Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

13 Ayda 36 Bin Dolar Biriktiren Vlogger Anne “Taktiğini” Paylaştı!

Para biriktirmek isteyen ama bunu yapamadığı için hep bir bahanesi olanlara duyurulur. Çünkü bu vlogger anne, çoğu kişinin imkansız gözüyle baktığı birikim işini ustalıkla yapmış.
13 Ayda 36 Bin Dolar Biriktiren Vlogger Anne “Taktiğini” Paylaştı!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Pek çoğumuz için imkansızdır birikim yapmak! Zaten kıt kanaat geçiniyoruzdur, elimize üç kuruş para geçiyordur, borç içindeyizdir vesaire… Anlayacağınız; para biriktirmemek için söylenen bahaneler o kadar çoktur ki vicdanımızı kolaylıkla rahatlatabiliriz.

Oysaki bazı harcamalarımızdan kısarak ya da yüzyılın yeni trendi minimalist hayat felsefesini benimseyerek pekala birikim yapabiliriz. Çünkü bu, ekstrem beceriler gerektiren bir nitelik falan değil. Yalnızca kararlı olmak ve belirlenen hedeften vazgeçmemek gerekiyor. Tıpkı hemen şimdi tanışacağınız vlogger Canna Campbell gibi!

Sugar Mamma adında bir Youtube kanalı olan Canna Campbell, 13 ayda 36.000 Avustralya doları biriktirmiş ve bunun yapılabileceğini başkalarına da göstermiş.

Sugar Mamma Canna CampbellBirikim yapabilmek için yüksek bir maaşın olması gerekmediğini savunan Canna, emek veren herkesin kenara para atabileceğini online olarak kanıtlamış. Çünkü o 13 ay boyunca ne kadar miktarı nasıl yöntemlerle elde ettiğini bir bir anlatmış.

4 yaşında bir oğlu olan Canna Campbell işe minimalizmi düşünerek başlamış.

 Canna Campbell Biriktirme TaktiğiÇünkü azlık çokluktur mottosunun ona hem maddi hem de manevi getirisi olacağını düşünmüş ki öyle de olmuş. Anlayacağınız; o kullanmadığı eşyaları satarak para kazanmış.

Bunun yanı sıra, iş yerine evden yemek götürme, dışarıda eğlenmek yerine evde yapılabilecek aktiviteleri değerlendirme, ikinci el eşyalar satın alma, piyasa araştırması yapma, ekstra işlerle uğraşma gibi yöntemleri kullanmış.

Ayrıca hafta sonlarında evini Airbnb aracılığıyla kiralayarak da iyi miktarda para elde etmiş.

Evini Airbnb ile KiralamışYeri gelmişken, bu yöntemi bir arkadaşıyla ortaklaşa yaptıklarını, birinin evi kiraya verildiğinde diğerinin onda kaldığını da hatırlatalım. Ancak tüm bunları yaparken yorulduğu anlar da olmuş.

Böyle zamanlarda aklına hedeflerini getiren kadın, her defasında kendini motive etmeyi başarmış.

Canna Campbell 36 Bin Dolar BiriktirmişSugar Mamma isimli kanalında insanlara finansal konularda başarılı olmayı öğretmeyi ve ilham vermeyi istediğini söyleyen vlogger, biriktirdiği parayı yatırım amaçlı kullanmış. Böylelikle yıllık gelirine bir miktar para daha eklenmiş.

Neticede Canna Campbell; erkenden emekli olmak, eğitim hayatına dönmek, çocuğunu tek başına büyütebilmek ya da başka nedenlerden dolayı işinden istifa etmek isteyen kadınlara bunun için bir fırsat yaratmalarını öğütlüyor. Çünkü finansal özgürlüğün kişinin mutluluğundaki en önemli şey olduğunu biliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın