Yatırım yapmaya başla!

İtalyan Devinin Patronu Şirketi Toparlamak için 82 Yaşında İşine Geri Döndü!

İtalyan giyim devi Benetton’ın kurucusu Luciano Benetton, 82 yaşında işinin başına geri döndü. Çünkü iyi durumda bıraktığı şirkette işler pek yolunda gitmiyor!
İtalyan Devinin Patronu Şirketi Toparlamak için 82 Yaşında İşine Geri Döndü!

İtalyan giyim devi Benetton’ın yıllar önce emekliliğe ayrılan kurucusu, yeniden şirketin başına dönme kararı aldı. Haber tüm dünyada yankı uyandırırken 82 yaşındaki Luciano Benetton’ın firmayı eski haline getirmek için neler yapacağı merak konusu oldu.

Irkçılığa ve ayrımcılığa karşı yürüttüğü kampanyalar ile de tanınan saygın iş adamı, 2008’de Benetton’ı 155 milyon euro ile oğluna bırakmış, sonrasında ise şirket sürekli kan kaybetmeye başlamıştı. Sonuçta; 2016’yı 81 milyon euroluk zararla kapatın şirketin bu halini görmeye daha fazla katlanamayan Luciano Benetton, yeniden başkanlık koltuğuna oturdu.

Yaptığı açıklamalarda şirketin renklerini kaybettiğini belirten 82 yaşındaki Benetton, rakiplerinin onları taklit ederek yükselişe geçtiğinden bahsetti.

Benetton Renklerini Kaybetti!1978 – 2012 yılları arasında şirketin başkanlığını üstlenen başarılı isim, 2016’daki 81 milyon euroluk zararın bu yıl çok daha fazla olacağını da dile getirdi.

Bir dönem sektörün önde gelen ismi olan United Colors of Benetton, trikotajda lider isimken şimdi rakiplerinin ardında kaldı.

Bir Dönem Lider Olan United Colors of Benetton ÇöküşteZaten şirketin ne kadar zor durumda olduğu ABD’de birbirine ardına kapanan mağazalardan da açıkça anlaşılıyordu.

Neticede; 2008 yılında 9 bin 766 çalışanı olan şirketin 2017 yılı itibariyle 7 bin 328 çalışanı bulunuyor.

Luciano Benetton Şirketi Toparlamak için Geri DöndüUnited Colors of Benetton’ın bu hale gelmesindeki en büyük etkenin örme kazak imalatının durdurulması olduğunu belirten milyarder patron, bu eksikliğin şirketin bel kemiğini kırdığı yönünde sözler sarf etti. İlaveten; Benetton’ın klasik tişörtleri satmayı bırakmasından da yakınan ünlü isim, İtalyan devinin toparlanması için yapılacaklar üzerinde durdu.

Geçmişte ünlü fotoğrafçı Oliviero Toscani’nin başarılı stratejileriyle sektöre damgasını vuran Benetton’ın yeniden Toscani’nin ellerinde can bulacağı açıklandı. Bakalım, Luciano Benetton 1965’te kurduğu İtalyan giyim devini yeniden eski gösterişli günlerine döndürebilecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum