Yatırım yapmaya başla!

Atatürk Havalimanı Ne Zaman Kapanacak?

Atatürk Havalimanı Ne Zaman Kapanacak?

Havacılık alanında özellikle son yıllarda büyük atılımlar gerçekleştirme başarısını gösteren, Türkiye’nin 2023 hedefleri arasında yer alan projelerinden biri olan ve İstanbul’da yapımı süren 3. havalimanı inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. İnşaatın tamamlanmasının ardından ise havacılık alanında yaşanacak yeni gelişmeler bugünlerde merak konusu olmaya başladı. Merak konularının başında gelen Atatürk Havalimanı’nın akıbeti bugün netlik kazandı. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, yapımı devam eden 3.havalimanın devreye girmesinin ardından Atatürk Havalimanı’nın kullanımı hakkında bugün kamuoyuna yazılı bir açıklama yaptı. Ayrıca bakanlık merak edilen diğer konularla ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. Bakanlığın açıklamalarından öne çıkan bölümler ise şöyle;

“Atatürk Havalimanı ticari yolcu taşımacılığına kapanacak!”

Merak edilen konuların ilk sırasında yer alan Atatürk Havalimanı konusunda son nokta konuldu. Bakanlık konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada; Atatürk Havalimanı’nın 45 milyon yolcu kapasitesi olan terminallerden geçtiğimiz yıl sonu itibariyle 62 milyon yolcunun geçtiğini belirterek, terminallerin neredeyse tıkanma noktasına kadar geldiğini vurguladı. 3. havalimanın devreye girmesinin ardından 2018 itibariyle Atatürk Havalimanı’nın bütünüyle ticari yolcu taşımacılığına kapanacağını belirten Bakanlık; yalnızca genel havacılık, müstakil kargo ve eğitim, bakım-onarım faaliyetlerinin hizmette olacağının altını çizdi.

Açıklamanın devamında ise bakanlık, Atatürk Havalimanı’nın toplam trafiğin yaklaşık olarak yüzde 34’ünü tek başına karşılayabildiğini belirterek; dünyanın en önemli merkezlerinden biri olduğunu vurguladı. Ancak terminallerin tıkanma noktasına gelmesinden dolayı Atatürk Havalimanı’nın ticari yolculuğa kapatılacak olmasının risk unsurları taşımadığını belirten bakanlık, Atatürk Havalimanı’nın açıklamanın ilk bölümünde belirtildiği hususlarda faaliyet göstermeye devam edeceğini ve bu konuyla ilgili olarak spekülasyonların oluşmasının gereksiz olduğunu açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum