Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD İşsizlik Maaşı Başvuruları 19 Haziran Haftasında 411 Bin Oldu

19 Haziran haftasına ilişkin ABD işsizlik maaşı başvuruları açıklandı. Rakam beklentileri aştı.
ABD İşsizlik Maaşı Başvuruları 19 Haziran Haftasında 411 Bin Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Çalışma Bakanlığı 19 Haziran haftasına ilişkin işsizlik haklarından yararlanma başvurularını yayımladı.

Söz konusu haftada 411 bin başvuru yapıldı. Beklenti 380 bine gerilemeye işaret ediyordu.

Aynı zamanda bu haftanın raporu birçok eyalette federal gelişmiş işsizlik yardımlarının erken aşamalı olarak kaldırılmasını izleyen ilk anket dönemini yansıtacağı için merakla bekleniyordu.
19 Haziran ABD İşsizlik Maaşı Başvuruları
Kaynak: U.S. Department of Labor

12 Haziran’da Alaska, Iowa, Missouri ve Mississippi, resmi Eylül’deki sona erme tarihinden önce federal desteği azaltan ilk eyaletler oldu.

12 Haziran haftasında işsizlik maaşı başvuruları 6 hafta düşüşün ardından ilk kez yükselerek 412 bin olarak açıklanmıştı. Rakam 418 bine revize edildi.

Son rakam beklentileri karşılamasa da daha geniş iş alanlarının yeniden açılması ekonomik aktiviteyi ve işgücü talebini artırdığı için toplam hak talebinde bulunanların sayısı, bu ayın başlarında ulaşılan pandemi düşük seviyelerine yakın kaldı.

Öte yandan 4 haftalık hareketli ortalama, önceki haftanın revize edilmiş ortalamasından 1.500 artışla 397,750 oldu. Bir önceki haftanın ortalaması 1,250 artarak 395 binden 396,250’ye revize edildi.

Ülke genelindeki işverenler, artan faydalar nedeniyle devam eden işgücü sıkıntısı, COVID-19 hakkında sözleşme yapma ve çocuk bakımı bulma konusundaki endişeleri öne sürerek işe almanın zorluğundan şikayet etmeyi sürdürdü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu