Yatırım yapmaya başla!

Alman Turistlerin Sayısında Muazzam Bir Artış Bekleniyor!

Alman Turizm Endüstrisi Birliği Başkanı Michael Frenzel’in yaptığı açıklamaya göre Alman turistleri Türkiye için yaptığı ön rezervasyonlarda % 70 artış var. İşte detaylar;
Alman Turistlerin Sayısında Muazzam Bir Artış Bekleniyor!

Alman Turizm Endüstrisi Birliği (BTW) Başkanı Michael Frenzel’in AA muhabirine yaptığı açıklama, turizmcileri sevindirdi. Zira Frenzel, Alman turistlerin Türkiye’ye döndüğünü gösteren veriler ve yorumlarla ortaya çıktı.

Türkiye turizmi için fazlasıyla iyimser olduğunu belirten Frenzel, Alman turistlerin ön rezervasyon oranlarında şimdiden % 70 artış yaşandığını dile getirdi. Ve bu gelişmeler, 2017 yılı gibi 2018’in de turizm açısından gayet verimli geçeceğini gösterdi.

Bilmeyenler için turizm sektörünün 2017’nin en şanslılarından olduğunu belirterek başlayalım.

Turizm Sektörü 2017'de VerimliydiZira TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Dünya Turizm Günü sebebiyle yaptığı konuşmada arkamızda bıraktığımız yılın turizm açısından epey verimli geçtiğini söylemişti. Ve Frenzel’in AA muhabirine yaptığı açıklamaya göre bu yıl da benzer haberlerle karşılaşacağız.

Sonuçta; Frenzel için bu yıl ve sonraki yıllarda daha önceki Alman turist sayısını hatta 4 milyon barajını yakalamak mümkün görünüyor.

Frenzel Alman Turist Sayısında UmutluFrenzel’e göre Almanya’dan Türkiye’ye gidecek uçak seferleri için ilave 100 bin kişilik uçuş konulacak.

Öte yandan; geçen yıllardaki durumlara da değinen Frenzel, yaşanan olumsuzlukların sektörü ciddi derecede etkilediği gerçeğinin üzerinde durdu. Kaldı ki turizm gelirlerinin 2016’nın 3. çeyreğinde nasıl düştüğünü daha önce sizlerle paylaşmıştık.

İnsanların güvenli ülkeleri tercih ettiğini belirten Frenzel, Türkiye turizmini “kaliteli ve rekabetçi” sözleriyle tanımladı.

Frenzel Türkiye Turizmini Güvenilir ve Rekabetçi Sözleriyle Tanımladı“İnsanların dostluğu, sıcakkanlılığı, misafirperverliği, buradaki hizmetlerin kalitesi, Almanların Türkiye’yi seviyor olması burayı tercih edilen bir ülke kılıyor.” diyen BTW Başkanı, 2018’de ülkemize ne kadar Alman turistin geleceği konusunda ise net rakam vermeyerek bunun için henüz erken olduğunu söyledi.

İlaveten; tatilcilerin artık deniz-kum-güneş üçlüsüne değil daha pek çok farklı faktöre göre tercih yaptığını belirtti.

Alman Turistler Türkiye'ye Geri Dönüyor Frenzel’e göre Türkiye’nin son dönemlerde öne çıkan golf, kültür turizmi, şehir turizmi, misafirperverlik, uygun fiyatlar gibi birçok avantaja sahip olduğunu belirtti.

Nihayetinde geçen yıl 3.5 milyon Alman turistin ziyaret ettiği ülkemiz, yaşananlara bakılacak olursa bu yıl da milyonlarca Alman vatandaşını ağırlayacak gibi duruyor diyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum