Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AB Covid-19’la Mücadele için 15,6 Milyar Euro’luk Yardım Paketi Açıkladı

Avrupa Birliği, ülkelerin koronavirüsü yenmek için yapacakları harcamalar için 15,6 milyar Euro tutarında yardım paketi hazırladı.
AB Covid-19’la Mücadele için 15,6 Milyar Euro’luk Yardım Paketi Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu tarafından yapılan açıklamada koronavirüs salgınıyla mücadelede ortak ülkelere mali yardım paketi hazırlandığı duyuruldu. AB Yüksek Temsilcisi Josep Borell, temel amacı sağlık krizine destek olmak olan 15,6 milyar Euro tutarında yardım paketi hazırladıklarını açıkladı.

Söz konusu yardımın 3,25 milyar Euro’su Afrika ülkelerine yollanacak.

AB Mali YardımYapılan açıklamada hazırlanan mali yardımın; ülkelerin su ve sıhhi tesisat sistemleri ile araştırma, hazırlık kapasitelerine destek verme ve sosyo-ekonomik etkilerini azaltması amacıyla devreye sokulduğu bildirildi.

15,6 milyar Euro’luk miktarın 3,25 milyarının Afrika ülkelerine, 3,8 milyar Euro’sunun Batı Balkanlar’daki ortaklara aktarılacağı belirtildi.

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, koronavirüsün hiçbir şekilde sınır tanımadığını, küresel bir sınama olan salgın hastalığa karşı tüm ülkelerin işbirliği içinde olması gerektiğini söyledi. Önümüzdeki günlerde Dünya Sağlık Örgütüne destek sağlamak için online ortamda taahhüt konferansı yapacaklarını belirtti.

ABD’nin bugüne kadar yapılanlardan çok daha fazla test yapacağı öğrenildi.

ABD Daha Çok TestElde edilen bilgiye göre Beyaz Saray hükümeti, ekonomiyi yeniden canlandırmak için çok daha fazla Amerikalıya test yapmaya hazırlanıyor. Bunun ilk etapta salgının henüz çok fazla görülmediği küçük kent ve kasabalarda uygulanacağı tahmin ediliyor.

Ülkede sosyal mesafe kuralının uygulanmaya başlamasıyla ekonomik olarak büyük darbeler alınsa da, salgının merkezi olan New York’ta vaka sayısındaki artışın hız kesmesi umut verici.

Bu nedenle Başkan Trump’ın ve ekonomi danışmanlarının halkın yeniden işlerine dönmesini değerlendirdiği konuşuluyor. Ulusal Ekonomi Konseyi direktörü Larry Kudlow da dün yaptığı açıklamada ABD ekonomisinin 4-8 hafta içerisinde yeniden açılabileceğinin sinyallerini vermişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu