Yatırım yapmaya başla!

Donald Trump’un 21 Milyon Dolara Sattığı Lüks Teras Katı

Donald Trump’un 21 Milyon Dolara Sattığı Lüks Teras Katı

Dünyanın en zengin reality şov yıldızlarından biri olan Donald Trump’ı elbette tanıyorsunuzdur. Emlak krallığıyla bilinen ünlü isim, yaptığı lüks alışverişlerle de daima gündemde yer almıştır. Yakınları onu genellikle, düşündüğünü çekinmeden söyleyebilen birisi olarak tanımlar. Hatta bu huyu yüzünden zaman zaman olumsuz tepkilerle de karşılaşmıştır. Yakın zamanda NBC ile yaşadığı olayı dünya kamuoyu “Ünlü İş Adamı Donald Trump Kovuldu!” başlığıyla öğrenmişti. Sansasyonel bir iş hayatı olan Trump, olumsuzluklara rağmen yapacağından geri kalmayan isimlerden birisi.

Peki siz, ünlü ismin 2016’da yapılacak ABD başkanlık seçimlerine aday olacağını biliyor muydunuz? Evet, 69 yaşında olan ve Obama’ya yönelik sergilediği olumsuz tavrı tüm dünya tarafından bilinen Trump, 2012 yılında Mitt Romney’e destek vermişti. Sonrasında, Obama’nın başkan olmasıyla büyük hayal kırıklığı yaşadığını, açıkça dile getirmişti. İşte belki de bu yüzden kendi işini kendisinin yapması gerektiğini düşünen Trump, 2016 için başkan adaylığı hazırlıkları yapmaya çoktan başlamış. Tamam da tüm bunların Trump’ın sattığı daireyle ne alakası var, diye düşünmüş olabilirisiniz. Merak etmeyin, hazırladığımız bu yazı aklınızdaki soruların hepsini cevaplandıracak.

İşte karşınızda Donald Trump ve lüks teras katı:

Donald Trump Özel Tasarlanan Teras Katını Neden Sattı?

Donald Trump Özel Tasarlanan Çatı Katını Neden Sattı?Bilmeyenler için söyleyelim; Donald Trump, 21 milyon dolara sattığı terasın da içinde bulunduğu binayı 2001 yılında 115 milyon dolara satın almıştı. Lüks teras katı, Park Avenue isimli binada bulunmaktadır. Önceden Delmonico isimli bir otel olan bu bina, Donald Trump’ın ellerinde lüks bir yaşam alanına dönüştürülmüştür. 36 katlı binanın, 2001’den beri ismi Park Avenue olarak biliniyor. Ünlü iş adamı, 24. katında bulunan terası kendisi için tasarlatmıştır. Ancak bu eve bir kere bile adımını atmamış olan Trump, nihayet evini satılığa çıkardı.

Donald Trump Özel Tasarlanan Çatı Katını Neden Sattı?Başkanlık adaylığına soyunduğu bilinen Trump’ın, bu evin satışından elde ettiği parayla politik bağışlar yapacağı söylenmektedir. Kulaktan kulağa yayılan bu dedikoduları duyan Trump’ın kızı Ivanka Trump ise yaptığı şu açıklamayla bu durumu tamamen yalanlamıştır. “Benim babam, gayrimenkul işiyle uğraşan bir yatırımcı ve bu evin satılması ile politik bağışlar arasında hiçbir bağlantı yoktur.”

Sonuçta; ismi açıklanmayan bir çift tarafından satın alınan 21 milyon dolarlık teras katı, 2013 yılında da 35 milyon dolardan satışa çıkartılmış ve piyasayı alt üst etmişti. En az 1.5 milyar dolar değerinde mülkü olan ve net servetinin 4 milyar dolar olduğu tahmin edilen Trump’ın, en zengin başkan adaylarından biri olacağı aşikar! Ünlü kişilik resmen adaylığını koyduğu takdirde, tüm varlığını da açıklamak durumunda kalacak. Hepimiz bunu merakla bekliyoruz!

Lüks Teras Katının Etkileyici Özellikleri

Lüks Teras Katının Etkileyici ÖzellikleriGelelim Donald Trump’un teras katı evinin özelliklerine. Kızı Ivanka Trump tarafından tasarlanan bu modern eve baktığımızda, iç mekanın ağırlıklı olarak beyaz renkli unsurlarla dizayn edildiğini görüyoruz. Özel tasarlanmış mobilyalar ile oldukça ferah görünen bu evin, 5 yatak odası ve 7 banyosu bulunuyor. 575 metrekare büyüklüğünde olan dairenin yüksek tavanları ve büyük camları da ayrıca dikkat çekici.

Nihai olarak, ev sineması ve elbise odası gibi özellikleri de bulunan bu lüks dairenin bir milyarder evi olduğu her halinden belli oluyor diyebiliriz.

Peki, Donald Trump’un bu 21 milyon dolarlık evi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Trump’un kızının yapmış olduğu açıklama sizlere inandırıcı geldi mi? Yoksa bu paranın politik amaçlara harcanacağına kesin gözüyle bakanlar arasında mısınız?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum