Yatırım yapmaya başla!

Çağ Ötesi Tasarımıyla Hint Okyanusu’ndaki Uçurum Evi

Çağ Ötesi Tasarımıyla Hint Okyanusu’ndaki Uçurum Evi

Çağımızın bize sunduklarıyla artık her alanda farklı tasarımlar, alışılmadık konseptler görmeye alıştık. Ama görünen o ki “alıştık” sözcüğünü dile getirmede biraz aceleci davranıyoruz. Hint Okyanusu’nun kenarına inşa edilecek yapı, bu durumun açık bir ispatı. Herkes denize sıfır bir evde oturmak ister elbette. Hatta öyle ki lüks oteller bile tanıtımlarını yaparken, bu durumu özellikle belirtir. Ama bugün sizlerle paylaşacağımız tasarım, herkesin ilgisini çeken bu kavramı sanırım birazcık abartmış.

Eşsiz mimarisiyle herkesi şaşırtan yapı, ilk bakışta yırtıcı bir kuşun hakim noktada bulunan yuvasını andırıyor.Yetkililerse tasarımda, uçurumda asılı duran kabuklu deniz canlılarından ilham aldıklarını söylüyor. Kim böyle bir evde oturmak ister ki diye düşünebilirsiniz. Modscape, Victoria eyaleti kıyılarındaki sıra dışı konsept, farklı tasarım isteyen bir çiftin isteği üzerine yapılmış. Evin henüz proje aşamasında olduğunu belirtelim. Yalnız akıbetinin tozlu raflarda unutulan projeler gibi olmayacağı da kesin, zira evi inşa edecek olan firma çeşitli kuruluşlardan sağlamlık onayı almış. Uçurumdan Hint Okyanusu’nun eşsiz manzarasına bu evin penceresinden bakmaya ne dersiniz?

İşte karşınızda çağ ötesi eşsiz bir tasarım!

Şaşırtıcı Mimarisiyle Uçurum Ev Projesi

Şaşırtıcı Mimarisiyle Uçurum Ev ProjesiÇelik ve camdan üretilen 5 modülden oluşacak evin en üst katında iki arabanın sığabileceği görünmez bir garaj bulunuyor. Alt katlara geçiş burada bulunan asansör ile yapılıyor. 3 yatak odası, 2 banyosu, mutfağı, salonu ve içinde spa malzemeleri bulunan bir de terası olan ev için “yok, yok!” desek, sanırım abartmış olmayız.

Çelik ve cam modüllerin içerisindeki odaların kat sıralaması ise yukarıdan aşağıya daha özele doğru planlanmış. En üst katta bulunan garajın altında mutfak, bir alt katta oturma odası, onun altında yatak odaları ve teras bulunuyor. İlaveten, bu nefes kesici tasarımın en alt katında maceraperestler için bir de açık alana yer verilmiş. Sanki bu evde yaşamak adrenalini yeterince yükseltmezmiş gibi!

Şaşırtıcı Mimarisiyle Uçurum Ev ProjesiUçurumun yüzüne çelik platformlar ile çakılacak evin sağlamlığından ise kesinlikle şüphe edilmiyor. Çünkü bu ev kaya parçasına bir ek olarak değil de uçurumun doğal bir uzantısı olarak tasarlanmış. Zaten bu yapının sağlamlığı, İngiltere Kraliyet Mimarlık Enstitüsü eski başkanı Maxwell Hutchinson tarafından da onaylanmış. Sonuçta bu ev, bildiğimiz evlerin aksine temelden yukarıya doğru değil de yukarıdan aşağıya doğru tasarlanmış sıra dışı bir yapı. Evet, şimdiye kadar birçok farklı tasarım paylaştığımız doğrudur; ancak Modscape’in bu tasarım konsepti gerçekten insanı şaşkına çeviriyor. Ne dersiniz, sizce de öyle değil mi?

Fikrimi açıkça söylemem gerekirse, üstüne milyonlarca dolar da verseler, ben bu eve adımımı dahi atmam! Ancak böyle bir evde yaşamak için tüm servetini harcayacak insanların varlığı da inkar edilemez bir gerçek. Peki, bu Uçurum Ev’in sakinlerinden biri de siz olmak ister miydiniz? Gerçi bu evde yaşayacaklara ne kadar “sakin” denilebilir, karasızım. Sizin bu ev hakkındaki fikriniz hangi yönde?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum