Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

İstanbul Havalimanı’nda Çalışan DSG İnşaat Konkordato İlan Etti

İstanbul’un yeni havalimanının kaba inşaat işlerini alan DSG İnşaat, yer teslim problemlerinden dolayı konkordato ilan ettiğini duyurdu.

29 Ekim’de resmi açılışı yapılan İstanbul Havalimanı’nın kaba inşaatının ve asma tavan işlerinin bir bölümünü yapan DSG İnşaat yer teslimi uzadığı için konkordato ilan ettiğini duyurdu. Havalimanının inşaatında toplamda 7.9 milyon liralık iş alan DSG İnşaat otel, rezidans, inşaat, ofis gibi büyük projelerin alt yüklenicisi olarak görev yapıyor.

Daha önce Swissotel, Rixos ve Four Seasons gibi otellerin inşaatını yapan şirket, İstanbul 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 12 Kasım 2018 tarihli kararına göre konkordato başvurusunda bulundu.

İstanbul’un üçüncü havalimanının yapım aşamasında çalışan DSG İnşaat’ın konkordato başvurusunu değerlendiren mahkeme, 3 aylık geçişi süre kararı verdi.

DSG İnşaat Genel Müdürü Cem Itırak yaptığı açıklamada; 2014 yılının sonlarına doğru Türkiye pazarına döndüklerini, İstanbul Havalimanı’nın inşaat işini 8 ayda bitirmeleri gerekirken, 30 aya uzadığını söyledi. Bunun gerekçesi olarak ise İstanbul Grand Airport’un (İGA) yer tesliminde gecikmesi gösterildi.

Yer teslim etme konusunda kendilerine sıkıntı yaratıldığını ifade eden Itırak; “Bizim en büyük şanssızlığımız da maalesef son kapatılan kara parçası, bizim inşaatını yaptığımız alana denk geldi. PB 5 iskele binası. Bizi bu duruma getiren budur.” açıklamasında bulundu.

Türkiye’nin ilk sıvı atık bertaraf tesisini inşa eden Anatolian Pars Group da konkordato ilan ettiğini duyurdu.

Geri dönüşüm sektörüne önemli bir hizmet veren Anatolian Pars Group, ekonomik sıkıntılar nedeniyle konkordato ilan ettiğini açıkladı. 2003 yılında kurulan ve Arı Arıtma işine giren şirket, 2008 yılında Türkiye’nin ilk lisanslı Çamur Kurutma Tesisi Bumerang’ı faaliyete geçirdi. Son günlerde yaşadıkları mali sıkıntılar nedeniyle Kocaeli 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde konkordato başvurusunda bulundu.

Başvuruyu inceleyen mahkeme Anatolian Pars Group bünyesindeki Umut Serdar Yalçın, Arı Arıtma İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, Oğul Enerji Anonim Şirketi, RDF Kontamine Atık Bertaraf Ve Geri Kazanım Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, SRF Entegre Atık Yönetimi Anonim Şirketi ve Zeus Enerji Sanayi Ticaret Anonim Şirketi hakkında 3 ay süre ile geçici mühlet kararı verdi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle