Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dünyanın En Gözde Saat Markalarının Birbirinden Lüks 6 Modeli

Değeri 100 binlerce dolarla ölçülen saatleri görmek ister misiniz? Bu yazımızda dünyaca ünlü markaların en lüks modellerini sizler için derledik.
Dünyanın En Gözde Saat Markalarının Birbirinden Lüks 6 Modeli
Son Güncelleme: 
Yorum

Saatlerin sadece zaman göstergesi olarak kullanıldığı tarihin üzerinden uzun yıllar geçti. Özellikle erkeklerin bu aksesuarı bir statü göstergesi olarak görmesi, dünyanın kalburüstü saat markalarını her yıl birbirinden gösterişli modeller üretmeye teşvik etti. Şık bir saat, tıpkı lüks bir arabaya benzer. Hani bazen özelliklerinden çok kaputundaki ambleme dikkat kesiliriz ya, işte bir beyefendiyi tamamlayacak olan kol saatinin de tasarımından çok üzerinde yazan marka her şeyin önüne geçer.

1925 yılında ilk kol saatinin bilekte konuşlanmasıyla başlayan macera, geride kalan 90 yılda oldukça ilginç süreçlerden geçti. Uzunca bir dönem, usta zanaatkarların tamamen el işçiliğiyle tasarladığı ürünlerin sayısı oldukça azdı. Tabi buna bağlı olarak da kabarık bir fiyat etiketiyle karşımıza çıkmışlardır. Yaşadığım bir olaysa bu durumu çok daha iyi özetliyor. Eski siyah beyaz fotoğraflara bakarken çoğu erkeğin elini ya beline ya da çenesine koyarak, kadraja bileğindeki şık kol saatini sokmaya çalıştığını fark ettim. Büyüklerimden birine sordum; “bunun sebebi nedir?” Anlattığıysa gerçekten ilginçti. “Eskiden şimdiki gibi herkes bir kol saatine sahip olamazdı. Saatler ya çok zenginlerde ya da fotoğrafçılarda bulunurdu. Fotoğraf çektirmeye gidildiğinde bileğe takılır ve ‘saatimi gördünüz mü?’ dercesine poz verilirdi.” Anladığım kadarıyla samimi kişiler arasında dönen ve karşısındakine aldığı yeni ürünü beğendiğini bildiren; “şunu ver de bir fotoğraf çektireyim” vecizesi de buradan geliyor.

2016’ya adım adım ilerlediğimiz şu tarihlerde ise hemen herkesin bir kol saati var. Ama dünyanın en lüks saat üreticilerinin sunduğu modellere sahip olmak hala bir ayrıcalık. Çünkü herhangi bir marka günde yüzlerce saat üretirken, onlar tek bir modelin üzerinde günlerce çalışmaya devam ediyor ve yine el işçiliğiyle… Tabi ki bu durum da onlara çok daha özel bir statü kazandırıyor. Şimdi, eğer hazırsanız gösterişli markaların en şık modellerine birlikte göz atalım. Kim bilir, belki bu tasarımlardan biri bir gün sizin bileğinizi süsler…

İşte karşınızda dünyanın en gözde saat markalarının birbirinden lüks modelleri:

1 Patek Philippe Grand Complications 5271p-001

Patek Philippe Grand Complications 5271p-001İsviçreli saat üreticisi Patek Philippe&Co. tarafından tasarlanan ürün, yapılan açık artırmada dünya çapında rekor kıran fiyata satılmıştır. Gördüğünüz model ise platinden tasarlanmış olup timsah derisi bir kordona sahiptir. Siyah kadranı olan saatin üzerinde 12’yi işaret eden baget kesim bir elmas ve ayrıca çerçevede de 58 adet değerli taş bulunmaktadır. 30 metreye kadar suya dayanıklı olan üründe, ayın evrelerini gösteren bir takvim ve bu göstergeden daha küçük olan dakika alanı dikkat çekicidir. Bu şık kol saatinin fiyatı 280.000 dolar olarak belirtilmiş.

EN PAHALI 10 PATEK PHİLİPPE SAATİ İÇİN TIKLAYIN.

2 Glashütte Original Senator Cosmopolite

Glashütte Original Senator CosmopoliteAlman saat üreticisi Glashütte Original tarafından tasarlanan bu saat ise dünya çapında seyahat eden isimler için epey uygun görünüyor. Şöyle ki ana kadran yerel saati gösteriyor, diğeri ise istenildiğinde dünya saatine göre ayarlanabiliyor. Ayrıca saatte bir zaman dilimi düzelticisi bulunuyor. El işçili olan saatin kordonu ise timsah derisi. Senator Cosmopolite’nin kırmızı altın versiyonun fiyatı 43.500 dolar, beyaz altın versiyonunun fiyatı ise 43.300 dolar olarak belirtilmiş.

3 Audemars Piguet Royal Oak Offshore Grande Complication

Audemars Piguet Royal Oak Offshore Grande Complicationİsviçreli saat üreticisi Audemars Piguet’in tasarımının fiyatı ise 740.000 dolar olarak belirtilmiş. 31.60 mm genişliğinde ve 8.55 mm kalınlığında olan kol saatini üretmek için tam 648 bileşen kullanılmış. Gün, ay, yıl, ayın evrelerini gösteren saatte ayrıca 30 dakikalık bir de kronograf bulunuyor. 18 ayar altından tasarlanmış kasası, dumanlı safir kadranı bulunan saatin kordonu ise beyaz kauçuktan tasarlanmış ve 18 ayar altın tokayla zenginleştirilmiş.

4 Breguet Tradition 7047

Breguet Tradition 7047Lüks saat üreticisi Fransız marka Breguet’in modeli ise, 240.000 dolarlık fiyatıyla karşımıza çıkıyor. 30 metreye kadar suya dayanıklı olan ürün, 18 ayar kırmızı altından tasarlanmış ve 41 mm çap ölçüsüne sahip. Üretiminde 43 adet mücevherin kullanıldığı kol saati, deri kordonu ile de epey şık görünüyor.

5 Hublot Big Bang Perpetual Calendar

Hublot Big Bang Perpetual Calendarİsviçreli saat üreticisi Hublot imzası taşıyan bu kol saati ise 45 mm’lik kasaya sahip ve 199 bileşenden tasarlanmış. 72 saat güç rezervine sahip kol saati, Hublot’un Big Bang isimli koleksiyonunun 10. yılını kutlamak için özel olarak tasarlanmış. Bu şık aksesuarın fiyatı ise versiyonuna göre değişkenlik gösteriyor. Şöyle ki titanyum versiyonu 67.000 dolar, King Gold versiyonu ise 85.000 dolar olarak fiyatlandırılmış.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 SAATİ İÇİN TIKLAYIN.

6 Bovet Amadeo Fleurier Virtuoso VII Retrograde Perpetual Calendar

Bovet Amadeo Fleurier Virtuoso VII Retrograde Perpetual Calendarİsviçreli saat üreticisi Bovet Fleurier imzası taşıyan tasarım ise hem kol saati hem cep saati hem de masa saati olarak kullanılabiliyor. Saatin timsah derisi olan kordonu 18 ayar altın bir tokaya sahip. Çift taraflı zaman gösterme özelliğiyle dikkat çeken şık saat, el işçiliğinin güzel bir örneği. Rodyum kaplama ya da altın zinciri ile birlikte sunulan saat, üzerinde hiçbir ayarlama ya da bakım yapılmadan tam 400 sene dayanabiliyor. Ürünün beyaz altın versiyonu 82.800, elmas taşlı versiyonu ise 92.000 dolarlık fiyat etiketine sahip.

Yukarıdaki saatleri satın alabilecek kadar şanslı olanlar; hemcinsleri tarafından kıskanılacak, karşı cinslerinde ise hayranlık uyandıracak diyebiliriz. Düşünsenize, bileğinizde gizli ve kıskanç bakışlara maruz kalan binlerce dolarlık bir saat taşıyorsunuz, kendinizi diğerlerinden daha üstün hissetmez miydiniz? Tabi ki beğendiğiniz modeli de çok merak ettim, favori tasarımınız hangisi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu