Yatırım yapmaya başla!

Finansal Anlamda Uyanışa İhtiyaç Duyduğunuzu Gösteren 6 İşaret

Finansal Anlamda Uyanışa İhtiyaç Duyduğunuzu Gösteren 6 İşaret

Ne? Finansal anlamda uyanış mı? Evet evet, tam olarak bunu söylüyorum. Çünkü içinizden pek çok kişinin açık ve net olarak finansal konularda aydınlanmaya ihtiyaç duyduğunu biliyorum. Kaldı ki bakıldığında gayet iyi miktarlarda paralar kazanan sayısız insanın maddi konularda sıkıntı çekiyor olması, dediğimde ne kadar haklı olduğumu da kanıtlıyor. Banka kuyruklarında bekleyen insanlara bir baksanıza! Borcunu borçla kapatmaya çalışıp kendini daha da kötü durumlar içerisine sokan insanları şöyle bir düşünsenize! Parası olmamasına rağmen cüzdanında duran kredi kartlarıyla geçinmeye çalışan ne kadar da çok insan var, değil mi? Kısacası, çevremiz finansal anlamda uyanışa ihtiyaç duyan sayısız insanla dolu!

Hatta belki siz de onlardan birisiniz. Belki siz de o yolda ilerliyor ama sadece bu gerçeği bilmiyorsunuz. Peki, bunu nasıl mı anlayacaksınız? Elbette, aşağıdaki tehlike sinyallerine bakarak. Eğer siz de finansal anlamda nasıl bir durumda olduğunuzu öğrenmek istiyorsanız, hemen şimdi inceleyeceğimiz başlıklara göz atmalısınız derim. Zira şimdi konuşacağımız işaretleri kendinizde görüyorsanız, finansal konularda ciddi bir aydınlanmaya ihtiyacınız var demektir.

İşte finansal anlamda uyanışa ihtiyaç duyduğunuzu gösteren 6 açık işaret:

Kredi Kartlarınızı Kurtarıcınız Olarak Düşünüyorsunuz!

Kredi Kartlarınızı Kurtarıcınız Olarak Düşünüyorsunuz!Paranız olsun ya da olmasın, harcamalarınızda ufacık bir değişiklik bile yapmıyorsunuz. Cüzdanınızda para olmasa da kredi kartlarınızın varlığına güveniyor, olmayan paranızla gereksiz yere harcamalar yapıyorsunuz. Temel ihtiyaçlarınız dışında bir sürü gereksiniminizi en yakın dostunuz olarak gördüğünüz kredi kartlarınızı kullanarak yapıyor, onların ilk fırsatta sizi sırtınızdan vuracağı gerçeğini göz ardı ediyorsunuz.

Bütçeniz ne kadar kötü durumda olsa da, o ay ne kadar çok harcama yapmış olsanız da yine de kredi kartlarına sarılmaktan vazgeçemiyor, onların sizi kurtarmak yerine uçurumun kenarına biraz daha yaklaştırdığını bilmiyormuş gibi davranıyorsunuz. Şayet bu dediklerimin sizi yansıttığını düşünüyorsanız, aşağıdaki yazıya göz atmanızı öneririm. Göz atın ki bundan sonraki kredi kartı kullanımınızda hata yapmayın.

Kredi kartı kullanımında yapılan büyük hatalar hakkında merak ettiklerinizi buradan öğrenin!

Sürekli Olarak Parasızlıktan Şikayet Ediyorsunuz!

Sürekli Olarak Parasızlıktan Şikayet Ediyorsunuz!Finansal anlamda uyanışa ihtiyaç duyduğunuzu gösteren işaretlerden bir diğeri de bu! Yani sürekli olarak parasızlıktan şikayet ediyorsanız, maddi konulardaki alışkanlıklarınızı acilen değiştirmeniz gerekiyor demektir. Diğer bir deyişle siz “paranın değeri mi var, maaşı aldığım gibi bitiyor, yine cepte para kalmadı” gibi cümlelerle içinde bulunduğunuz durumdan şikayet ederek yaşıyorsunuz. Ve gerçekten büyük bir hata yapıyorsunuz. Zira bu şekilde devam ettiğiniz takdirde, maddi anlamda refaha ulaşmanız mümkün değil. Kaldı ki parasızlıktan şikayet etmenin size bir faydası olmayacağı gerçeğini de görmelisiniz. Serzenişlerde bulunmak yerine, kendiniz için çözüm yolları üretmeli, çok geç olmadan finansal başarı için uğraşmaya başlamalısınız.

Sadece Bir Tane Gelir Kapınız Var!

Sadece Bir Tane Gelir Kapınız Var!Finansal anlamda aydınlanma yaşamaya ihtiyaç duyduğunuzu gösteren işaretlerden bir diğeri de sadece bir tane gelir kapısına sahip olmanız. Eğer yalnızca bir yerden gelen parayla yetiniyor ve gelirinizi arttırmanın farklı yollarını aramıyorsanız, kendinizi finansal anlamda uyanışa davet etmelisiniz demektir. Çünkü bu şekilde istediğiniz hayata ulaşamaz, standart bir hayatın standart bir yaşayanı olursunuz.

Oysaki yapmanız gereken şey, paranın hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için gereken en önemli araç olduğunu anlamak ve daha çoğuna sahip olmanın yollarını aramak. Sonuçta; hepimiz parasız bir şey yapılmadığını biliyoruz. Yeteri kadar varlığa sahip olmadan yaşam standartlarının yükseltilemediğinin farkındayız. İşte bu nedenle; size hemen şimdi ekstra para kazanmanın yollarını öğrenmenizi ve istediğiniz yaşama kavuşmak için daha çok uğraşmanızı öneriyorum.

Borçlu Olmaktan Bir Türlü Kurtulamıyorsunuz!

Borçlu Olmaktan Bir Türlü Kurtulamıyorsunuz!Yıllardır borç ödüyor ama bir türlü temize çıkamıyorsunuz. O kadar çalışmanıza, o kadar mesai yapmanıza rağmen yine de borçlarınızdan kurtulamıyor, ne yapsanız da o lanetli etiketi üzerinizden silip atamıyorsunuz. Evet, büyük ihtimalle siz de boyunuzu aşacak kadar çok borcun altına girdiniz ve bir çıkış yolu bulamıyorsunuz. Nitekim bu durum da finansal anlamda ciddi bir uyanışa ihtiyaç duyduğunuzu gösteriyor.

Peki, yapmanız gereken şey ne? Öncelikle nereye ne kadar borcunuz olduğunu bir bir yazmalı, bu borçlardan ortalama ne kadar süre içinde kurtulabileceğinizi hesaplamalı, daha sonra da bir borç kapatma planı hazırlamalısınız. Ve bir de bu süreçten daha kolay çıkmak için ne gibi yolları izlemeniz gerektiğini öğrenmelisiniz. Mesela; aşağıdaki yazıyı inceleyerek bu yoldaki ilk adımınızı atabilirsiniz.

Borç bitirici olmak için ne yapmanız gerektiğini buradan öğrenebilirsiniz!

İsteklerinize Bir Türlü Ulaşamıyorsunuz!

İsteklerinize Bir Türlü Ulaşamıyorsunuz!Ne hayalinizi süsleyen arabaya, ne de istediğiniz hayata kavuşamıyorsunuz. Bunları bir kenara bırakın, gün içinde almak istediğiniz küçük şeyleri bile alamıyorsunuz. Ne bileyim, dilediğiniz gibi alışveriş yapamıyor, daha da kötüsü isteklerinize daha çok borç altına girerek ulaşabiliyorsunuz. Hatta bazen temel ihtiyaçlarınızı bile karşılayamıyor, ne yapacağını bilemez halde dibe doğru sürükleniyorsunuz.

Uzun lafın kısası, istediğiniz şekilde yaşayamıyor bu nedenle de hem maddi hem de manevi anlamda çıkmaza giriyorsunuz. Şayet bu dediklerimi siz de yaşıyorsanız, finansal anlamda uyanışa ihtiyaç duyduğunuzu gösteren bir işareti daha taşıyorsunuz demektir. Ama hiçbir şey için geç değil. İsterseniz hemen şimdi yaşamınızı farklı bir noktaya taşımak için harekete geçebilir, şimdiye kadar yaptığınız tüm hatalı davranışları doğrularla değiştirebilirsiniz.

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini buradan öğrenin!

İyi Bir Emeklilik Yaşamak için Birikim Yapmayı Hep Daha Sonraya Erteliyorsunuz!

İyi Bir Emeklilik Yaşamak için Birikim Yapmayı Hep Daha Sonraya Erteliyorsunuz!Aslında bu daha çok finansal anlamda uyanışa ihtiyaç duyduğunuzu ama bu gerçeğin farkında olmadığınızı gösteren bir işaret! Çünkü bu gruba geçimini düzgün bir şekilde sağlayabilenler ancak yarını için birikim yapmayı ihmal edenler giriyor. Yani genel olarak durum böyle! Pek çok kişi bugün kazandığını bugün harcadığı için geleceğini riske attığını bilmiyor.

Emeklilikmiş, güvenilir yarınlarmış, çocukların geleceğiymiş, çoğu kişi bu konuları düşünmek için daha çok zamanı olduğunu zannediyor. Oysaki zamanın su gibi akıp geçtiği, asla gelmeyeceğini düşündüğümüz emeklilik günlerinin ansızın geleceği hepimizin farkında olması gereken bir gerçek. Kısacası, emeklilik günlerinizin çok uzakta olduğunu düşünüyor ve geleceğiniz için hiçbir şekilde birikim yapmıyorsanız, hemen şimdi yukarıdaki 3 soruya samimi bir şekilde cevap vererek, bir kez daha düşünmelisiniz derim. Zira görünen o ki, güvenilir yarınlar konusunda ciddi ciddi dürtülmeye ihtiyacınız var.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kişisel Finans kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum