Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Jeff Bezos Müşterisiyle Alay Eden Amazon Şoförüne Ne Yapacak?

Geçtiğimiz ay Amazon şoförlerinden şikayetçi olmasına rağmen hala aynı şeylerle karşılaşan kadın, şirket çalışanlarını sert sözlerle eleştirdi. Bakalım, Jeff Bezos bu işe ne diyecek?
Jeff Bezos Müşterisiyle Alay Eden Amazon Şoförüne Ne Yapacak?
Son Güncelleme: 
Yorum

3 çocuk annesi kadın daha birkaç hafta önce Amazon şoförlerinin “teslim edilemedi” fişlerini evinin ön kapısına bırakmasından dolayı şikayetçi olduğunu belirtmişti.

Hatta durumdan ne kadar rahatsız olduğunu Facebook hesabında da paylaşmış, sonrasında Amazon yetkilileri kendisiyle iletişime geçerek sorunu düzelteceklerini bildirmişti.

36 yaşındaki Lou Anderson’un Amazon teslimat şoförlerini sorumsuzlukla suçladığı olay ülkede büyük yankı uyandırdı.

Amazon Şoförleri Hakkında Büyük ŞikayetNitekim kapıya bırakılan Amazon fişleri, bir tek ev sahibi değil, hırsızlar gibi kötü niyetli kişiler tarafından da görülebilirdi. Sonuçta; Lou Anderson saatler boyunca evde yoktu. İşte bu nedenle de Amazon çalışanlarının sorumsuzluğuna çok sinirlenmişti.

Ortada üzerinde paketin nerede olduğunu da kapsayan ve öylece ön kapının arasına sıkıştırılan bir teslimat fişi vardı.

Lou Anderson, Amazon Teslimat Fişlerinden ŞikayetçiAmazon bu olaydan ötürü Lou Anderson’dan özür diledi ve olay kapandı demek isterdik ama öyle olmadı.

Anderson “Amazon şoförleri benimle alay ediyor olmalı” diyerek aynı hatanın devam ettiğini belirtti.

Anderson “Amazon şoförleri benimle alay ediyor olmalı” DediTeslimat fişinin posta kutusu yerine yine ön kapıya bırakıldığını gören kadın, “bu kadarı da fazla” diyerek “sürücü kimse, benimle alay ediyor olmalı” ifadelerini kullandı. Amazon’un kendisinden “böyle bir olay tekrar yaşanmayacak” sözleriyle özür dilemesine rağmen aynı hatanın yapıldığını hemen şirkete bildirdi.

Fakat çok geçmeden Amazon teslimat şoförüyle ilgili kötü bir tecrübe daha yaşadı.

Amazon Teslimat Şoförü Kargoyu Kapıya BırakıyorLou Anderson, bu ayın 10’unda eşiyle birlikte evdeyken, evinin kapısına paket asmaya çalışan Amazon şoförüyle karşı karşıya geldi.

Sonrasında şoför onlara kapı zillerinin çalışmadığını, eşi de şoföre paketi buraya bırakmasının güvenli olmadığını söyledi.

Amazon Yetkilileri Durumla İlgileneceklerini SöylediAncak Amazon teslimat şoförü oradan hızla uzaklaştı. Daha önce de Amazon Key ve bomba tarifi gibi konularla gündeme gelen şirketse müşteriye ulaştıklarını belirterek olayı detaylıca araştıracaklarını açıkladı.

Neticede; müşteri şikayetlerine verdiği önemle de tanınan Jeff Bezos’un bu sorunu çözmesi bekleniyor. Zira kendisi şirketinin başarısı sayesinde servetini 100 milyar dolara çıkarmayı başarmış bir iş insanı! Ve dallanıp budaklanan bu şikayetin Amazon’a duyulan güveni zedelediği kaçınılmaz!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu