Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

30 Yaşına Gelmeden Önce Katılabileceğiniz En İyi Festivaller

30 Yaşına Gelmeden Önce Katılabileceğiniz En İyi Festivaller

Seyahat edip çeşitli festivallere katılmak, gençken yapılabilecek ve harcanan paraya değecek en iyi etkinlik olabilir. Farklı kültürler tanımak, yeni insanlarla tanışmak, dünya tarihi hakkında bilgiler edinmek ve bölgelere özgü yeni tatları keşfetmek, her zaman için heyecan verici olmuştur. Dünyayı dolaşmayı hayat felsefesi haline getiren bazı insanlar, hem bu tarz eşsiz deneyimlere ulaşırken hem de çekmiş oldukları fotoğraflarla ya da yaptıkları yayınlarla ciddi miktarda paralar da kazanabiliyorlar. “Çok gezen mi bilir, çok okuyan mı?” sorusunun çok gezen kısmını seçen insanlar, bu tarz aktiviteleri 30 ile 40’lı yaşlarına kadar gerçekleştirip, sonrasında ise çok okuyan tarafına dikey geçiş yapıyorlar. Bu nedenle, yeni yerler ve insanlar keşfetmek, 30’unuzdan önce başarmanız gereken şeyler arasında yer alabilir.

Eğer sizler de yaş geçmeden dünyayı keşfetmek ve hayattan keyif almak istiyorsanız, dünyanın çeşitli yerlerinde gerçekleşen eşsiz festivallere katılarak değişik yerler görebilir, yeni insanlarla tanışıp farklı kültürler hakkında kitaplardakinden çok daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Daha fazla vakit kaybetmeyip, bu keşfe katılmak isteyenler için hazırlamış olduğumuz festivaller listemizi otuzlu yaşlara gelmeden önce tamamlayabilmeniz, sizlerin de yararına olacaktır. Elbette ki, bu festivallere 18 ila 21 yaşını doldurmuş her birey katılım gösterebilir. Ancak listemizde yer alan bu festivallerin fiziksel açıdan yorucu olabileceği gibi, ileriki yaşlarda üstlenmeniz gereken sorumlulukları da bir kenara bırakmanız gerekecektir.  Eğer 20’li yaşlarınızda genç ve keşfetmeye meraklı bir bireyseniz, sizler için hazırlamış olduğumuz bu güzel liste, kesinlikle hoşunuza gidecektir.

İşte karşınızda 30 yaşına gelmeden önce katılabileceğiniz en iyi festivaller:

7 Oktoberfest

OktoberfestSizler büyük ihtimalle bu festivale orta yaşlarda katılmak istiyor olabilirsiniz. Ancak o gün geldiğinde, bu festivale katılabilecek misiniz? Sarhoş olabilecek misiniz? Bavyera’ya özgü Dirndl ve Lederhosen adı verilen kıyafetleri giyebilecek misiniz? Ya da sarhoş insanlarla dolu bu festivalde sinirlerinize hakim olabilecek misiniz? İşte bu yüzden hala biraz daha pervasız olduğumuz ve para harcamaktan çekinmediğimiz 20’li yaşlar, Eylül ayının son günlerinde başlayıp, Ekim ayının ilk günlerine kadar devam eden ve Almanya’nın Münih şehrinde düzenlenen Oktoberfest için fazlasıyla idealdir. Hemen hemen her yıl 6 milyon insanın katıldığı bu iki haftalık festivale katılmak, sizleri fazlasıyla sosyalleştirecektir.

DÜNYANIN EN İYİ ÖĞRENCİ ŞEHİRLERİ İÇİN TIKLAYIN.

6 Holi Festivali

Holi FestivaliYeni başlangıçların, aşkların ve baharın gelişinin 16 gün boyunca kutlandığı Holi ya da Renklerin Festivali, Hindistan’a özgü eşsiz bir festivaldir. Kelimenin tam anlamıyla “renkli” bir festival olan Holi, Hint ezgilerinin ve danslarının da yer aldığı inanılmaz derecede eğlenceli bir etkinlik olarak yıllardır gerçekleşmeye devam ediyor. Farklı kültürler ve yeni insanlar tanımak isteyenlerin her yıl katılım gösterdikleri bu etkinlik, aslında iki bölümden oluşuyor. İlk kısmında diğer katılımcılarla birlikte festival ateşi için odun toplayıp, büyük bir ateşin etrafında “şeytana” küfür ediyorsunuz ve ikinci bölümünde ise toprak boyalarından oluşan renk cümbüşü ile karşılaşıyorsunuz. Masumiyet, canlılık, sakinlik ve dine bağlılık anlamları taşıyan renklerin havaya saçıldığı bu festival, hem ruhunuza hem de zihninize çok iyi gelecek.

5 Times Meydanı Yılbaşı Kutlamaları

Times Meydanı Yılbaşı KutlamalarıÜlkemizde de etkileyici bir şekilde kutlanan yılbaşı, adeta hayata yeniden başlamış hissine kendimizi kaptırdığımız etkinliklerden bir tanesidir. Dünya çapında gerçekleşen yeni yıl kutlamalarına katılmak, kendinizi çok daha genç hissettirebilir. Özellikle de binlerce insanın sarhoş olduğu ve eğlenceli anların yaşandığı Times Meydanı’ndaki yılbaşı kutlamalarına daha önce şahit olmadıysanız, bu etkinliğin diğer ülkelerde gerçekleşen kutlamalara göre çok da çılgın olduğunu belirtmek isterim. Halihazırda oldukça özel ve eğlenceli olan yılbaşı gecesini, Times Meydanı’nda geçirerek çok daha unutulmaz bir anıya dönüştürebilirsiniz.

YILBAŞINA ÖZEL SEVDİKLERİNİZİ MUTLU EDECEK EN LÜKS HEDİYELER İÇİN TIKLAYIN.

4 Songkran Festivali

Songkran FestivaliSongkran ya da Su Festivali’ni daha önce duymuş muydunuz? Listemizde yer alan bu festival, dünyanın en ünlü etkinliklerinden bir tanesidir. İlkbahar aylarında Tayland’da gerçekleşen Songkran Festivali, aslında yeni yılı kutlamak için yapılan dev bir su savaşıdır. Bahçe hortumlarının, su tabancalarının, kovaların, pet şişelerin ve hatta fillerin diğer insanlara su fışkırtmak için kullanıldığı bu eğlenceli festival, yıllardır süregelen bir etkinlik olarak Chiang Mai kentinde düzenlenmeye devam ediyor. Suyun ıslattığı kişiyi kutsadığına ve pozitif dileklerinin kabul olması için yardımcı olduğuna inanılarak gerçekleşen Songkran Festivali, eğlenceden sırılsıklam olmak isteyenleri fazlasıyla mest ediyor.

3 Rio Karnavalı

Rio KarnavalıParti ve festivalleriyle aklımızı başımızdan alan Brezilya, dünyanın en bilindik ve en kalabalık karnavalıyla bu durumu daha da pekiştirmeyi başarıyor. Dünya çapında bilinen Rio Karnavalı, Hristiyan inancında Lent veya Büyük Perhiz olarak adlandırılan oruçtan önce gerçekleştiriliyor. Tamı tamına 1723 yılından bu yana Rio De Janeiro şehrinde yapılan bu karnaval, gösterişli kostümler ve canlı müzikler eşliğinde samba okullarının geçit törenleriyle başlıyor. Milyonlarca insanın samba okullarına eşlik ettiği bu renkli karnaval, kesinlikle içinizi kıpır kıpır edecek.

2 Mardi Gras

Mardi GrasDünyanın en büyün festivallerinden bir tanesi olan Mardi Gras, özellikle de 20’li yaşlardaki gençler için “cennet” olarak nitelendirilebilecek bir festivaldir. Büyük Perhiz’in arifesinde New Orleans’ta gerçekleşen bu etkinlik, oldukça renkli görüntülere sahne oluyor. Tüm gün Bourbon Caddesi’nde sarhoş bir şekilde yürüyerek binlerce farklı insanlarla karşılaşabilirsiniz. Rengarenk boncukların etrafta bulunan mekanlardaki katılımcılar tarafından diğer ziyaretçilerin üzerlerine atıldığı, çeşitli renkte kıyafetlerin giyildiği, dans ve tiyatro gösterilerinin yanı sıra spor müsabakalarının, yiyecek ve içecek festivallerinin de gerçekleştiği Mardi Gras etkinliğinden, yeni dostlar edinerek ve renkli boncuklardan oluşan onlarca kolye ile ayrılabilirsiniz.

25 YAŞINDAN ÖNCE YAPILMASI GEREKENLER İÇİN TIKLAYIN.

1 Spring Break Festivalleri

Spring Break FestivalleriÖzellikle de üniversiteli gençlerin görüp görebilecekleri en çılgın partilerin düzenlendiği Spring Break festivalleri, dünyanın dört bir yanında gerçekleşiyor. Son birkaç yıldır ülkemizde de düzenlenen Spring Break, aslında bir nevi bahar şenlikleridir. İlkbahar aylarında, zorlu vize ve final dönemine girmeden güney kesimlere inerek deniz, kum, alkol ve çeşitli partilerle bütün enerjinizi, derdinizi ve kederinizi bırakmanızı sağlayacak eşsiz bir festivaldir. Ancak Panama City Beach, Spring Break festivallerini tabiri caizse “dibine kadar” yaşayabileceğiniz bir güzergah olabilir.

Bazılarımız çocukluğuna dönmek bazılarımız ise büyümek ister fakat birçoğumuz hep genç kalabilmeyi arzularız. Özellikle ülkemizde 20’li yaşlardan önce para kazanabilmek oldukça zordur. Para kazanmaya başladığınız zaman ise kazandıklarınızı harcayabilmek, eğlenebilmek ve hatta dinlenebilmek için gereken zamanı bulabilmek, neredeyse imkansızdır. Ancak sizler birçoğumuzdan çok daha şanslıysanız ve hem zaman hem de para sizler için sorun değilse, dünya çapında gerçekleşen bu festivallere mutlaka katılmalısınız. Peki, listemizde yer alan bu festivallerden en çok hangilerine katılmak isterdiniz?Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum