Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dikey İniş Kalkış Yapabilen VTOL Özellikli Lüks Jet: “Trifan 600”

Jet tanımına yeni bir anlam getiren Trifan 600 inanılmaz özellikleriyle kendine hayran bırakıyor. İşte VTOL özellikli jet hakkında detaylar;
Dikey İniş Kalkış Yapabilen VTOL Özellikli Lüks Jet: “Trifan 600”
Son Güncelleme: 
Yorum

Havacılık sektörünün toplu taşımaya başladığı ilk yıllar, İkinci Dünya Savaşı’nın bitmesinden hemen sonraydı. Ağır bombardıman uçaklarının halkı taşıyabilecek özelliklere dönüştürülmesiyle, dünya havacılık sektöründe yeni bir dönem başladı. Tabi ki halkın uçaklara “uçan teneke” olarak bakması, bu taşıtın hemen popüler olmamasının başlıca nedeniydi. Zamanın geçmesi, teknolojinin ilerlemesi, insanların zamanla yarışır hale gelmesi beklendi. Tabi bu durum fazla zaman almadı ve birbirinden lüks uçaklar hava alanlarındaki yerini aldı. Sonrasında da lüks jetler…

Aslına bakılırsa özel jetlerin ticari uçaklara göre tarihi daha eskidir. Ama iç tasarım özelliklerinin günümüzdeki halini alması, onlardan sonra gerçekleşmiştir. Zaman hızla akıp gidiyor ve her şeyde olduğu gibi havacık sektörü de hızla değişiyor. Bunun en somut örneklerinden biri bugün konuğumuz. Trifan 600 isimli jet, kendi sınıfındaki diğer jetlerden çok daha farklı özelliklere sahip. Anlayacağınız oldukça özel bir tasarım. En önemli özelliğiyse, lüks jet sahibi olmak isteyecek zenginlerin ilgisini çekecek boyutta. Çünkü bu ayrıcalıklı tasarım, bir helikopter gibi istediği yerden kalkıp, inişe geçebiliyor. Yani, iniş yapmak için büyük bir pist aramanıza gerek yok. Peki bu nasıl mı oluyor, gelin birlikte öğrenelim.

İşte karşınızda dikey iniş kalkış olanağı sağlayan ayrıcalıklı jet:

VTOL Özelliğıyle Dikkat Çeken Ayrıcalıklı Jet “Trifan 600”

VTOL Özelliğıyle Dikkat Çeken Ayrıcalıklı Jet “Trifan 600”Öncelikle VTOL’un Vertical Take-Off ve Landing sözcüklerinin kısaltması olduğunu söyleyerek başlayalım. Ki bu da dikey kalkış ve iniş anlamına gelmektedir. Bu sınıflandırma, az sayıda hava aracını kapsamaktadır. Peki, bunları neden anlatıyoruz? Çünkü XTI Aircrafts olarak belirtilen firma, geleneksel sınırlamaları aşarak gördüğünüz etkileyici uçağı tasarlamış. Böylece, Trifan 600 olarak adandırılan uçak da VTOL sınıflandırmasına dahil olmuştur. Yani bu özel jet, tıpkı bir helikopter gibi kalkış yapabilmekte ve hemen her yere rahatlıkla inebilmektedir.

VTOL Özelliğıyle Dikkat Çeken Ayrıcalıklı Jet “Trifan 600”Trifan 600, lüks jetlerin sahip olduğu tüm özelliklere de sahiptir. 6 kişilik kapasitesiyle dikkat çeken bu hava aracı, 2 jet motoru sayesinde 2.600 beygir güç üretebiliyor. Saatte 645 km hız yapabilen Trifan 600, yaklaşık 9145 metreye kadar yükselebilmektedir. Diğer taraftan, dikey kalkış ve iniş yapabilen uçakta, iki gaz türbin motoru bulunduğu belirtilmiş.

VTOL Özelliğıyle Dikkat Çeken Ayrıcalıklı Jet “Trifan 600”Son teknoloji sistemleri ile tasarlanan Trifan 600, tasarımı ile de oldukça beğenilecek bir jet. Şöyle ki uçağın kabini lüks jetleri aratmayacak şekilde epey geniş ve ferah olarak tasarlanmış. İlaveten; otopilot modu, bilgisayar kontrollü kalkış ve iniş teknolojileri olan Trifan 600, özel amaçlarla kullanılabileceği gibi, tıbbi amaçlı olarak da kullanılabilir. Buna ek olarak Trifan 600, sahip olduğu özellikleri sayesinde iş adamlarının da favori araçlarından biri olacak gibi görünüyor.

Peki, sizin fikriniz nedir? Hem oldukça lüks tasarlanan hem de istediğiniz hemen her noktaya iniş yapabilecek böyle bir jet, sizce de kısa zamanda popüler olmaz mı?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu