Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mütevazı Bir Hayat Tarzıyla Nasıl Kazançlı Çıkarsınız?

Dünyanın en zenginlerinden olmasına rağmen mütevazıyla tanınan pek çok isim vardır. Peki, mütevazı bir yaşamın getirilerini biliyor musunuz?
Mütevazı Bir Hayat Tarzıyla Nasıl Kazançlı Çıkarsınız?
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Sürdürdüğünüz hayat için mütevazı diyebilir misiniz? Yaşadığınız ev, kullandığınız araba, satın aldığınız ürünler ve daha pek çok farklı konuda mütevazılığı seçtiğinizi savunabilir misiniz? Ama bir dakika! Önce neden böyle bir soru sorduğumu söylemeliyim. Evet, mütevazı bir hayat tarzını benimseyip benimsemediğinizi soruyorum çünkü bu soruya vereceğiniz cevap, size bir sürü farklı konuda nasıl bir yol izlemeniz gerektiği hakkında da bilgi verecektir. Daha doğrusu, yaşam tarzınızı mütevazı diyebileceğiniz bir şekilde belirlediğinizde, bu seçiminiz sayesinde ne kadar kazançlı çıkacağınızı anlayacaksınız diyeyim.

Tamam, zamanın bizi sürüklediği yaşam tarzının lüks ve gösterişli olduğunu biliyorum. Renkli ekranları süsleyen hayatlardan tutun da etrafımızı kuşatan başka birçok faktörden, açık ve net olarak bu kanıya varabiliriz diye düşünüyorum. Baksanıza, göklere doğru yükselen rezidanslar, son model arabalar, lüks yatlar, pahalı eşyalar, kısacası paranın gücünü adeta gözümüze sokmaya çalışan materyallerden ne kadar da çok etkileniyoruz. İnsanlar lüks konusunda birbirleriyle yarışa girmiş gibi davranıyorlar. Zaten yeteri kadar pahalı olan eşyaları, biraz daha değerli kılmak adına üzerleri milyon dolarlık taşlarla kaplanıyor. Binlerce dolarlık içkiler; elmaslarla, zümrütlerle servis ediliyor. Keza yiyecekler de öyle! Altın yapraklardan üzerine sos yapılan dondurmalar mı dersiniz, karat karat elmaslarla paha biçilemez hale gelen şampanyalar mı dersiniz, artık ne dersiniz orasını bilemem. Ancak kesin olan şu ki etrafımız tek kelimeyle sayılamayacak kadar çok aşırılıkla dolu!

Tabii, bu aşırılığa karşı koyarak mütevazı yaşam tarzını benimsemek zor! Zira başımızı nereye çevirirsek çevirelim, orada paranın hükümdarlığını görüyoruz. Ancak yine de mütevazı hayatı benimsemeyi başarmış o küçük azınlığın arasına girme şansımız var. Hatta istersek pekala bunu başarabiliriz. Kaldı ki mütevazı hayat tarzını benimsediğimizde kazanacaklarımız, şaşaalı hayat tarzının içinde kaybolduğumuzda kaybedeceklerimize göre çok daha kayda değer nitelikte olacaktır. İşte bu nedenle size aşağıdaki başlıkları incelemenizi öneriyorum. Çünkü hemen şimdi gösterişten uzak durup mütevazı hayatı seçtiğinizde nasıl kazançlı çıkacağınızın yanıtlarını öğreneceksiniz.

Daha Küçük Bir Evde Yaşamanın Avantajlarına Sahip Olursunuz!

Daha Küçük Bir Evde Yaşamanın Avantajlarına Sahip Olursunuz!Mütevazı hayat tarzı denildiğinde aklınıza ilk olarak ne geliyor? Öncelikli olarak düşünmeniz gereken şey yaşam alanınız olabilir mi? Evet, mütevazı hayat denildiğinde akla gelen ilk şeylerden biri eviniz! Çünkü atalarımızın da dediği gibi aslan yattığı yerden belli oluyor. Yani mütevazı bir şekilde yaşadığınızda doğal olarak mütevazı bir evde yaşamayı seçmiş oluyorsunuz. Ve bu seçiminizle de bir sürü farklı konuda avantajlı çıkıyorsunuz. Mesela; mı? Mesela; daha küçük evin daha az olan masrafını karşılayarak rahatça geçinebiliyorsunuz. Öyle devasa boyutlarda faturalarla uğraşmıyor, evinize 235654 tane eşya almak zorunda kalmıyor ve tüm bunların yanı sıra bir de manevi açıdan kendinizi rahatlatmış oluyorsunuz. Dahası mı? İsterseniz onları da hemen alttaki yazıyı inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Küçük bir evde yaşamanın küçümsenmeyecek avantajlarını öğrenmek için tıklayın!

Evinizdeki Fazlalıklardan Kurtularak Gelirinizi Arttırırsınız!

Evinizdeki Fazlalıklardan Kurtularak Gelirinizi Arttırırsınız!Çünkü mütevazı bir hayat tarzını benimsemek bunu gerektirir. Daha doğrusu, böyle bir yaşam tarzını sürdürerek kazançlı çıkmak istiyorsanız evinizdeki fazlalıklardan kurtulmayı düşünmelisiniz diyeyim. Yani yaşam alanını hıncahınç dolduranlar gibi evinizi eşyalardan nefes alınamayacak hale getirmekten kaçınmalısınız. Hatta bu yaklaşım şöyle bir kenara dursun, evinizde bulunan ve fazlalık diyebileceğiniz her türlü eşyadan kurtulmaya çalışmalısınız. Ne bileyim; yıllardır kullanılmamasına rağmen kıyıya köşeye tıkıştırdığınız eski eşyalardan, çocuklarınızın küçülmüş kıyafetlerinden, tozlanmış kitaplardan, kilere doldurduğunuz antika niteliği almış mobilyalardan ve dahasından kurtulmalısınız. Zira böylelikle, yani yaşam alanınızdaki karmaşadan kurtulduğunuz için hem ruhen rahatlar hem de evinizdeki fazlalıklardan kurtularak para kazanmanın yollarından faydalanmış olursunuz.

Parayla Deneyim Satın Almanın Gerçek Mutluluğu Getirdiğini Anlarsınız!

Parayla Deneyim Satın Almanın Gerçek Mutluluğu Getirdiğini Anlarsınız!Mütevazı hayat tarzını benimsediğinizde nasıl mı kazançlı çıkarsınız? Evet, bu şekilde parayla deneyim satın almanın gerçek mutluluğu getirdiğini anlarsınız. Diğer bir deyişle; paranızı pahalı oyuncaklara değil de paha biçilemez tecrübelere harcar ve arkanıza dönüp baktığınızda pişman olmayacağınız bir hayatı yaşamış olursunuz. Çünkü eşyaların size kattığı mutluluğun seyirlik, deneyimlerinse ömürlük olduğunu bilirsiniz. Her yeni deneyimin size bir şeyler kattığını, eşyaların ise size yalnızca anlık keyif verdiğinin farkına varırsınız. İşte bu nedenle de paranızı materyaller için değil, size gerçek mutluluk vaat eden deneyimler için harcama alışkanlığı kazanırsınız.

Özel Günlerde Sevdiklerinizi Manevi Değeri Yüksek Hediyelerle Mutlu Edersiniz!

Özel Günlerde Sevdiklerinizi Manevi Değeri Yüksek Hediyelerle Mutlu Edersiniz!Mütevazı hayat tarzınızla kazançlı çıkmanın bir diğer yolu da bu! Çünkü bu hayat ve düşünce tarzıyla sevdiklerinizi mutlu etmenin, onlara pahalı hediyeler almak olmadığını anlarsınız. Pahalı hediyeler yerine manevi değeri yüksek hediyeleri tercih eder, onları çuvalla para harcayarak satın alacağınız armağanlarla değil kendi el emeğiniz ve yaratıcılığınızı kullanarak mutlu etmeye çalışırsınız. Mesela; sayısız insanın yaptığı gibi özel günlerde hemen mağazalara, alışveriş merkezlerine koşmazsınız. Ne bileyim; anneler gününde ona pahalı bir kolye hediye etmek yerine, annenizi ellerinizle hazırlayacağınız mükellef bir kahvaltı masasıyla şımartabilirsiniz. İşte bu yaklaşımınızla da bir kez daha kazançlı çıkarsınız.

Olur Olmaz Her Şeye Para Harcamazsınız!

Olur Olmaz Her Şeye Para Harcamazsınız!Olur olmaz her şeye para harcamadığınız için de epey kazançlı çıkarsınız. İhtiyacınız olmadığı halde satın almak istediğiniz ürünlerin cazibesine karşı koyar, sadece birkaç parça şey almak için uğradığınız marketten eliniz kolunuz dolu olarak çıkmaz, kısacası paranızı çok daha akıllıca yönetebilirsiniz. Mesela; sırf arkadaşlarınızın davetini geri çevirmemek için pahalı bir konser biletine olmayan paranızı vermez, halihazırda 54565 tane olan pantolonlarınız arasına bir yenisini eklemeye kalkışmazsınız. Hiç ihtiyaç duymadığınız halde sırf kendinizi tatmin etmek için saçma sapan ürünlere para harcamaz ve doğal olarak da çoğu kişiye göre açık ara farkla kazançlı çıkmış olursunuz.

Olur olmaz her şeye para harcamadığınızda ne kadar kazançlı çıkacağınızı buradan öğrenin!

İyi Bir Emeklilik için Rahat Rahat Birikim Yapabilirsiniz!

İyi Bir Emeklilik için Rahat Rahat Birikim Yapabilirsiniz!Siz ne sanıyordunuz ki? Her şeye para harcayan, lüks denilebilecek şeyler için etrafa çuvalla para saçan kişilerin emeklilik günlerini düşündüğünü falan mı? Elbette, hayır! Onlar genellikle bugün kazandığını bugün harcayan kişiler oldukları için geleceklerini düşünmeden para harcarlar. Ancak siz benimsediğiniz mütevazı hayat tarzınızla iyi bir emeklilik için pekala birikim yapabilirsiniz. Çünkü paranızı, sizi mutlu etmeyecek şeyler için harcamamayı öğrenmiş olursunuz. Sağa sola para saçmanın ne kadar mantıksız olduğunun farkına varmış ve mütevazı denilebilecek bir hayatın kişiyi ne kadar tatmin edeceğini görmüş olursunuz. Ve işte bu gerçekleri bilip adımlarınızı onlara göre attığınız için de yarınlarınızı garanti altına almayı başarabilirsiniz.

“İyi bir emeklilik için birikim yapıyor musunuz?” sorusunun cevabını buraya bakmadan vermeyin.

Daha Sade Hayatınızla Gösterişli Kahkahalar Atabilirsiniz!

Daha Sade Hayatınızla Gösterişli Kahkahalar Atabilirsiniz!Evet, mütevazı hayat size gerçekten çok fazla şey kazandırıyor. Bu sayede hem zamanınızı hem paranızı hem de enerjinizi yanlış şeylere harcamamış oluyorsunuz. Renkli ama bir o kadar sahte olan hayatların albenisine kapılmayıp, kendi gösterişsiz hayatınızın içindeki gerçekliği görebiliyorsunuz. İnsanı insan yapan şeyin, üzerindeki pahalı kıyafetleri değil de kafasının içindeki düşünceleri olduğu gerçeğini biliyorsunuz.

Tamam, belki lüks yaşam tarzını seçmiş insanlar kadar yüksek sesli kahkahalar atamıyorsunuz ama bir tebessümünüzle bile onların o şaşaalı kahkahalarını rahatlıkla bastırabiliyorsunuz. Uzun lafın kısası; siz mütevazı yaşam tarzınızla pek çok kişinin başaramadığını başarıyor, maneviyatınızla ne kadar zengin olduğunuzu yüreğinizin en derinliklerinden biliyorsunuz!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.