Yatırım yapmaya başla!

ArtyA Saat Markasından Eşsiz Tasarım: “Arabesque Tourbillon”

ArtyA Saat Markasından Eşsiz Tasarım: “Arabesque Tourbillon”

Bugün sizlere sunacağımız konunun ne olacağını düşünürken, Arabesque Tourbillon isimli saatle karşılaştık. Bu saatin göz alan tasarımı bizi o kadar etkiledi ki sizlerle paylaşmamanın büyük bir haksızlık olacağını düşündük. Şimdiye kadar üretilmiş en özgün ve yenilikçi saatlerin arkasındaki isim olan Yvan Arpa’nın imzasını taşıyan bu saat, Vahşi Batı kavramından ilham alınarak üretilmiş. Yvan Arpa ismini daha önce duymamış okuyucularımız içinse şunları söyleyebiliriz.

Başarılı şirket, uzun yıllar farklı markalar için saat tasarımları yapmış ve 2010 yılında kendi firmasını kurmaya karar vermiş. Sonuçta ArtyA ismini alarak kurulan şirketin özellikleri de tıpkı tasarımcının kendisi kadar özgün ve yenilikçi. Zira oldukça usta bir ekipten oluşan ve Cenevre merkezli çalışan şirketteki toplam çalışan sayısı, 10 kişiden daha fazla değil. Yine de kendi alanında uzmanlaşmış olan çalışanlar; Yvan Arpa tasarımlarını, kusursuz bir biçimde şekillendirmektedir. Arabesque Tourbillon ismini verdikleri sanat eseri niteliğindeki saatte böyle bir model diyebiliriz. Dilerseniz şirketin özellikleri ve enfes tasarımı Arabesque Tourbillon’u daha yakından inceleyelim.

İşte karşınızda şık saat üreticisi ArtyA ve şık tasarımı:

Özgün Eserleriyle Dikkat Çeken Saat Üreticisi “ArtyA”

Özgün Eserleriyle Dikkat Çeken Saat Üreticisi "ArtyA"ArtyA firmasında üretilen saatlerin hepsi sınırlı sayıda üretilmiş ayrıcalıklı tasarımlardan oluşmaktadır. Belirli bir kategoriye dahil edilemeyecek olan ArtyA saatleri, üst resimde de gördüğünüz Yvan Arpa’nın oluşturduğu 6 ayrı koleksiyonda yer almaktadır. Bu serilerin isimleri ise şu şekildedir: Son of Sound, Son of Earth, Son of Gears, Son of Arts ve Son of Love.

ArtyA marka saatlerde kullanılan materyaller ve bileşenlere de çok şaşıracaksınız! Gerçek kelebek kanatları, taşlar, kurşunlar, parçalanmış bozuk paralar, dairesel olmayan mekanik dişliler bunlardan sadece birkaçı. Sonuçta ArtyA’nın hakkında konuşulmaya değer bir firma olduğu apaçık bir gerçek, değil mi?

İşte ArtyA’nın Ürettiği Son Şaheserlerinden Biri: “Arabesque Tourbillon”

İşte ArtyA'nın Ürettiği Son Şaheserlerinden Biri: Arabesque TourbillonBatı tarzı bir kemer tokası görünümünde olan bu eşsiz saatin özelliklerine baktığımızda ilk dikkatimizi çekenin, kusursuz işlemeleri olduğunu belirtelim. Kare şeklinde tasarlanmış olan Arabesque Tourbillon, üzerindeki motiflerle gerçekten göz dolduruyor! Titanyum kasaya sahip olan ürünün üzerinde, 24 ayar altın detaylar kullanılmış. Eni 40 milimetre ve boyu 52.5 milimetre olan saat, manuel kurmalı özelliktedir.

Ürünün üzerindeki motifleri işleyen ArtyA zanaatkarı, bu tasarım için tam 100 saat boyunca titizlikle çalışmış. 72 saatlik güç rezervine sahip olan Arabesque Tourbillon’un siyah renkli kordonunun da timsah derisinden imal edildiğini söyleyebiliriz. Bu özelliklerinin yanı sıra, Yvan Arpa’nın tasarımını sıradan saatlerden ayıran bir diğer fark da, zaman göstergesinin kadranın ortasında değil de kenar kısmında yer alıyor olması. Sonuçta kusursuz bir parça olan Arabesque Tourbillon, 217.000 dolarlık değerinin hakkını fazlasıyla veriyor gibi gözüküyor. Sizce de öyle değil mi?

Bu saatin şimdiye kadar görmüş olduğum sayısız saat arasından, favorim olduğunu hiç tereddütsüz söyleyebilirim. Peki, bu yenilikçi ve bana göre büyüleyici görünen Arabesque Tourbillon hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum