Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın En Büyüleyici Cruise Terminali Miami Sahillerinde Hayat Bulacak!

Dünyanın En Büyüleyici Cruise Terminali Miami Sahillerinde Hayat Bulacak!

Dünyaca ünlü Titanik trajedisinden sonra denizcilik sektörü hızla gelişerek, daha güçlü ve daha etkileyici gemi örneklerini mavilikler ile buluşturmayı başardı. Dünyanın en büyük yolcu gemisi Harmony Of The Seas gibi eşsiz canavarlar, denizcilik sektörünün olağanüstü gelişimini tamamıyla gözler önüne seriyor. Elbette ki böylesi mühendislik harikalarının meydana getirilmesi, bu canavarların demirleyecekleri limanların ve terminallerin de gelişmesine ön ayak oldu.

Geçtiğimiz günlerde inşa edilen Island Gardens Deep Harbour adındaki devasa limandan sonra Miami kıyılarında başka bir eşsiz projenin daha temelleri atılıyor. Crown of Miami adı verilen bu inanılmaz cruise terminali, Island Gardens Deep Harbour limanıyla birlikte Miami üzerindeki en pahalı ve en büyük projelerden bir tanesi olarak tarihe geçecek. Ünlü cruise şirketi Royal Caribbean’ın 50. yılı için kağıda dökülen bu proje 2018 yılında tamamlanmış olacak.

Şimdi dilerseniz, dünyanın en etkileyici cruise terminaline birlikte bir göz atalım:

Dünyanın En Lüks ve En Büyük Cruise Terminali

Dünyanın En Lüks ve En Büyük Cruise TerminaliHalihazırda göz alıcı bir şehir olan Miami, iki yıl içerisinde inanılmaz bir denizcilik projesine ev sahipliği yapacak. Ünlü Royal Caribbean şirketi tarafından inşa ettirilecek olan bu güzellik, ödüllü yolcu gemisi Crystal Symphony gibi devasa canavarları bünyesinde ağırlayacak. Crown of Miami isimli bu eşsiz proje, 2018 yılının son aylarından itibaren oldukça pahalı ve geniş bir cruise terminali olarak hizmet vermeye başlayacak. 1968 yılında kurulan Royal Caribbean gibi başarılı bir şirketin 50. yıldönümü kutlamak amacıyla Miami kıyılarına konumlandırılacak olan bu terminalin göz alıcı tasarımı kadar astronomik maliyeti de ağzınızı açık bırakacak.

Maviliklerden İlham Alınarak Tasarlanan Eşsiz Bir Terminal

Maviliklerden İlham Alınarak Tasarlanan Eşsiz Bir Terminalİngiltere merkezli, Singapurlu mimarlık firması Broadway Malyan, Crown of Miami adındaki bu eşsiz terminalin zarif tasarımının arkasındaki beyin. Suların dalgalanmış halinden ilham alınarak oluşturulan bu proje, “M” harfini andıran bir yapıya sahip. 2018’de 50. yaşına girecek olan Royal Caribbean şirketi, Oasis of the Seas isimli gemilerinin ilk seferiyle birlikte bu terminalin açılışını yapmayı hedefliyor.

Crown of Miami Projesinin Astronomik Maliyeti

Crown of Miami Projesinin Astronomik MaliyetiOasis of the Seas gibi devasa yolcu gemilerinin demirleyeceği Crown of Miami terminali, 5.2 kilometrekarelik devasa bir limanı da bünyesinde barındırıyor. Royal Caribbean cruise şirketinin ve Miami-Dade kontluğunun bir araya gelerek meydana getirmiş oldukları bu olağanüstü proje, Miami Limanı’na yerleştirilecek. Yılda 1.8 milyon yolcuyu ağırlaması beklenilen Crown of Miami adındaki bu devasa terminalin maliyetinin de en az 200 milyon doları bulacağı tahmin ediliyor.

Pahalı ve lüks projelere genellikle Dubai gibi gösterişli bir şehirde rastlanıyor olsa da ABD’nin incisi Miami de son zamanlarda yapmış olduğu atılımlarla göz doldurmayı başarıyor. 2018 yılında tamamlanacak olan dünyanın en büyük cruise terminali hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarınızla birlikte bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#İnşaat kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum