Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Aile Yadigarı Olabilecek Akıllı Telefon Karşıtı Runcible!

Aile Yadigarı Olabilecek Akıllı Telefon Karşıtı Runcible!

Runcible, şık ve kuvvetli tasarıma sahip bir mobil cihazdır. Hemen hemen bir cep saati ile aynı boyutta olmasıyla beraber, bir akıllı telefon kadar kullanışlı ve güçlüdür. Evet, bu “akıllı telefon karşıtı” cihaz, akıllı telefonun yaptığı birçok şeyi yapabilir. Bunlar; arama yapma, mesaj atma, fotoğraf/ video çekme ve internette sörf yapma imkanıdır. Runcible, akıllı cep saati olarak piyasaya sürülmüştür ancak bu cihazla yapacağınız belki de son şey saate bakmak olacaktır. Yazımızın devamında içeriği ile ilgili daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Runcible’nin arka kapağında tamamen el işçiliği ile şekillendirilen tahtalar kullanılmaktadır. Ne kadar “akıllı telefon karşıtı” sloganı ile piyasada boy gösterse de aslında cep saati boyutundaki akıllı telefon da denilebilir. Ancak arka kapağı ile beraber o kadar güzel bir görünüme sahiptir ki aile yadigarı olarak bile kullanılabilir. 20 sene sonra teknolojisi çok geride kalacak gözüyle bakabilirsiniz ancak Runcible, geliştirilebilir teknolojiye sahiptir. İsterseniz cihazı aldıktan sonra, üstünde kendiniz oynamalar dahi yapabilirsiniz. Yani 20 yıl sonra da teknolojiden pek geri kalmayacak diyebiliriz.

Türünün İlk Örneği!

Türünün İlk Örneği!İşlemcisi BuniOS olarak belirlenen cihazın aslında Android 5.1’den pek farkı yok. Cihazın üretimi sırasında, başta olan ismin ilginç bir isteği var. Cihazın hacklenerek olabildiğince özgün hale çevirilmesini istiyor. Bunu sağlamak için de sistemin oldukça basit olduğunu iddia ediyor. Bu konu hakkında az çok fikri olan bir insanın başarabileceğini düşünüyor. Bunun sebebi ise denildiği gibi aile yadigarı haline gelmesi! Yani, cihazı kendinize özgü bir hale getirerek sizden sonrakilere aktarabilmeniz mümkündür. Cihazın özellikleri şu şekildedir:

 • Güçlü, modernize edilebilir ve genişletilebilen elektronik aksam
 • İlk yuvarlak ve dokunmatik ekran
 • Eski Apple çalışanları tarafından oluşturulması
 • Gerçek tahta işlemesi kullanılarak oluşturulan inanılmaz tasarım
 • Amacı hayatınızı iyileştirmek, müdahale etmek değil
 • JavaScript ve HTML5 kullanarak kolayca uygulama yaratabilmek
 • Geliştirmesi tamamen size ait, hiçbir şekilde üretici firma tarafından erişim yok!
 • 7MP kamera (Ancak kolaylıkla 13 MP’ye çıkartılabilir.)
 • Wi-Fi, Bluetooth, 1 GB RAM ayrıca getirileri arasındadır.

Donanım, Yazılım ve Uygulamalar

Donanım, Yazılım ve UygulamalarRuncible’nin başlangıçta elinize ulaşacak olan halinde bulunan uygulamalar;

 • Fotoğraf düzenleme programı
 • Müzik çalar
 • Ana ekran yapabileceğiniz çeşitli saat yüzleri
 • Yıldız gözlemleyebilme
 • Haritalar ve keşif
 • Zaman ve dosya yönlendirmesi sağlayabileceğiniz uygulamalar
 • Telefon hizmeti

Üreticileri tam gaz cihaz üstünde çalışmalar yapmaya devam ediyor. Yazılım hakkında ufak da olsa bilgisi olan herhangi bir kişi, kendi cihazı için HTML5 ve JavaScript kullanarak uygulama oluşturabilir.

Donanım ve yazılımı tamamen açıktır. Dilediğiniz gibi değiştirme imkanı sağlar. Bu da cihazı aile yadigarı yapabileceğinizin göstergesidir. Cihazınızın arka kapağını açtığınızda, kendi Runcible cihazınız ile alakalı her şeyi görme imkanı sağlar ve donanım ile yazılımında dilediğiniz gibi değişiklik uygulayabilirsiniz. Eğer kurcalarken bozarsanız da hiç merak etmeyin. Cihazı geri gönderdikten sonra halen daha onarılabilecek durumda ise firma, ücretsiz olarak onarıp şahsınıza geri göndermektedir. Ayrıca cihazdan arama işlemi yapmak için tek yapmanız gereken telefonunuza Bluetooth ile bağlanmaktır. Fiyatı ise seçeceğiniz pakete göre 399 – 599 dolar olarak değişkenlik göstermektedir.

Cihazın tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz!

Tanıtım videosunda da gördüğünüz gibi cihazın farklı kapakları mevcuttur. Ayrıca, kullanılan tahtanın kalitesi de fiyat değişkenliğini etkileyen faktörlerden bir tanesidir.

Kocaman telefonları taşımaktan sıkıldıysanız ve yeni şeyler oluşturmaya açıksanız Runcible, tamamen size hitap etmektedir. Yeni uygulamalar oluşturma fırsatı bulunması da mükemmel denilebilir. Peki ya, ücretsiz onarım fırsatına ne demeli? Her ne kadar akıllı cep saati denilse de akıllı telefonun yapabildiği ancak Runcible’nin yapamayacağı şey sayısı oldukça azdır. Mükemmel tasarımı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bu cihaza siz de sahip olmak istemez miydiniz?Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum