Yatırım yapmaya başla!

Devler New York’u Yeniden Şekillendirecek Lüks Hudson Yards Projesinde Buluşuyor!

New York’un yeni kalbi olma yolunda ilerleyen Hudson Yards, milyarderleri ve dev şirketleri kendisine doğru çekiyor. Ayrıntılar aşağıda;
Devler New York’u Yeniden Şekillendirecek Lüks Hudson Yards Projesinde Buluşuyor!

Amazon, JPMorgan ve BlackRock gibi şirketlerin yanı sıra varlıklı New Yorklular için de en cazip alanlardan biri haline gelen Manhattan’daki bölge, giderek popülerleşiyor. 25 milyar dolarlık maliyetle ABD tarihinin en büyük emlak projesi olan Hudson Yards, hem teknoloji hem de finans şirketlerini kendisine çekiyor.

Ülkenin yeni lüks merkezi olma yolunda ilerleyen Manhattan Hudson Yards’taki durum, geçtiğimiz onlarca yıl içinde hızlanan lüks gelişmenin bir parçası olarak tanımlanıyor. Keza Hudson Yards’ın bir zamanlar büyük ölçüde boş bir sanayi bölgesi olması da gelinen noktayı açıkça gösteriyor.

Örneğin muhit; 395 metre uzunluğuyla New York City’nin ikinci en uzun kulesine ev sahipliği yapıyor.

Hudson Yards, Manhattan Dev Emlak Projesi 25 milyon dolarlık yeniden yapılandırma projesi, uzun gökdelenin yanı sıra ofis siteleri, pahalı konut binaları, perakende ve açık halka açık alanlarıyla da dikkat çekiyor. Ve Amazon, JPMorgan, BlacRock gibi dev şirketler bu muhite adeta akın ediyor. Öyle ki Fortune 500 listesinde yer alan şirketlerin birçoğu, gittikçe büyüyen teknoloji sahnesine sahip bir alan olan bölgeye taşınıyor.

2024 yılına kadar yaklaşık 115 bin metrekareye yayılması beklenen Hudson Yards, son dönemdeki lüks yapı meylinin en açık sonuçları arasında gösteriliyor.

ABD En Büyük Emlak Projesi Sonuçta; Manhattan’ın Far West Side (Uzak Batı Yakası) bölgesi bir zamanlar depolara, inşaatlara ve demiryolu bahçelerine ev sahipliği yaparken şimdi alanda pahalı kokteyller satılan barlar, milyon dolarlık daireler, yemyeşil parklar, butikler, ünlü şeflerle dolu restoranlar bulunuyor. Ayrıca Amazon’un gelecek 3 yıl içinde Hudson Yards bölgesindeki 360 bin metrekarelik yeni ofisinde 2 binden fazla çalışan istihdam etmesi bekleniyor.

Bu noktada; New York eyaletinin e-ticaret devini bölgeye çekmek için şirkete 20 milyon dolarlık kredi programı sunduğunu da hatırlatalım.

Amazon, JPMorgan, BlackRock gibi Devler Manhattan’ın Lüks Muhitinde Komşu Oluyor!İlaveten; Amazon’un 50 bin kişiyi istihdam etmeyi planladığı 5 milyar dolarlık yeni genel merkezi için en olası adaylar arasında da Hudson Yards gösteriliyor. Öte yandan BlackRock da geçtiğimiz Aralık ayında Hudson Yards geliştiricisi Related Companies’le burayı en az 20 yıl genel merkezi olarak kullanmak için anlaşma yapmıştı.

Kaynaklar, BlackRock’ın yeni genel merkezine 2022’de taşınacağını, ayrıca burada 2.672 kişilik istihdamın yanında 700 yeni işe alım yapacağını yazmıştı. Ve eyaletin Amazon’a yaptığı gibi BlackRock’a da özel vergi kredileri sunduğu, miktarın 25 milyon dolar civarında olduğu söylenmişti. Neticede halihazırda JPMorgan, Alphabet’in alt kuruluşu Sidewalk Labs, Coach gibi birçok şirketin taşındığı Hudson Yards, Manhattan’ı yeniden şekillendirme yolunda hızla gelişiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum