Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Evinizdeki Fazlalıklardan Kurtularak Para Kazanmanın 6 Yolu

Farkında olmadan aldığımız eşyalar bir süre sonra evde adım atılmayacak ölçüde yer kaplar. Kullanmadıklarınızı satarak para kazanabilirsiniz.
Evinizdeki Fazlalıklardan Kurtularak Para Kazanmanın 6 Yolu
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Üst üste binmiş eşyalar, dolapların raflarının en arkalarına tıkılmış kıyafetler, çekmecelerinizi dolduran ıvır zıvırlar, yataklarınızın altlarına sıkıştırdığınız battaniyeler, “gün gelir lazım olur” diye düşünüp de atmaya kıyamadığınız antika değerindeki araç gereçler ve daha neler neler! Evet, bu söylediklerim size de tanıdık geliyor mu? Tanıdıktan daha da öte adeta evinizdeki eşyalarla ilgili düşüncelerinizi okumuş gibi konuşuyor olabilir miyim? Peki, o zaman şunu sorayım. Siz de bu eşya curcunasından kurtulmak istiyor musunuz? Ayağınıza dolanan kıyafetlerden, oyuncaklardan, tıkış tıkış olan her şeyden bıkıp usandınız mı?

İnceleyebilirsiniz:
Kullanmadığınız Eşyaları Satarak Para Kazanmak

Yaşam alanınızda güzel bir temizlik yapmayı düşünüyor ama bu kararınızdan sürekli cayıyorsanız hemen şimdi söyleyeceklerime kulak vermelisiniz. Çünkü evinizdeki fazlalıklar size ve hayatınıza sandığınızdan çok daha fazla zarar veriyor. Mesela; hınca hınç eşyayla doldurulmuş bir evde temizlik yapmak hem çok daha yorucu hem de çok daha masraflı hale geliyor. Bu fazlalıkların hayatınızı ne kadar zorlaştırdığının ilk kanıtı! Diğeriyse; yaşam alanınızdaki gereksiz eşyaların sizi manevi anlamda da yoruyor olması! Evet, baktığınız her yerde bir şey görmek ruhsal durumunuzu sandığınızdan çok daha fazla etkiliyor. Karmaşa içerisindeki bir ev kafanızın karışmasına, aradığınız eşyaları bulamamanıza ve vaktinizin yanı sıra paranızı da boşa harcamanıza neden oluyor. Zira bütün bu olumsuz sonuçları topladığınızda ortaya tek bir çözüm yolu kalıyor. O da bir an önce sizi tüketen bu karmaşadan kurtulmanızdan başka bir şey değil.

Ayrıca tüm bu karmaşadan kurtulurken para kazanmanız da mümkün. Zaten işin en keyifli noktalarından bir tanesi de bu! Bir yandan sade bir yaşam alanına, temiz düzenli dolaplara, raflara kavuşurken bir yandan da cüzdanınıza ekstra para koyacaksınız. Diğer bir deyişle; evinizde güzel bir temizlik yapmakla bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız. Eğer siz de evinizdeki fazlalıklardan kurtulurken nasıl para kazanacağınızı öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki yöntemleri inceleyerek bu konuda fikir sahibi olabilirsiniz.

Fazlalıklardan Kurtulmak için Adım Adım İlerleyin!

Fazlalıklardan Kurtulmak için Adım Adım İlerleyin!Evet, evinizdeki gereksiz eşyalardan kurtulmak istiyorsanız adım adım hareket etmelisiniz. Çünkü her şeyi aynı anda yapmaya çalışırsanız, sıkılır yorulur ve sonucunda da vazgeçersiniz. Peki, burada yapmanız gereken şey nedir? İlk olarak birkaç tane koli edinin ve temizliğe başlayacağınız bir oda seçin. Mesela; yatak odanızdan başlayacaksınız. Bütün dolabınızı boşaltın. Raflarda tek bir eşya bile kalmayana kadar hepsini tek tek düzenlemeye başlayın. Artık kullanmadığınız ürünleri bir kenara ayırın ve bunları nasıl değerlendirecekseniz o şekilde gruplandırın.

Örneğin; satarak para kazanabileceğiniz eşyaları farklı bir koliye, satılamayacak durumda olanları ise bir başkasına koyun. Her bir odada aynı şeyi yapın. Çünkü evinizdeki bütün eşyaları elden geçirmeniz, kıyıda köşede kalanlar bulup çıkarmanızı ve bu işten para kazanmanızı epey kolaylaştıracaktır. Peki, daha sonra mı? Daha sonra da satabileceğiniz belli başlı ürünlerden kazanç elde etmeye başlayacaksınız. İşte evinizi doldurmaktan başka bir işlevi olmayıp size para kazandırabilecek belli başlı şeyler:

Hiç Kullanılmayan Mutfak Eşyaları!

Hiç Kullanılmayan Mutfak Eşyaları!Sizin mutfağınızda da rengine, tasarımına ya da fiyatının uygunluğuna kapılarak satın aldığınız eşyalar var mı? Hediye olarak gelen ama bir kez bile kullanmadığınız fincan bardak takımları, kahvaltı tabakları, baharatlıklar gibi ürünler mutfağınızı dolduruyor mu? O halde artık bu fazlalıklardan kurtulmalısınız. Evet, internetten satış yöntemini kullanarak bu eşyalardan kazanç elde edebilirsiniz. Sonuçta; mutfağınızdaki dolapları işgal etmek yerine ilgili internet sitelerinin sayfalarında çok daha güzel duracak bu eşyaların başkaları tarafından kullanılması tam bir kazan-kazan yaklaşımı olacaktır.

Bir Kenarda Unutulmuş Marka Ürünler!

Bir Kenarda Unutulmuş Marka Ürünler!Hani yıllar önce onlarca para vererek satın aldığınız sonra da bir kenara attığınız o markalı ürünler var ya işte tam da onlardan bahsediyorum. İşte bu eşyalarınızı da dolaplarınızı tamamen boşalttığınızda bulabileceksiniz. Artık üzerinize olmadığı için giymediğiniz yepyeni elbiseleri, özel bir gün için aldığınız pahalı abiyeleri, sırf markası için satın aldığınız o çivi topuklu yüksek ayakkabıları, çantaları ve daha fazlasını ancak bu şekilde satılacaklar arasına koyabilirsiniz. Sonuçta; uzun zamandır giymediğiniz ama atmaya da kıyamadığınız markalı ürünleriniz için internette bir sürü alıcı bulabilirsiniz. Düşünsenize; hem dolabınızda yeni kıyafetler için yer açmış olacak hem kullanmadığınız eşyalardan para kazanmış olacak hem de kendinizi çok daha hafif hissetmeye başlayacaksınız.

Fazlalıktan Başka Bir Anlama Gelmeyen Mobilyalar!

Fazlalıktan Başka Bir Anlama Gelmeyen Mobilyalar!Ah o sehpalar! Doğuranlar mı dersiniz büyüyenler mi? Yoksa köşesi ortası mı dersiniz, o kadarını bilemem. Ama evinizdeki bu fazlalıklardan da kurtulmanız gerektiğini bilmelisiniz. Gereksiz sandalyelerden, kilere atılmış masalardan, üniversite yıllarınızdan kalmış koltuk takımlarınızdan ve odalarınıza karmaşadan başka bir şey katmayan bütün eşyalarınızdan kurtulmalısınız. Mesela; bir tane yemek masası size yetiyorsa, ikinciden kurtulun. Ya da salonunuzda aynı anda 2135656 tane sehpa bulundurmayın. Çocuğunuzun odasında hem kocaman bir çalışma masası hem de bilgisayar masasına gerek olmadığı gerçeğini görün. Kısacası, mobilya konusunda birazcık tok davranın. Emin olun, evinizdeki yeni ve sade görünümden hoşnut kalacak, şimdiye kadar nasıl o kadar eşya içinde yaşamış olduğunuza siz bile şaşıracaksınız.

Antika Değerindeki Eşyalar!

Antika Değerindeki Eşyalar!Aile büyüklerinden kalmış eşyaları atamıyorsunuz, değil mi? Modern bir havası olan evinizde o bakır sürahileri, kalay fincan takımlarını, eski radyoları, el işlemesi masa örtülerini kullanmak istemiyor ama onları atmaya da kıyamıyorsunuz. Tamam, büyüklerinizden kalan eşyaları saklamak isteyebilirsiniz. Ama bunlar yıllardır evinizde yer kaplamaktan başka bir işe yaramıyorlarsa, o zaman kararınızı gözden geçirmelisiniz derim. Sonuçta 20-30 belki de daha fazla yıldır sakladığınız antika eşyaları satmanın iyi bir seçenek olduğuna karar verirseniz, sahip olduğunuz eski, otantik eşyalardan iyi miktarlarda para kazanabilirsiniz. Ne diyorsunuz, yadigar niteliğindeki eşyaları satmak sizce de mantıklı bir fikir olabilir mi?

Belki de Yıllardır Sakladığınız Bebek-Çocuk Eşyaları!

Belki de Yıllardır Sakladığınız Bebek-Çocuk Eşyaları!Eğer sizin de çocuklarınız varsa, şimdi bahsedeceğim durumu gayet iyi anlayacağınızdan eminim. Neden mi? Çünkü büyük ihtimalle siz de çocuklarının eşyalarını atamayan ebeveynlerden birisiniz. Neredeyse düğününü yapacağınız çocuklarınızın tulumlarını, zıbınlarını, yastıklarını, kısacası hemen hemen bütün eşyalarını hala saklıyorsunuz. Tamam, belki bu kadar değildir ama evinizde bir sürü bebek-çocuk kıyafeti olduğu konusunda yanılmadığımı hissediyorum. Peki, sizce de artık bu eşyalardan kurtulmanın zamanı gelmedi mi?

Yıllardır bir kenarda duran oyuncakları, kıyafetleri, battaniyeleri diyorum, bütün bunları saklamak sahiden sizce ne kadar gerekli? Yani ille de çocuğunuzun eşyalarını saklamak istiyorsanız birkaç tane eşya bunun için fazlasıyla yeterli olmaz mı? Eğer düşüncelerimde bana katılıyorsanız, hemen şimdi hazine saklar gibi bir yerlere tıkıştırdığınız eşyaları ortaya çıkartın ve işe yarar olanları satışa çıkartın derim. Diğerlerini de ihtiyacı olan ailelere hediye etmeyi deneyin. Emin olun ki kendinizi eskisinden çok daha iyi hissedeceksiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın