Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

BİM’den Yeni Yılda 700 Milyon TL’lik Dev Yatırım Hedefi!

BİM’den Yeni Yılda 700 Milyon TL’lik Dev Yatırım Hedefi!

Türkiye’nin en büyük perakende kuruluşu olan ve 1995 yılında İstanbul’da Birleşik Mağazalar A.Ş. ismiyle açılan BİM, yeni hedeflerini bugün kamuoyuna açıkladı. Bilindiği üzere BİM geçtiğimiz günlerde 2015 yılı finansal bilançosunu da açıklamıştı. Açıklanan veriler doğrultusunda BİM geçtiğimiz yıl yüzde 21 büyümeyi başararak, 17 milyar TL gibi rekor bir ciro elde etmişti. Ayrıca BİM geçtiğimiz yıl 2 bin 595 kişiye iş olanağı sağladı ve toplam çalışan sayısını 30 binin üzerine tırmandırdı. BİM geçtiğimiz yıl 470 yeni mağaza açarak, toplam mağaza sayısını 5 bine kadar yükseltmişti. Finansal bilançonun diğer dikkat çeken ayrıntısı ise toplam karlılık oranındaydı. Açıklanan verilere göre BİM’in karlılığında yüzde 48 büyüme gerçekleşti. Özel markalı ürünlerin satışında ise bir önceki yıla göre yüzde 21.5 yükselişle toplamda 12.2 milyar TL’ye ulaşıldı.

Kendi alanında oldukça başarılı bir yılı geride bırakan Birleşik Mağazalar A.Ş. (BİM), bugün kamuoyuna yaptığı açıklamada yeni yıl hedeflerini ve projelerini açıkladı. BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç ve yine BİM İcra Kurulu Üyesi Haluk Dortluoğlu, şirket adına önemli açıklamalarda bulundular.

“Yüzde 20 oranında büyümeyi hedefliyoruz”

Dortluoğlu açıklamasının ilk bölümünde BİM’in fiyat istikrarıyla ilgili olarak düşüncelerini aktardı. Temel gıda maddeleriyle ilgili olarak 2 yıldır fiyat istikrarını korumaya oldukça gayret gösterdiklerini belirten Dortluoğlu, enflasyonla mücadele ve müşterilere olan sorumluluğun gerekliliği olarak böyle bir yol izlediklerini söyledi. Müşterileriyle kurulan karşılıklı güvene dayalı ilişkiden dolayı BİM’in büyüme başarısı gösterdiğini belirten Dortluoğlu, sarsılmaz güven sayesinde yeni yılda da büyümeye devam edeceklerini söyledi. Yeni yılda BİM’in büyüme hedefinin çift haneli olduğunu dile getiren Dortluoğlu, yüzde 20 oranında büyümeyi ön gördüklerini vurguladı. 700 milyon TL yatırım yapmayı hedeflediklerini de vurgulayan Dortluoğlu, yeni yılda 3,500 kişiye yeni istihdam sağlamayı ve 600 yeni mağaza açmayı hedeflediklerini ifade etti.

“Mısır ve Fas’a yatırımlar genişletilecek”

Dortluoğlu açıklamalarının devamında BİM’in yurt dışı hedefleriyle ilgili olarak çarpıcı açıklamalar yaptı. BİM’in yeni perakende konsepti olan FİLE’nin 2015 yılında oldukça başarılı bir grafik çizdiğini belirten Dortluoğlu, FİLE mağazalarının geçtiğimiz yıl 9’a çıktığını söyledi. Yeni yılda Mısır ve Fas’a yönelik yatırımlarının genişletileceğini dile getiren Dortluoğlu, geçtiğimiz yıl bu iki ülkede toplamda 319 mağaza açtıklarını, yeni yılda ise toplamda 180 mağaza açacaklarının müjdesini verdi.

“En çok insan çalıştıran üçüncü şirket ödülüne sahibiz!”

Aykaç açıklamalarının ilk bölümünde BİM’in elde ettiği başarılardan ve ödüllerden bahsetti. En çok insan çalıştıran üçüncü şirket olduklarını dile getiren Aykaç, yeni yılda daha çok istihdam alanı yaratmayı hedeflediklerini söyledi. Açıklamalarının devamında ise Aykaç; SGK’nın en çok prim ödeyen kuruluşlar ödülünde perakende sektörü birinciliğini elde ettiklerini belirterek, küresel perakende sektörünün ise yükselen yıldızı olduklarını vurguladı. Açıklamalarının son bölümünde ise Aykaç, BİM’in ekonomiye değer katmaya devam edeceğini ifade etti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum