Yatırım yapmaya başla!

Çifte Rezervasyon Yapan Otelciye Oda Başına 8500 TL Ceza Uygulanacak!

TBMM Başkanlığı’na sunulan Turizm Teşvik Kanunu'nda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun teklifine göre; müşteriye taahhüt edilen hizmeti sunmayan ve çifte rezervasyon yapan otelciye 8.500 TL idari para cezası uygulanacak.
Çifte Rezervasyon Yapan Otelciye Oda Başına 8500 TL Ceza Uygulanacak!

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız ve bazı milletvekilleri Turizm Teşvik Kanunu’nda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na sundu. Bazı cezalarda yeniden düzenlemeyi içeren kanun teklifinde en çok da çifte rezervasyon yapan otelcileri ilgilendiren cezai yaptırımlar dikkat çekiyor.

Turizm Teşvik Kanunu’nda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun teklifine göre aynı odaya çifte rezervasyon yapana, oda başına 8 bin 500 TL ceza uygulanacak.

Turizm Teşvik KanunuDeniz turizmi araçlarının belge sahiplerine, kanunda belirtilen koşullara uymamaları halinde 8.500 ila 14 bin lira arasında para cezası uygulanacak.

Yabancı ve yerli turistleri en çok mağdur eden çifte rezervasyon olayı ile konaklama tesislerinde müşterinin konaklatılmaması durumunda, hizmet verilmeyen her bir oda için 8.500 TL ceza uygulanacak. Aynı şekilde taahhüt edilen hizmeti vermeyen veya eksik verenlere de 8.500 lira idari para cezası verilecek.

Teklife göre onaylı fiyat tarifelerinden daha fazla fiyat sunulması halinde de cezai yaptırım uygulanacak.

Eksik Hizmet Verene CezaBöyle bir durumda verilecek olan para cezası, fazladan alınan ücretin yirmi katı tutarı kadar belirlendi. Bakanlıktan izinsiz bir şekilde işletmelerin devredilmesi veya izinsiz yatırım yapılması halinde de yine 8.500 lira ceza verilecek. Turizm bölgesi olarak nitelendirilen tatil yerlerindeki; kanalizasyon, su, yol, atık su artıma gibi altyapı çalışmaları sadece Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sağlanacak.

Eğer başka kamu kurum ve kuruluşlar tarafından yapılıyorsa da gerekli görüldüğü takdirde Bakanlık tarafından devralınacak. Bunlardan başka ormanlık alanlarda kurulan tesisler eğer konaklama amacıyla yapıldıysa, tahsis yetkisi Kültür ve Turizm Bakanlığı’na verilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum