Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance Borsası BNB Token Yakımlarını Sürekli Hale Getiriyor

Borsa bugüne kadar BNB tokenleri üç ayda bir yakıyordu. Güncelleme ile bu durum değişiyor. İşte ayrıntılar…
Binance Borsası BNB Token Yakımlarını Sürekli Hale Getiriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto borsası, Binance Akıllı Zincir (BSC) ekosistemindeki kullanımlarını daha iyi yansıtmak için yakma olarak bilinen bir süreç olan BNB’leri dolaşımdan kaldırma mekanizmasını değiştirdi.

Nisan 2020’de tanıtılan Binance Akıllı Zincir, borç verme, ticaret ve borçlanma gibi hizmetler için aracılar yerine akıllı sözleşmelere dayalı bir finansal sistem olan merkezi olmayan finans (DeFi) için bir ağdır. BNB’ler BSC’de işlem ücretlerini ödemek için kullanılıyor ve sahiplerinin zincir üzerinde çalışan protokollerde değişiklik ve eklemeler yapmasına izin veriyor

Otomatik Yakma olarak adlandırılan yeni sistem, sürekli olarak gerçekleşecek ve Binance’in merkezi borsası tarafından sunulan çeşitli ticaret ürünlerinde tokenlerin kullanımını yansıtan üç aylık bir yakma programının yerini alacak.

Şirket, hareketin daha geniş BNB topluluğu için daha fazla şeffaflık sağlamayı amaçladığını ve BNB kullanımı yoluyla Binance borsasında elde edilen gelirlerden bağımsız olduğunu söyledi.

Auto Burn kapsamında, BSC’den gelen zincir üstü bilgileri kullanan BNB için fiyat ve arz-talep dinamiklerine dayalı olacak. BNB fiyatı düştükçe, çıkarılan değerin sabit kalmasını ve piyasa hareketlerinden bağımsız olmasını sağlamak için yakılan token miktarı artırılacak.

oinMarketCap verilerine göre, Bitcoin ve Ethereum’un arkasında piyasa değerine göre üçüncü varlık olan BNB, 527 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%