Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ücretli Çalışan Sayısı Nisan’da Yıllık Bazda %17,1 Arttı

TÜİK, Nisan ayına ilişkin ücretli çalışan sayısı raporunu yayımladı. Bir önceki yıla göre yüzde 17'lik artış oldu.
Ücretli Çalışan Sayısı Nisan’da Yıllık Bazda %17,1 Arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yeni açıklanmaya başlanan rapora göre ücretli çalışan sayısı Nisan 2021 döneminde yüzde 17,1 arttı.

Mart’ta yıllık bazda yüzde 7,5 artarak 13 milyon 274 kişi olan ücretli çalışan sayısı aylık bazda ise yüzde 1,3 artmıştı.

Nisan’daki yüzde 17,1’lik artışla ücretli çalışan sayısı önceki yılın 11 milyon 482 bin 516 kişisinden 13 milyon 443 bin 707 kişiye çıktı.
Ücretli Çalışan Sayısı Nisan 2021
Kaynak: TÜİK

Ücretli çalışanların alt detaylarında Nisan’da ücretli çalışan sayısı yıllık olarak en çok yüzde 45,6 ile inşaat sektöründe arttı. Sonrasında yüzde 16 ile sanayi sektörü ve yüzde 13’le ticaret-hizmet sektörü geldi.

Sanayi sektörünün alt kategorilerine bakıldığında yüzde 13,7’nin madencilik ve taşocakçılığı, yüzde 16,5’in imalat, yüzde 4,7’nin elektrik, gaz ve buhar, yüzde 10’un su temini, kanalizasyonda arttığı görüldü.

Ticaret ve hizmetler sektöründe ise yüzde 23,8’le en çok artışın mesleki, bilimsel ve teknikte olduğu görüldü.

Aylık değişimde ise ücretli çalışan sayısı yüzde 1,4’lük artış kaydetti. Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında; 2021 yılı Nisan ayında ücretli çalışanlar aylık olarak sanayi sektöründe yüzde 1,2, inşaat sektöründe yüzde 6 ve ticaret-hizmet sektöründe yüzde 0,6 arttı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum