Yatırım yapmaya başla!

Bill Gates’ten Adı Bilinmeyen Yardım Kuruluşuna 5 Milyar Dolarlık Bağış!

Dünyanın en zengin ismi Bill Gates, bilinmeyen bir yardım kuruluşuna 5 milyar dolar bağışlayarak tüm zamanların en büyük bağışını gerçekleştirmiş oldu!
Bill Gates’ten Adı Bilinmeyen Yardım Kuruluşuna 5 Milyar Dolarlık Bağış!

Tamı tamına 89.8 milyar dolarlık servetiyle birçok milyarderi geride bırakarak dünyanın en zengin ismi olan Bill Gates, yapmış olduğu bağışlar ve kurmuş olduğu vakıfla da adından çokça söz ettirmeyi başarıyor. Halihazırda dünyanın en güçlü insanları arasında yer alan Microsoft’un kurucusu yine beklenmedik bir bağışla gündeme geliyor.

Servetinin yarısını bağışlayan milyarderlerden de biri olan Bill Gates, daha önce eşi Melinda Gates ile birlikte hastalıklarla mücadele için oldukça yüklü miktarda bir bağış yapmıştı. Şimdi ise adı açıklanmayan bir hayır kurumuna yaklaşık 5 milyar dolar bağışlayan Bill Gates, kırılması zor bir rekoru da egale etmeyi başarıyor.

17 Yılın En Büyük Bağışını Yaptı!

17 Yılın En Büyük Bağışını Yaptı!Jeff Bezos ile çekişmesinden de galip ayrılarak, dünyanın en zengini unvanını korumaya devam eden Bill Gates, henüz adı belli olmayan bir yarım kuruluşuna tamı tamına 4.6 milyar dolarlık bağış yaptı. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda ortaya çıkan verilere göre Bill Gates, 6 Haziran’da doldurmuş olduğu bağış başvurusunda servetinin %5’ini hayır işlerine kullanacağının taahhüdünü vermişti.

Gates Daha Önce de 16 Milyar Dolar Bağışladı!

Gates Daha Önce de 16 Milyar Dolar Bağışladı!Gates’in bu parayı Bill & Melinda Gates Vakfı’na mı yoksa başka bir yardım kuruluşuna mı bağışladığı henüz bilinmese de 17 yıl sonra gelen en yüksek rakam olarak tarihe geçiyor. Gates 1999 yılında Microsoft’un 16 milyar dolarlık hissesini bağışlayarak tüm zamanların rekorunu kırmayı başarmıştı. Ayrıca Gates çiftinin 1994 yılından itibaren yaklaşık 35 milyar dolarlık bağış yaptığı da biliniyor. Ayrıca Bill Gates’in kendi vakfına da 50 milyar dolar yardımda bulunduğu da tahmin ediliyor.

Yapmış Olduğu Bağışlara Rağmen Hala Dünyanın En Zengini!

Yapmış Olduğu Bağışlara Rağmen Hala Dünyanın En Zengini!Yapmış olduğu bağışlarla Microsoft’taki paylarının oranı %1.3’e inmesine rağmen Bill Gates, yaklaşık 90 milyar dolarlık servetiyle halen daha en zenginler listesinin zirvesinde yer alıyor. Gates Microsoft’tan emekli olmasına rağmen, servetini %25 oranında arttırmayı da başarıyor. Ekonomi raporuna göre sadece dünyanın en zengin 8 insanının serveti, dünya nüfusunun en fakir kesimini oluşturan 3.6 milyar insanın elindeki paraya eş değerdi.

Günümüz ekonomisine göre bu 8 zengin insanın serveti katlanarak artmaya devam ederken, geriye kalan yoksul kesimin ise sadece çalışma saatleri artıyor. Konumuzu dağıtmadan sorumuza gelelim. Peki, Gates’in yapmış olduğu bu yüklü bağış hakkında sizlerin düşünceleri nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum