Yatırım yapmaya başla!

Boeing CEO’su: “ABD – Çin Ticaret Savaşı Küresel Havacılık Sektörü için Tehdit”

Boeing CEO’su Dennis Muilenburg, ABD – Çin ticaret savaşının küresel havacılık bir endişe kaynağı olduğunu söyledi. İşte ayrıntılar;
Boeing CEO’su: “ABD – Çin Ticaret Savaşı Küresel Havacılık Sektörü için Tehdit”

Boeing CEO’su Dennis Muilenburg, artan ABD – Çin ticaret savaşından dolayı endişelendiğini söyledi. Perşembe günü CNN’e verdiği röportajda, tüm dünyayı endişelendiren ticaret gerilimlerinden bahseden Muilenburg, artan gerilimden dolayı kaygılı olsa da Trump yönetimi ile yaptığı tarifelerle alakalı görüşmelerin etkisi olduğunu düşündüğünü belirtti.

Ve düşüncesini; “Gümrük vergileri ve ticaretle ilgili bazı zorluklarımız, bazı endişelerimiz var ama gerçek şu ki masada bir sesimiz var. Ve biz ticaret savaşı durumunun hakikatleriyle uğraşırken yönetimin de bizi bir iş olarak desteklemeye meyilli olduğunu görüyoruz.” sözleriyle anlattı.

Boeing’in dünyanın en büyük iki ekonomisi arasındaki ticaret anlaşmazlığının çözümüyle fazlasıyla ilgili olduğu biliniyor.

Boeing CEO’su Dennis Muilenburg ABD-Çin Ticaret Savaşı YorumuÇünkü Boeing, ABD’nin en büyük ihracatçısı konumunda ve ABD hükümeti ile ulusal güvenlik sözleşmeleri yapmak, NASA için roketler yapmak, dünyanın dört bir yanına alınan siparişleri teslim etmek konusunda sıkıntılar yaşıyor. Boeing CEO’su Muilenburg da bu noktada; ticaret cephesinde bile havacılık alanının ABD için yıllık 80 milyar dolarlık bir ticaret fazlası yarattığının altını çizdi.

İlaveten Muilenburg, ABD ile her konuda hemfikir olmadıklarını ve dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerle çalıştıklarını dile getirdi.

Boeing CEO’su Muilenburg Ticaret Savaşı Yorumu Diğer taraftan, Boeing’in önümüzdeki 20 yıl boyunca binlerce uçak satın almak için 1.1 trilyon dolar harcayacak Çin’in ABD’yi geçerek dünyanın en büyük iç havacılık pazarına sahip olacağını düşündüğü aktarıldı. Trump’ın Boeing’i Şangay’ın güneydoğusunda Çin pazarı için uçak inşa edeceği fabrika nedeniyle eleştirdiği de vurgulandı.

Keza ABD Başkanı Donald Trump’a göre Boeing uçakları Amerika’da inşa edilmeli ve sonrasında yurt dışına gönderilmeliydi. Boeing CEO’su Muilenburg ise Boeing’in Çin’deki fabrikasının ABD’deki üretimi artırmaya ve daha fazla iş yaratmaya yardımcı olacağını savunmuştu.

Ve bunu; “farkın havacılık sektörünün yapısı olduğunu düşünüyorum, yani ABD dışında bir fabrikaya yatırım yaptığımızda bizim ABD’deki işimiz büyümüş oluyor” sözleriyle anlatmıştı. Ayrıca bu konuyla ilgili Trump ile yüz yüze görüşmesinde gayet iyi konuşmalar yaptıklarını dile getirmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum