Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dünyanın En Değerli Spor Kulüpleri Listesi Açıklandı!

Forbes, dünyanın en değerli spor takımlarını açıkladı. NFL takımlarının domine ettiği listenin zirvesinde Dallas Cowboys yer alırken, Manchester United ise 3. sıraya adını yazdırdı!
Dünyanın En Değerli Spor Kulüpleri Listesi Açıklandı!
Son Güncelleme: 
Yorum

Forbes Magazine, her yıl olduğu gibi bu sene de spor dünyasının en değerli kulüplerini açıkladı. Dünyanın en değerli 50 spor kulübünden oluşan bu listeye özellikle de Amerikan Ulusal Futbol Ligi’nde (NFL) yer alan takımlar damgasını vurmayı başardılar. Listenin zirvesindeki isim bu yıl da değişmezken, ilk 10 içerisinde yer alan takımların bazıları yer değiştirdiler.

NFL takımları 50 kulüplük listenin 29’unu oluştururken, buz hokeyi, Formula 1 ve Nascar gibi sporlardan ise hiçbir ekip listeye adını yazdıramadı. Kırmızı Şeytanlar ise en değerli futbol kulübü unvanının sahibi olmasına rağmen, 2011 ve 2012 yıllarında lideri oldukları bu listenin zirvesini NFL takımlarından Dallas Cowboys’a kaptırdılar.

İşte huzurlarınızda yılın en değerli 10 spor kulübü;

10. Los Angeles Lakers (Basketbol)

Değeri: 3 Milyar Dolar

Los Angeles Lakers (Basketbol)NBA’in güçlü takımlarından biri olan Los Angeles Lakers, en son 2010 yılında şampiyonluk yaşamış olmasına rağmen, 3 milyar dolarlık değeri ile Batı Konferansı’nın en değerli takımlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

9. San Francisco 49ers (Amerikan Futbolu)

Değeri: 3 Milyar Dolar

San Francisco 49ers (Amerikan Futbolu)Halihazırda Kaliforniya eyaletinin en büyük şehirlerinden birisine ait bir takım olan San Francisco 49ers, özellikle de 2011 yılındaki başarı hikayesiyle sporseverleri kendisine hayran bırakmıştı. Bu güçlü NFL takımı da 3 milyar dolarlık değeri ile listeye adını yazdırıyor.

8. New York Giants (Amerikan Futbolu)

Değeri: 3.1 Milyar Dolar

New York Giants (Amerikan Futbolu)Yine bir diğer güçlü NFL takımı olan New York Giants, şehrin bir diğer güçlü ekibi New York Jets’e göre daha popüler bir kulüp olarak karşımıza çıkıyor. 1925 yılından itibaren varlığını sürdüren Giants, 3.1 milyar dolarlık değeriyle Forbes’un listesine girmeyi başarıyor.

7. New York Knicks (Basketbol)

Değeri: 3.3 Milyar Dolar

New York Knicks (Basketbol)Adres yine New York olsa da bu kez farklı bir kulvarda yarışan popüler bir kulüple listeye devam ediyoruz. NBA’in ünlü takımlarından New York Knciks, 3.3 milyar dolar ile 7. sırada kendisine yer buluyor.

6. New England Patriots (Amerikan Futbolu)

Değeri: 3.4 Milyar Dolar

New England Patriots (Amerikan Futbolu)Listeyi domine eden NFL takımlarından New England Patriots ise 3.4 milyar dolarlık değeriyle 6. sıraya yerleşiyor.

5. Real Madrid (Futbol)

Değeri: 3.58 Milyar Dolar

Real Madrid (Futbol)Şimdi ise yeşil sahaların en değerli üç kulübünden biriyle zirveye doğru yaklaşıyoruz. Futbol tarihinin parlayan yıldızı olan Real Madrid, 3.58 milyar dolarlık değeriyle Bacelona’nın ardından 5. sırada yer alıyor.

4. Barcelona (Futbol)

Değeri: 3.64 Milyar Dolar

Barcelona (Futbol)2017 yılında İspanya’nın en değerli futbol kulübü unvanının sahibi olan Barcelona ise 3.64 milyar dolarlık değeriyle ilk 5 arasına adını yazdırıyor.

3. Manchester United (Futbol)

Değeri: 3.69 Milyar Dolar

Manchester United (Futbol)Hem İngiltere’nin hem de dünyanın en değerli kulübü olarak listede yer alan Manchester United, 3.69 milyar dolarlık değeriyle genel listenin zirvesindeki yerini kaptırmış olmasına rağmen, büyük bir başarıya imza atıyor.

2. New York Yankees (Amerikan Futbolu)

Değeri: 3.7 Milyar Dolar

New York Yankees (Amerikan Futbolu)Dünyanın en bilindik NFL takımlarından bir tanesi olan New York Yankees, 3.7 milyar dolarlık değeriyle zirveye ortak alıyor.

1. Dallas Cowboys (Amerikan Futbolu)

Değeri: 4.2 Milyar Dolar

Dallas Cowboys (Amerikan Futbolu)2 yıldır en değerli kulüpler listesinin zirvesinde yer alan NFL takımı Dallas Cowboys, 2017 yılının da en değerli spor kulübü unvanının sahibi oluyor.

Forbes tarafından yayınlanan listedeki en değerli 10 spor kulübü bu sıralamayla şekillenirken, yılın en iyi çıkış yapan takımı ise geçen yıl ilk 50’ye giremeyip, bu sene 12. sırada kendisine yer bulmayı başaran NFL takımı Los Angeles Rams oluyor. Peki, Forbes’un açıklamış olduğu bu listede en fazla hangi takım sizleri de şaşırtmayı başardı?  

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu