Paylaşım

150 Milyon Dolarlık Victoria Secret Kataloğu Artık Basılmayacak


 

Maddi olarak büyük külfete yol açtığı düşünülen efsane Victoria Secret kataloğu, şirketin yaptığı bir deney sonucunda artık basılmayacak. Victoria Secret yöneticilerinden konuyla ilgili yapılan açıklamalar ve merak edilenler haberimizde;

1977 yılında ABD’de kurulan dünyaca ünlü moda şirketi Victoria Secret, takipçilerini oldukça şaşırtan bir karar aldı. Limited Brands’ın bir parçası olan şirket; bilindiği üzere kadın iç çamaşırı, pijama, dış giyim, mayo, ayakkabı, parfüm, şampuan ve vücut losyonları gibi ürünlerin satışını yaparak sektörde dünyada kendine saygın bir yer edinmeyi başarmış durumda.

Roy Raymond tarafından Pablo Alto’da bulunan Stanford Alışveriş Merkezi’nde 1977 yılında ilk mağazasını açarak sektörün öncü firmalarından biri olan Victoria Secret Amerika Birleşik Devletleri’nde 1,020 mağazaya sahipken, Kanada’da ise 312 mağazayla faaliyet gösteriyor. 100.000’e yakın çalışanı bulunan şirket, bilindiği üzere ünlü yıllık moda defilesini Victoria’s Secret Fashion Show ile tanıtıyor.

Victoria Secret’ın üst düzey yöneticileri bugün kamuoyuna yaptıkları açıklamada, yıllardır süren bir gelenek haline gelen ve 150 milyon dolarlık bütçeye sahip olan kataloğu artık basmayacaklarını açıkladılar. Şirket yetkilileri kataloğun artık basılmamasıyla ilgili olarak yaptıkları açıklamada, bir deney yaptıklarını ve bu deney sonucunda böyle bir karar aldıklarını dile getirdiler.

Katalog artık dijital ortamda paylaşılacak!

Adriana Lima, Alessandra Ambrosio, Candice Swanepoel gibi dünyaca ünlü modellerin yer aldığı katalogları artık basmayacaklarını belirten Victoria Secret yetkilileri, deneyle ilgili olarak ise şunları söylediler: “Kataloğun basılı olarak dağıtılması şirketin ürünlerinin satışında büyük bir değişim yaratmıyor ve bu yüzden 150 milyon dolarlık harcamadan kaçınma kararı aldık.” Şirket yetkilileri açıklamalarının devamında ise takipçilerine müjdeli bir haber verdi. Yapılan açıklamaya göre, Victoria Secret kataloğunun bu yıldan itibaren dijital ortamda yayınlanacağı ifade edildi.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın