Dolar (%0.16) 13.612
Euro (%-0.15) 15.2647
Sterlin (%-0.04) 18.3004
Ons (%-0.19) 1814.39
Gram (%-0.13) 793.58
Çeyrek (%-0.13) 1297.50
THYAO (%1.25) 27,56
ASELS (%-0.28) 21,30
PETKM (%1.04) 8,77
EUR/USD (%-0.37) 1.11982
USD/JPY (%0.27) 114.9
EUR/GBP (%-0.13) 0.8339
Petrol (%-0.08) 87.28
Gümüş (%-2.47) 23.218
Bitcoin (%-3.27) 36396.13
Ethereum (%-2.40) 2430.35
Bist100 (%-0.37) 1,943.99

Dil Bariyerlerini Ortadan Kaldıracak Olan Pilot ile Tanışın!

Dil Bariyerlerini Ortadan Kaldıracak Olan Pilot ile Tanışın!
18 Ekim 2016 | 14:34Son Güncelleme: 05.06.2017 / 19:09:28
Yorum

Daha önce dilini hiç konuşamadığınız bir ülkede bulundunuz mu? Bulunan arkadaşlar için nasıl bir tecrübeydi, tahmin dahi edemiyorum. Herkes bir şeyler anlatmaya çalışıyor, bir şeyler söylüyor ancak hiçbirine karşılık veremiyordunuz, değil mi? Neyse ki Waverly Labs ekibi, bizleri bu durumdan kurtarmak için iki seneyi aşkın bir süredir çalışıyor.

New York tabanlı olan Waverly Labs şirketi, son zamanların en işe yarar ve en çok ses getiren icadı için varını yoğunu ortaya koyuyor. Peki, üstünde çalıştıkları ve “Pilot” ismini verdikleri bu cihaz ne işe mi yarıyor? Cihaz iki kişi arasındaki tüm dil bariyerlerini kaldırmak üzerine kurulu. 2 farklı dilden konuşan insanların birbirleri ile iletişim kurabilmelerini sağlıyor ve bunu yaparken de karşınızdaki insanın konuştuğu dili bilmenize gerek yok. Çünkü bu cihaz, çevirme kısmını sizler için yapıyor ve çeviriyi sesli bir şekilde kulaklıktan duymanızı sağlıyor! Bundan sonra “dil dile değmeden, dil öğrenilmezmiş” sözü, tarih kitaplarının tozlu sayfalarında yerini alacak gibi görünüyor.

“Pilot”un Çıkış Noktası

“Pilot”un Çıkış NoktasıWaverly Labs’in CEO’su Andrew Ochoa, tanıştığı ve ilişki kurmak istediği Fransız kadın ile dil sorunları yüzünden anlaşamadıklarını ve bunun için bir şeyler yapması gerektiğini söylüyor. 2 yıllık bir çalışmanın ardından ise ortaya “Pilot” çıkıyor. Fransız arkadaşının İngilizce konusunda sıkıntı çektiğini söyleyen Ochoa, kendisinin de Fransızca konusunda berbat olduğunu belirtmekten de çekinmiyor. Bir süreliğine farklı çeviri programlarını da kullandıklarını belirten Ochoa konu hakkında “ikimiz de sürekli telefonlara bakıyorduk, sanki aramızda duvar varmış gibi hissettiriyordu” demiştir. 2 yıllık uğraşlarının ardından da gayet güzel bir icatla ortaya çıkarak, sevdiği kadınla arasında olan tek sıkıntıyı da ortadan kaldırıyor!

Dil Bariyerleri Olmayan Bir Dünya!

Dil Bariyerleri Olmayan Bir Dünya!Şık bir dizayna sahip olan “Pilot” tam kulağın üstüne oturabilecek şekilde, kıvrımlı bir tasarıma sahiptir. Aynı zamanda, 3 farklı renk seçeneği de sunulmuştur; kırmızı, siyah ve beyaz. “Pilot”u almanız durumunda iki kulaklık, bir şarj aleti ve bir de mobil uygulama ile beraber gelmektedir. Kulaklıklar arası wireless sistemi olması, aynı zamanda şarkı paylaşabilmenizi de sağlamaktadır. Kullanılan basit deyimlerde dahi karşılık alabilirsiniz.

Cihaz, yalnızca iki kişi arasındaki konuşmayi çevirmeye yaramıyor. Aynı zamanda, konferans görüşmesi de yapabilmenizi sağlamaktadır. Kim ne dil konuşuyor olursa olsun, siz hangi dilde çeviri isterseniz konuşmaları o şekilde duyarsınız. Eğer kulaklıktan sıkıldıysanız telefonun hoparlörünü açarak da sesleri duymanız mümkündür.

Mayıs 2017’de piyasaya sürüleceği konuşulan cihaz ilk olarak; Fransızca, İngilizce, İtalyanca, İspanyolca ve Portekizce dilleri ile beraber gelecek. Sonrasında ise Almanca, Rusça, Arapça, Çince gibi birçok dili de barındıracağı söyleniyor. Cihazın ön siparişini şu an verebilirsiniz. Bu muhteşem cihaz, size yalnızca 199 dolara mal olacaktır. Aldığınız hizmeti düşünecek olursanız 199 dolar, oldukça makul bir fiyat.

“PİLOT”UN DA İÇERİSİNDE BULUNDUĞU GELECEĞE IŞIK TUTAN TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ YAZIMIZA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Cihazın tam olarak nasıl çalıştığını anlamak için tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

00:30’dan sonra rahatlıkla görebileceğiniz üzere, kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Waverly Labs muhteşem bir işe imza atarak, dünya üzerindeki dil bariyerini kaldırmayı amaçlamaktadır!

Muhteşem bir icat olduğunu kaç kere söylemem gerekiyor bilmiyorum. Bildiğim tek şey var ki ne kadar harika olduğunu söylesem de yetmeyecektir. Dünyanın belki de en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden bir tanesi. Sürekli dil öğrenmelisiniz ya da en kolay öğrenilebilecek diller gibi şeylerden bahsediyoruz ancak bu cihaz yalnızca 199 dolara hemen hemen herkesle iletişim kurmanızı sağlamaktadır. Evet, cihazın şu an için Türkçe seçeneği yok ancak İngilizce bilmek dahi milyonlarca insana ulaşabilmenizi sağlayacaktır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar