Yatırım yapmaya başla!

Cessna’dan Yeni Lüks İş Jeti: “Citation Latitude”

Cessna’dan Yeni Lüks İş Jeti: “Citation Latitude”

İlk uçağın havalandığı günden bu yana havacık sektörü muazzam bir gelişme kaydetti. Bunu özellikle zenginlerin ve kişiye özel hizmet veren şirketlerin lüks jetlerine baktığımızda rahatlıkla görebiliyoruz. Bu alanda çalışan öncü firmalardan biri de Cessna. İlk uçuşunu 30’lu yıllarda gerçekleştiren firma, şimdilerde jet sahibi olmak isteyen zenginlerin favorisi. Tabi firmayı takip edenler arasında, sıklıkla yurt dışına çıkmak zorunda olan iş dünyasının liderleri de yer alıyor.

1927 yılında Clyde Cessna tarafından kurulan ve o günden bu yana havacılık sektöründe başarıyla ilerleyen Cessna Aircraft Company, yeni orta ölçekli iş jetini tanıttı. İlk uçuşlarını 2016 yılında yapması beklenen Citation Latitude isimli iş jeti, ayrıcalıklı özellikleriyle orta ölçekli iş jeti kategorisindeki rakiplerini epey arkada bırakacağa benziyor. Kendi alanında yeni bir standart yaratacağı öngörülen Citation Latitude’nin özelliklerini duyduğunuzda, neden böyle dediğimi çok daha iyi anlayacaksınız.

İşte karşınızda iş dünyasının favorisi olacak ayrıcalıklı jet:

Cessna Citation Latitude

Cessna Citation Latitude Kokpitİlk uçuşunu Atlantik Okyanusu’nun üzerinde yapan ayrıcalıklı jet, gösterisini 5 saat içinde tamamlamayı başarmış. Bunu da kayda değer yakıt verimliliği ve konfor içinde yapmıştır. Diğer taraftan Citation Latitude’nin faaliyet maliyetleri de türünün diğer örneklerine göre dikkat çekecek bir oranda düşürülmüş. Ayrıca Cessna’nın yeni iş jeti, uzun menzilli seyir halindeyken 2.850 deniz miliyle, yüksek hızlı seyirlerinde ise 2.700 deniz mili ile seyahat edebiliyor.

Cessna Citation Latitude İç DizaynLüks jet, sahip olduğu özelliklere göre 3.580 ft, yani yaklaşık 1.1 kilometrelik pistleri kullanabilecek. Otomatikleştirilmiş robotikler, monolitik işlenmiş yapılar ve ergonomik çalışma istasyonları olan jet, geliştirilmiş teknolojisiyle de büyük beğeni toplamış. Tüm özelliklerinin yanı sıra, jetin yolcularına çok daha güvenli bir uçuş hizmeti vereceği de belirtiliyor. Araçta kullanılan otomatik gaz kontrolü sayesinde pilotun olası kritik durumlardaki iş yükü azaltılmış.

Cessna Citation Latitude VipGenişliği ile de takdir edilen Citation Latitude, koltuklarının standart düzenlemesi sayesinde 9 kişiye kadar yolcu taşıyabiliyor. Orta ölçekli iş jetleri kategorisindeki en ferah hava araçlarından biri olan Citation Latitude’nin kabinlerinin 1.83 metre yüksekliğinde ve 1.95 metre genişliğinde olduğunu söyleyebiliriz. Cessna’nın Clarity isimli sistemi, yolcuların elektronik aletler sayesinde kendi aralarında rahatlıkla iletişim kurabilmesine olanak tanımaktadır. Maksimum uçuş yüksekliği 13.716 metre olarak tanıtılan iş jeti, yeni kabin soğutma ve basınçlandırma sistemiyle sadece yolcularını değil, mürettebatını da memnun ediyor.

Bugün en büyük iş jeti filosuna sahip Citation Altitude’nin, dünyanın dört bir köşesine teslim edildiğini biliyoruz. Teslimatı yapılan özel jetlerin sayısının 6750’yi geçtiği de edindiğimiz bilgiler arasında. 2016’da başlaması beklenen uçuşların hakkında yapılacak yorumların ne yönde olacağını merakla beklediğimizi de ekleyelim. Gerçi böyle niteliklere sahip bir iş jetinin beğenilmemesi de imkansıza yakınmış gibi görünüyor.

Çağımızda en büyük rakibimizin zaman olduğu bir gerçek. Eskiden günler süren işlemler artık bir tık mesafesinde, aylar sürecek yolculuklar birkaç saatte kat edilebiliyor. Bu da beklemenin verdiği sabırsızlığı minimuma indiriyor. O sebeple ben bu tür tasarımların daha da artması taraftarıyım, peki ya siz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum