Paylaşım

100.000 Lira Biriktirmek için 6 Basit Yol


 

Birikim yapmak size de zor geliyor değil mi? Hem de 100 bin lira gibi büyük bir tutarı biriktirmek hayal gibidir. Biz de sizlere bu hayali gerçekleştirmek için önerilerde bulunduk.

Bir ev veya araba almak, hepimizin hayalidir. Üstelik bu konu, cinsiyet ayrımı gözetmez. Çünkü herkes zevkine göre dizayn edilmiş bir ev ve bir de araba ister. Günümüzde kredilerin sağladığı olanaklar,bu isteklerimize kolay bir şekilde ulaşmamızı sağlıyor. Bu sefer de kredilerin ödenmesi konusunda sıkıntılar başlıyor. Borç gırtlağa dayandığında ise isyan etmeye başlıyoruz. Peki, bu durumda neler yapabiliriz?

Eğer hayalinizi süsleyen evi ve arabayı, sıkıntı çekmeden almak istiyorsanız belli bir birikimizin olması gerekir. Yani bir araba almak istiyorsanız belli bir birikiminiz olduktan sonra daha az kredi çekerek isteğinize ulaşabilirsiniz. Ama tamamına kredi çekerseniz ödeme süresi uzayacağı gibi geçim sıkıntısı da çekmeye başlarsınız. Bu noktada, 100 bin lira gibi bir birikimin olması, aradığınız ilaç olacaktır. “Tamam, ama bu parayı nasıl biriktirelim” diyebilirsiniz. Elbette şimdi sizlerle paylaşacağım öneriler sayesinde 100 bin lira biriktirmenin aslında hayal olmadığını göreceksiniz.

İşte 100.000 lira biriktirmenizi sağlayacak 6 basit yol:

1 Bahanelerden Kurtulup Biriktirmeyi Deneyin!

Bahanelerden Kurtulup Biriktirmeyi Deneyin!Para biriktirmek, bizlere küçük yaşlarda aşılanan bir alışkanlıktır. Yine de biriktirmemek için birçok bahane üretebiliriz. “Biriktirecek kadar kazanmıyorum, biriktirmek için çok gencim, ödemelerim çok fazla, birikimlerin geri dönüşümü yok,” gibi birçok bahane bulabilirsiniz. Ama dediğim gibi bunlar birer bahane ve bunlardan kurtulmak ilk işiniz olmalı.

30 yaşına gelmeden köşeyi dönen bir milyarder genç, yatırım yapmak için biriktirmenizi öneriyor. Ayrıca dünyanın en zengin isimlerinden olan Warren Buffett, birikimlerinizi yatırımlarla değerlendirerek zengin olabileceğinizi söylüyor. Geliriniz ne olursa olsun, para biriktirebileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Her ay düzenli olarak belli bir miktar belirlemeli ve bu hedefe ulaşmak için çabalamalısınız. Ayrıca elinize para geçtiği zaman biriktirmek için belirlediğiniz tutarı direkt ayırmalı ve geri kalan parayla geçinmenin yollarını aramalısınız.

2 Yatırım Yapın!

Yatırım Yapın!İlk olarak bu konuya değinmek istedim. Yatırım yapmadan zengin olma hayali kuramazsınız. Ayrıca yatırım yapmak, maddi açıdan geleceğinizi güvence altına alırsınız.

Yatırım yapmak, birçok kişiye ürkütücü geliyor. Gerek daha önce başkalarının edindiği deneyimler, gerekse bilgi eksikliği yatırımdan uzak durulmasına neden oluyor. Oysaki yatırım yapmak günümüzde son derece kolaydır. İnternet gibi büyük bir kaynak artık her daim yanımızda ve bilgi arayanlar sonsuz bir kaynak oluşturuyor. Farklı yatırım alanları hakkında bilgileri internet üzerinden kolayca bulabilir ve her sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

Günümüzde zengin insanların hayatlarına baktığınız zaman hemen hepsinin birer yatırımcı olduğunu göreceksiniz. Siz de gerek borsa gerek forex piyasası gerekse VİOP aracılığı ile yatırım yaparak para kazanabilirsiniz. Eminim birçoğunuz buna inanmıyor ve bunun sadece bir reklam olduğunu düşünüyordur. Elbette böyle düşünebilirsiniz; ama denemeden de neyin ne olduğunu tam olarak bilemezsiniz.

Bu piyasalar hakkında internetten birçok bilgi edinebildiğiniz gibi ücretsiz eğitim imkanı da bulabilirsiniz. Aracı kurumlar bilgi edinmek isteyen herkese ücretsiz olarak çeşitli eğitim olanağı sunmaktadır. En iyi eğitim olanağı ise demo hesaplardır. Bu sayede sanal para ile gerçek piyasa koşullarında yatırım yapma imkanı bulursunuz ve gerçekten vaadedildiği gibi yerler mi öğrenebilirsiniz.

ÜCRETSİZ EĞİTİM ALMAK VE DEMO HESAP İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN!

3 Tasarruf Edin!

Tasarruf Edin!Tasarruf etmek, kazandığınız paranın size yetip artması için ilk kuraldır. Kural demek belki sizi zorlayabilir; ama bunu bir yaşam tarzına dönüştürebilirsiniz. Tasarruf etmek için evinizde birçok yol bulabilirsiniz. Elektrik, doğal gaz, su, akaryakıt, mutfak masrafı, eğlence giderleri gibi birçok yoldan tasarruf ederek her ay güzel bir miktardan tasarruf edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise tasarruf etmeye hazırlanmanız ve inanmanızdır.

Tasarruf başlamak için ailenizle bir karar almanız da gerekiyor. Aile bireylerinin her biri tasarruf etmenin bilincinde olmalı ve herkes kendince tasarruf noktaları bulmalıdır. Yapmanız gereken tüm gelirinizi ve giderinizi listelemek. Bunu yaparken dürüst olmalısınız ve her noktayı tek tek elden geçirmelisiniz. Gelirinizi arttırmanın yollarını ararken, giderlerinizi azaltacağınız noktaları da bulmalısınız. Giderlerinizi gözden geçirerek önem sırasına göre sıralandırma ve eğlence gibi giderlerken vazgeçmek sizi büyük bir yükten kurtaracaktır.

4 Gelirinizi Arttırmanın Yollarını Arayın!

Gelirinizi Arttırmanın Yollarını Arayın!Hemen her kişinin yetenekli olduğu bir konu vardır. Peki, bu yeteneklerin size para kazandırabileceğini biliyor musunuz? Gelirinizi arttırmak için sıkıcı ek işler yapmak yerine bu yeteneklerinizi kullanarak para kazanabilirsiniz. Hobilerinizi kullanarak, becerinizin olduğu tamirat işlerini yaparak kolayca para kazanabilirsiniz. Boş vakitlerinizi bu şekilde değerlendirmelisiniz ve çok daha mutlu olacağınızı bilmelisiniz.

İlgi alanlarınızı keşfedin ve yeteneklerinizi kullanarak nasıl para kazanabileceğinizi araştırın. Sizlere hiç bilinmeyen para kazanma yollarından bahsetmiştik. Dünya üzerinde o kadar çok gelir modeli var ki hem eğlenip hem para kazanabilirsiniz.

5 Borçlarınızdan Kurtulun!

Borçlarınızdan Kurtulun!Eğer para kazanmak, biriktirmek istiyorsanız atmanız gereken ilk adımlardan birisi, borçlarınızdan kurtulmak olmalıdır. Borcunuz olduğu sürece zengin olma hayali kuramazsınız diyor, birçok dünya zengini. Kredi kartlarınız, kredi gibi borçlarınızdan hemen kurtulmalı ve bu şekilde birikim yapmaya başlamalısınız. Özellikle bilinçli bir tüketici değilseniz ve alışveriş tutkunuz varsa, kredi kartları başınıza büyük bir bela olabilir. Ev, araba gibi hayallerinize kavuşmak için bu borçlarınızdan kurtulmak güzel bir başlangıç olabilir.

6 Sürekli Araştırın!

Sürekli Araştırın!Her gün bilgilerinize yenilerini eklemenizin, ufkunuzun açılmasını sağlayacaktır. Ayrıca bilgileriniz artıkça para kazanmanın farklı yollarını keşfedebilir, para yönetimi hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Para ile ilgili konularda bilgi sahibi olmalı, ekonomi – finans gibi konuları araştırmalısınız. İlk bakışta bu konular sıkıcı gelebilir; ama biraz araştırdığınız zaman son derece keyif aldığınızı da göreceksiniz. Hem genel kültür anlamında hem de paranızı arttırmak anlamında sürekli yeni bir şeyler öğrenmek işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Diğer yorumlar ( 14 )

 1. Hiç gerek yok.küçük yatırım yaparak kısa sürede büyük paralar kazanabilirsiniz.. meşale ben bir sistem gelistirdim. Önce bu sistemi kendi çevremde paylaştım ve gayet de kabul gördü. . Bir süt inekciligi projesi.. inek bedeli 12 bin lira. Yatirdigin yani sisteme kaç inek ile girerseniz o ölçüde paranızı geri dönüşü de hızlı oluyor.. diyelim ki bir inek üzerinden sisteme dahil olan yatırımcı her yıl 3000 tl para kazanıyor. Yani parası 15 bin lira oluyor… detayları öğrenmek için benimle facebook sayfadan iletisime geçebilirsiniz.. her şeyimiz resmi dir.. sözleşmeler noterden tasdik ediliyor ve sistem açık.. saygilar..

  1. sistemi berbat bece dostum ben ieğe 12 bi tl yatıracam 4. seeside kedini amorti edecek 5 seeside ölürse hayvan boyle sisteme girilmez sokulur…

 2. türkiye gibi ülkede ancak dert birikir ne parası hırsız sayısının işsiz sayısının üstünde olduğu bir ülkede kim ortaya paraları saçmışta millette biriktirsin..

 3. Asgari ücret 1300 tl.
  Kira 800 tl.
  Aidat 200 tl.
  Çocukların servisi 300 tl.
  Bu aile yemiyor içmiyor elektrik telefon vs. Kullanmıyor işyeride evinin altında yol masrafında yok berbere gitmiyor giyecek almıyorlar daha aklıma gelmeyen bir sürü ıvır zıvır gider bunlar Nasıl birikim yapacak Bayram’dan Bayram’a et yiyebiliyorlar ama müstehaktır halkımıza ne zamanki ALLAH korkusu göt korkusunun önüne geçerse işte o Zaman feraha kavuşuruz

 4. İbrâhim çok boş konuşuyorsun eskiden bunuda bulamıyorlardı ve 800 TL kira 200 TL aidat ne uydurma bu kadar.

  1. mehmet ;belki ibrahim abartmış olabilir ama sunu belirteyim kendimle ilgili durumu bende asgari ücretliyim.
   450 TL ev kirası-60 TL elektirk-30 Su-35 cep telefonu,35 ev telefonu,50 adsl,30 apartman aidatı-200 tl ısınma (evim sobalı yazın dert yok ama o da 3 ay diğer aylara masrafı bölüyorum kömürü taksitle aldığım için)-işe gidiş geliş 52 tl – çocuk okul masrafı ortalama aylık 100 tl (tüm yılı eşite bölersen) hepsinin toplamı 1042 TL,gelelim yiyecek olayına sadece ekmek 3 kişilik aile 3 öğündex 2 ekmek x 30 gün (1 tl ekmek) 180 tl eder toplam tutar 1222 tl ,evet geriye 78 tl (bununla tüm ihtiyaçlarını karşılayacaksın ve para arttıracaksın).Diğer bir gerçekte çoğu işyeri halen 1300 tl vermiyor 1000-1100 gibi rakamlar vermek istiyor ve sgk yapmamaları da işin acı gerçeği..işverende insanların bu durumunu bildiği için tepesine biniyor.12 saat çalış haftada 1 gün izin,yıllık izin alsan maastan kesiliyor.Ülkemizin en az %60 ı bu sekilde…

 5. Çok düşünüp kafanı yorarak hasta olacağına Çok çalışıp rahat uyuyarak zinde kalkmayı tercih ediyorum amacım zengin olmak de yil sağlıklı yaşamak.

 6. Merhaba ben lise ogrencisiyim 9.sinifim lisemin iki senesini kolejde okumayi dusunuyorum ya bunun icin ya da ozel bir universitede okumak istiyorum nerden baskaniz ozel bir universite yillik 50 bin fln aliyor 4 yilda en az 200. Bin gider simdi bu kadat biriktiremem evet ama en azindan bir mktarini karsilmak istiyorum gene baba parasindan evet fakat gerektigi durumda karsilayabilecek bir param olur simdi 9.in 2.donemindeyis nasil biriktirebilirim ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir