Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın En Büyük Starbucks Şubesi Şangay’da Açıldı!

Çin pazarına ne kadar önem verdiği bilinen Starbucks, en büyük şubesini Şangay’da açtı. Ayrıntılar aşağıda…
Dünyanın En Büyük Starbucks Şubesi Şangay’da Açıldı!

Uluslararası kahve zinciri Starbucks, daha önce yaptığı açıklamalarda önümüzdeki 5 yıl içerisinde dünya çapında 240 bin kişilik istihdam yaratmayı hedeflediğini duyurmuş, buna ek olarak hızlı büyüme sağlanan Çin’de 5 bin adet şube açılacağı söylenmişti.

Zira dünyanın ikinci büyük ekonomisi olan Çin, Starbucks’ın da belirttiği gibi şirketin en verim aldığı ülkelerin başında geliyor. Öyle ki en hızlı büyüyen pazar olarak nitelendirilen Çin’de kahve zincirinin 1300 civarında şubesi bulunuyor. Starbucks’ın İcra Kurulu Başkanı Kevin Johnson‘un dediğine göre; 2021 yılına kadar şube sayısının 5 bine çıkarılması planlanıyor.

Çin pazarının üzerine diğer ülkelere kıyasla daha çok düşen Starbucks, açtığı mağazayla bu gerçeği bir kez daha gözler önüne serdi.

Starbuks En Büyük Şubesini Çin'de AçtıÇünkü Starbucks’ın Çin’in en büyük şehri olan Şangay’da açtığı şube, şirketin şimdiye dek açtığı en büyük şubesi olma özelliği taşıyor.

Yaklaşık 2 bin 800 metrekare büyüklüğündeki Starbucks Şangay şubesi, şirketin Çin hedeflerine ulaşma yolunda istikrarla ilerlediğini gösterdi.

Şangay'daki Şube 2800 Metrekare!Şubenin Starbucks’ın en büyük mağazası olması da ayrıca dikkat çekti. Keza Şangay’da açılan mekan, Starbucks’ın daha önce en büyük şubesi olma özelliği taşıyan şubenin neredeyse iki katı büyüklüğünde! Starbucks’ın eski en büyük şubesinin 3 yıl önce Seattle’da açılmış olduğunu da belirtelim.

Starbucks CEO’su Howard Schultz, Çin pazarının giderek güçlendiğini, hatta önümüzdeki yıllarda ABD’den bile önemli hale geleceğini belirtti.

Starbucks CEO'su Howard Schultz: "Çin Pazarı Giderek Güçleniyor"Çin’deki pazar payının % 15’lerde olduğu belirtilen Starbucks’ın kar ve gelir artışı da Çin’deki hızlı büyümenin bir sonucu! Ülkede neredeyse her 15 saatte bir yeni şube açan Starbucks, gereken seviyeye erişene kadar bu şekilde ilerlemeye devam edecek.

Tüm bunlara ek olarak, Pacific Management Consulting’dan analist John Gordon’a göre Starbucks yeni şubesiyle algılara oynuyor. Yeni Şangay şubesinin turistik, görülebilir ve fazlasıyla işlek bir noktada açıldığını söyleyen Gordon, şirketin bu şekilde marka tanıtımını gayet güzel yaptığını belirtiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum