Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yaşayan En Büyük Mucit Elon Musk Günde 1 Dolarla Nasıl Geçiniyordu?

Gerçek hayatın Tony Stark’ı olarak da anılan Elon Musk’ın kıt kanaat geçinmek konusunda ne kadar iyi olduğunu biliyor musunuz? İşte ilham almanız gereken girişimci:
Yaşayan En Büyük Mucit Elon Musk Günde 1 Dolarla Nasıl Geçiniyordu?
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Tesla Motors’un ve SpaceX’in kurucusu olan ünlü kişiliğin, gerçek bir başarı hikayesine sahip olduğunu biliyorsunuzdur. Daha küçük bir çocukken ne kadar başarılı olacağının sinyallerini veren Güney Afrika doğumlu Elon Musk, gençlik yıllarında da aynı çizgisinde devam etmiştir. Ve üniversite yıllarında yaşıtlarının aksine zamanını boş beleş işlerle uğraşarak değil, Nikola Tesla, Bill Gates gibi dahileri araştırıp, onlardan ilham alarak geçirmiştir.

Anlayacağınız, Elon Musk hakkında bilinmeyenler denildiğinde öğrenilmesi ve örnek alınması gereken pek çok farklı husus var. Bunlardan bir tanesi de 46 yaşındaki ünlü dehanın, milyarder olmadan önce günde yalnızca 1 dolar harcayarak geçimini sağladığı hakikati:

Amerikalı mucit ve girişimci Elon Musk, şu an yaklaşık 16 milyar dolarlık bir servete sahip!

Elon Musk, şu an yaklaşık 16 milyar dolara sahip

Ancak günde 1 dolar harcayarak, sosisli sandviç ve portakalla karnını doyurduğu günler de olmuş.

günde 1 dolarla geçimin sağlamış

Üniversiteye başladığı ilk yıllarda, diğerleri gibi nerede iş bulacağını değil dünyayı nasıl değiştirebileceğini düşünen bir girişimci!

dünyayı nasıl değiştirebileceğini düşünen elon musk

“Ucuz bir evde, bilgisayarımla, açlıktan ölmeden yaşayarak başarabileceğimi fark ettim.” diyen Musk, hayallerine ulaşmak için uzun süre minimum bütçeyle geçinmiş.

Ucuz bir evde, bilgisayarımla, açlıktan ölmeden yaşayarak başarabileceğimi fark ettim

Sonuçta; Elon Musk, başarıya ulaşmak için bu yolda mutlaka ama mutlaka emek verilmesi gerektiğini hepimize hatırlatıyor.

Musk: başarıya ulaşmak için emek gerekiyor

Hatta o şu an dünyanın en zenginleri arasında yer almasına rağmen hala günde 16 saat çalışıyor. Ve başarıya gerçekten ulaşmak isteyen kişilere de akıldan çıkarılmaması gereken şu öğüdü veriyor:

“Çok fazla çalışın. Haftada en az 80 veya 100 saat çalışın. Böylece başarı oranınızı geliştirin. Diğer insanlar haftada 40 saat çalışıyorsa bile onların 1 senede yaptığı şeyi siz 4 ayda yapacaksınız.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.