Yatırım yapmaya başla!

Alibaba Türkiye’ye Aras Kargo ile Taşınacak

Çinli e-ticaret devi Alibaba, Aras Kargo ile dağıtım anlaşması yaptı. İşte anlaşmanın detayları ve yapılacak yatırımlar;
Alibaba Türkiye’ye Aras Kargo ile Taşınacak

Kargo sektörünün büyümesinde, e-ticaretin yaygınlaşmasının ne kadar etkili olduğunu az – çok tahmin edebilirsiniz. İşte bu yönde atılan adımlardan birisi de Aras Kargo ile Alibaba arasındaki anlaşma oldu. Türkiye’nin önde gelen kargo şirketlerinden olan Aras Kargo, Çinli e-ticaret devi Alibaba ile anlaşma yaptı. Avusturya ortaklı Aras Kargo, e-ticaret devinin Türkiye dağıtım işlerini aldığını duyurdu ve alt yapısını yenilemek için yatırım yapacağını bildirdi.

Aras Kargo, yurt dışından Türkiye’ye dağıtım işlerini alabilmek için dağıtım merkezlerinin altyapısını yenileyecek.

Aras Kargo Yurt Dışı için Yatırım Yaptı

Bu yenileme işlemi için 2020’ye kadar 30 milyon Euro yatırım yapacağını açıkladı. Aras Kargo Genel Müdürü Hikmet Nuri Bulduk ise bir basın toplantısı düzenleyerek, sektörle ve yapılan anlaşmayla ilgili detayları anlattı. Ayrıca PTT ile 25 – 40 günde gelen kargoların, artık daha kısa sürede elimize geçeceğini söyledi.

“Alibaba, Türkiye’de dağıtımı yapmak için bizimle anlaştı,” diyen Bulduk, iki sektörün birbirini olumlu etkilediğini söyledi.

Bugünkü basın toplantısından bir enstantane ! #aras #alibaba#işbirliği #digitaldönüşüm

Hikmet Bulduk (@hikmetbulduk)’in paylaştığı bir gönderi ()

Günde 500 binden fazla gönderi yaptıklarını da belirten Bulduk, Alibaba anlaşması ile gönderi hacminin nasıl etkileneceği konusunda rakam vermedi. Ama aldıkları işin kapasiteleri ile orantılı olduğunu ifade etti.

Hikmet Nuri Bulduk, “mevcut kapasitemizi % 100 dolduracak oranda talepte bulunacağız,” diyerek, kapasite miktarını üstü kapalı nitelendirdi.

Kapasiteyi % 100 Doldurdu

Haziran ayında Aras Kargo’nun başına geçen Bulduk, yapacakları yatırımlarla paket işleme kapasitelerini arttırdıkça, başka şirketlerde de Türkiye dağıtımı için anlaşma yapacaklarını belirtti. “Yüzümüzü Avrupa’ya döndük,” dedi ve planlarında birkaç ülke ile daha anlaşmak olduğunu ifade etti.

10 milyon Euro yatırımla Aras Kargo, İstanbul’daki bir dağıtım merkezinin verimliliğini arttırdı ve dijital altyapıya geçti.

10 Milyon Euro Yatırımla İstanbul Merkezini Yeniledi

Aras Kargo’nun toplam gönderi sayısının % 80’ini; İstanbul Anadolu, Ankara, İzmir ve Burda oluşturuyor. Buralardaki merkezleri de yenilemek için 2020 yılına kadar 30 milyon Euro yatırım yapacak.

Bulduk, şirketin cirosunun geçen 3 yılda, her yıl en az % 14 büyüdüğünü de sözlerine ekledi.

Şirketin Cirosu Arttı

Cironun 2017 yılında % 20 artış göstermesini ve 1 milyar lirayı geçmesini beklediklerini de açıkladı. Ayrıca şirket karının, geçen yıla oranla iki kat artacağını da belirtirken, rakam vermedi. Kayyum atanmasından sonra göreve başlayan Bulduk, hissedarlar arasında yaşananların onlara özel olduğunu, kendisinin şirketi ticareti olarak en iyi şekilde yöneteceğini de sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum