Yatırım yapmaya başla!

Orta Doğu’nun Emlak Devi Aldar Milyar Dolarlık Yatırım İştiraki Kuruyor!

Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai merkezli gayrimenkul geliştiricisi Aldar Properties’in milyar dolarlık yatırım şirketi yaratacağı söylendi. Detaylar aşağıda;
Orta Doğu’nun Emlak Devi Aldar Milyar Dolarlık Yatırım İştiraki Kuruyor!

Genel merkezi Dubai’de olan gayrimenkul geliştiricisi Aldar Properties’in yatırım birimini bölerek, 5.4 milyar dolar değerde yatırım şirketi yaratacağı söylendi. Aldar Properties’in Yönetim Kurulu Başkanı konuya ilişkin açıklamasında; “Bölgenin en büyük ve en çeşitlendirilmiş yatırım şirketi Aldar Investments’ı başlatmak şirket tarihindeki başka bir heyecan verici gün” ifadelerini kullandı. Aldar Properties CEO’su Talal Al Dhiyebi ayrıca CNBC’ye verdiği demeçte; pek çok kişinin Aldar’a hala bir geliştirme şirketi olarak baktığını fakat bugün şirketin konumunun daha farklı olduğunu vurguladı.

Gelirlerinin % 50’sinin geliştirme işinden geldiğini söyleyen CEO, bunun tipik bir satmak için inşa etmek işi olduğunu belirtti.

 Aldar Properties 5.4 Milyar Dolarlık Yatırım Şirketi Fakat geliştirme işinin yanı sıra varlık yönetimi alanında da çok çeşitli varlık portföylerine sahip olduklarını dile getirdi. Firmanın yatırım şirketini 20 milyar Birleşik Arap Emirlikleri dirhemi (5.4 milyar dolar) değerinde yerleşim, ticari, perakende ve konaklama alanlarındaki varlıklar için böldüğü bilgisini de verdi. Kaldı ki bu varlıklar içinde Yas Mall, The Gate Towers and the Arc gibi prestijli mal varlıkları da vardı.

Hareketin gerekçesini açıklayan Altar CEO’su, durumu “sermaye yapımızı optimize etme ve sermaye kilidini açmanın zamanı geldi” sözleriyle aktardı.

 Aldar Properties CEO'su İştirakle Alakalı Açıklama İlaveten CEO, Aldar Investments’in Moody’s tarafından Baa1 şeklinde derecelendirildiğinin üzerini çizerek, bunun bölgenin en yüksek hükümet dışı şirket kredi değerlendirmesi olduğunu bildirdi. Ve bu noktada düşüncesini; “Aldar Investments Aldar’dan bağımsız olarak sermaye tedarik edebilecek kapasitede” diyerek açıkladı.

Tüm bunların yanında CEO, Aldar Investments’ın ileride halka açık bir şirket olmak için halka arz edilmeyi düşündüğünü de ifade etti.

 Aldar Investments Yatırımcıların Abu Dhabi Ekonomisine Ulaşmasını SağlayacakSöz konusu haberde, 2004 yılında Abu Dhabi’de kurulan Aldar’ın, bölgedeki pek çok konut, ticarethane ve kültürel geliştirmelerinden sorumlu olduğu kaydedildi. Göze çarpan geliştirmeleri arasında; şirketin Al Raha Beach geliştirmesindeki genel merkezi, Shams Abu Dhabi’deki The Gate Towers gibi prestijli varlıklar olduğu söylendi.

Altar CEO’su Dhiyebi ayrıca yatırımcıların Birleşik Arap Emirlikleri’ne yatırım yapmaktan vazgeçebileceğine dair şüphelerle ilgili olarak BAE’nin her zaman güvenli sığınak olduğunu belirtti.

“Jeopolitik durum bölgede yeni olmayan bir şey ve BAE onlarca yıldır çabuk iyileşen bir yapısı olduğunu kanıtlayarak yatırımcılar için daima bir numaralı güvenli sığınak oldu” dedi. Bunun yanında Aldar Investments’un lansmanının yatırımcıların AA dereceli Abu Dhabi ekonomisine erişmesini sağlayacağını kaydetti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum