitmesi beklenen bu sitede tam 60 adet çevre dostu yeşil ev bulunmaktadır.

Görünüşe bakılırsa, şimdiden satışlarına başlanan evlerden çok yakında bir tane bile boş ev kalmayacak. Zira, kim hem bu kadar gösterişli hem de eko sisteme olan zararı en aza indirgenen çevre dostu bir ev istemez ki? Yanılıyor muyum? Sizce de pasif ev projesinin hayata geçirildiği bu Green Ambers evleri her bakımdan mükemmel değil mi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu