Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Milyarder Babanın Kızı için Aldığı Dünyanın En Pahalı Elması: “Blue Moon”

Milyarder Babanın Kızı için Aldığı Dünyanın En Pahalı Elması: “Blue Moon”
Son Güncelleme: 
Yorum

Baba olmak kuşku yok ki dünyanın en güzel mucizelerinden biri. O zamana kadar yapılan tüm çılgınlıklar, deli dolu hayat bir anda sizden çok daha uzakta yabancı bir düşman gibi görünür insana. Her şeyden önemlisi de gözünüz dünyanın hiçbir maddi değerini görmez olur. Evrenin en değerli varlıklarını sermek istersiniz biricik yavrunuzun ayaklarının altına. Kanıt mı? Hong Konglu milyarder Joseph Lau! O, güzeller güzeli kızına aşık bir baba ve bunu da sahip olduğu serveti, onun için cömertçe harcayarak gösteriyor.

Ünlü iş adamı, geçtiğimiz günlerde Sotheby’s Müzayede Evi’nin düzenlediği bir açık artırmaya katıldı. Sıradan bir oturum olması bekleniyordu; ama müzayedenin baş konuğu unutulmuştu, MAVİ AY! Blue Moon, Güney Afrika’da keşfedilmiş ve eşine az rastlanır büyüklükte, saflıkta bir elmas. 29,62 karatlık değerli taş, ayrıca dünyanın şu ana kadar keşfedilen en büyük mavi elmasıdır. Değerli taş bu unvanın yanına artık bir de dünyanın en pahalısı olma özelliğini ekledi. Milyarder Joseph Lau bu göz kamaştıran elması, kızı için rekor bir ücrete satın aldı. Aslına bakarsanız bu, ünlü iş adamının kızı için aldığı ne ilk ne de son elmastı. Çünkü Joseph, elmaslar kadar değerli gördüğü kızı için bir koleksiyon oluşturmuştur ve Mavi Ay da bu koleksiyonun tacı niteliğindedir. Dilerseniz ünlü milyarderin kızı için oluşturduğu bu değerli koleksiyona ve baş konuğumuz Mavi Ay’a daha yakından göz atalım.

İşte karşınızda milyarder babanın kızı için oluşturduğu elmas koleksiyonu ve Mavi Ay!

Dünyanın En Pahalı Elması Mavi Ay

Dünyanın En Pahalı Elması Mavi AyHong Konglu milyarder Joseph Lau, “Blue Moon” adındaki bu elmasa tam 48.5 milyon dolar ödedi. Ünlü iş adamı Sotheby’s müzayedesinde sadece sıradan bir taş satın almadı, kızının onuruna 29,62 karatlık “Josephine’in Mavi Ay’ı” adının verildiği bu en pahalı elması aldı. Göz kamaştıran değerli taş, Sotheby’s açık artırmasında bugüne kadar satılmış en pahalı elmas mücevherlerdendir. Bu taş, karat başına 4 milyon doların üzerindeki fiyatıyla, bugüne kadar satılan en değerli elmaslardan biri olma rekorunu elinde bulunduruyor. Ancak bu elmas, zengin babanın aldığı tek değerli mücevher değil. Blue Moon adındaki elması almadan önce Lau, “Tatlı Josephine” adını verdiği 16.08 karat pembe elmasa 28.5 milyon dolar ödemişti.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 ELMAS KOLYESİ İÇİN TIKLAYIN.

Joseph Lau Josephine LauBlue Moon (Mavi Ay) elmasının bir yıl önce Güney Afrika’da keşfedildiği ve uzmanlar tarafından; yapısal olarak kusursuz, bugüne kadar ki en pahalı mücevher olarak tanımlandığı belirtiliyor. Bir önceki rekor, Londra mücevher satıcısı Laurence Graff’ın 2010 yılında 45.6 milyon dolara sattığı “Graft Pink” isimli 24.78 karat pembe elmasa aitti. Mavi Ay, bu ücreti geçerek dünyanın en pahalı elmasları arasında liderliğe kuruldu. Milyarder iş adamının kızı için bundan başka elmaslar da aldığı düşünülürse, Genç Josephine için büyütülen koleksiyona bir parça daha eklendiğini söyleyebiliriz hem de epey büyük bir parça. Lau ayrıca, 2009 yılında “Josephine’nin Yıldızı” adını verdiği bir mavi elmasa da 9.5 milyon dolar ödemişti.

DÜNYANIN EN EFSANEVİ 10 ELMASI İÇİN TIKLAYIN.

Graft Pink - Pembe ElmasGezegenin en zengin 114. adamı için bunlar aslında hiçbir şeydi. Forbes Dergisi’ne göre Lau’nun net geliri 11.5 milyar dolardan daha fazla. Mülk kralları arasında gösterilen baba, kızı Josephine Lau’ya olan aşkını göstermek için son olarak İsviçre’nin Cenevre kentinde bir mücevher müzayedesine katıldı. Buradan da eli boş dönmeyen milyarder iş adamı, kızı için iki adet göz kamaştırıcı elmas yüzük alarak bu alışveriş çılgınlığına devam edeceğini tüm dünyaya da bir kez göstermiş oldu.

Bizler çocuklarımız şımarmasın diye istedikleri oyuncakları onlara almazken, dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Lau kızına milyon dolar değerindeki elmaslardan bir koleksiyon yapıyor. Lau koleksiyona yeni parçalar eklemeye devam ededursun, bu şekilde sevginin gösterilip gösterilmeyeceğine de yorumlarınızla birlikte sizler karar verin…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu