Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Küçük Bir Evde Yaşamanın Küçümsenmeyecek 7 Avantajı

Küçük bir evde yaşamanın ne kadar avantajlı olduğunu biliyor musunuz? İşte küçük evin hem maddi hem manevi açıdan inanılmaz avantajları:
Küçük Bir Evde Yaşamanın Küçümsenmeyecek 7 Avantajı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Çoğu insan gibi siz de şöyle kocaman, büyük bir evde yaşamanın hayalini mi kuruyorsunuz? Dizilerde, filmlerde gördüğünüz gibi sarayı andıran evlere mi özeniyorsunuz? Şu andaki eviniz tabiri caizse gözünüze “kümes” gibi mi görünüyor? Kocaman bir bahçesi olan, en az 5-6 tane yatak odasına sahip gösterişli evlerde yaşamak en büyük hayallerinizden bir tanesi mi? Eğer bu sorulara vereceğiniz cevaplar sırasıyla; evet evet evet ve yine evetse, o zaman bu yazıyı kesinlikle okumanızı ve sahip olduklarınızın farkına bir an önce varmanızı öneriyorum. Çünkü bugün küçük evlerin sahiplerine ne kadar çok avantaj sağladığı üzerine konuşacağız.

Hani sizin hiçbir şeyi sığdıramadığınız, iki adım atınca bittiğini düşündüğünüz minicik eviniz var ya, işte hemen şimdi onun hayatınızı ne kadar kolaylaştırdığını öğreneceksiniz. Bu şekilde hem elinizdekilerle mutlu olmanız gerektiğini hem de küçük bir eve sahip olduğunuz için ne kadar şanslı olduğunuzu anlayacaksınız. İsterseniz, bir an önce alt başlıklarımıza geçelim. Geçelim ki küçük evlerin sizin sandığınız kadar kötü olmadığını, aksine sahibine ne kadar avantaj sağladığını açıkça görebilin.

İşte küçük bir evde yaşamanın 7 avantajı:

Daha Az Eşya, Daha Az Masraf!

Daha Az Eşya, Daha Az Masraf!Kocaman bir evin içindeki eşyayla, küçük bir evin içindeki eşya hiç kıyaslanabilir mi? Tabii ki hayır! Küçük bir evi birkaç parça eşyayla doldurabilirsiniz, ancak büyük evler için bu durum söz konusu bile değildir. Şu andaki evinizdeki aksesuarlar için taş çatlasın 500 lira harcamışsınızdır, ancak büyük bir eviniz olduğunda bu miktar katbekat artacaktır. Perdeler, halılar, koltuklar, yataklar, sehpalar… Büyük bir evi doldurabilmek için o kadar çok eşyaya ihtiyacınız olur ki! İşte bu nedenle bence küçük bir eve sahip olduğunuz için minnettar olmalısınız.

Daha Düşük Faturalar!

Daha Düşük Faturalar!Küçük bir evle büyük bir ev arasındaki enerji tüketimi farkını düşünebiliyor musunuz? Kocaman bir evi ısıtmak için ne kadar çok yakıt harcanır, küçük bir evi ısıtmak için ne kadar? Küçük evlerde belki sadece bir odanın ışığı bile bütün evi aydınlatmaya yeterken, büyük evlerde böyle bir avantajınız olmaz. Küçük bir evde perdeleri yıkamak için makineyi 2-3 kez çalıştırmanız yeterli olurken, büyük evlerde bu işi yapabilmek için bütün gün elektrik, su ve deterjan harcarsınız. 3 odalı bir evi süpürmek ile 6 odalı bir evi süpürmek aynı mıdır? Küçük bir evin bahçesini sulamak ile koca bir evin bahçesini sulamak bir olabilir mi? Anlayacağınız, şu andaki faturalarınızın yüksek olduğunu düşünüyorsanız, bunun bir de 3-5 katını ödeyen büyük ev sahiplerini düşünün derim.

Dekorasyondan Sıkıldığınızda Bunu Düşük Bir Bütçeyle de Yapabilirsiniz!

Dekorasyondan Sıkıldığınızda Bunu Düşük Bir Bütçeyle de Yapabilirsiniz!Küçük evinizin dekorasyonunuzu değiştirmek istediğinizde, bütçenizi çok fazla zorlamadan da bunu yapabilirsiniz. Ancak büyük bir eviniz olduğunda dekorasyonu yenilemek için tonlarca paraya sahip olmanız gerekir. Düşünsenize, küçük evinizin salonuna sadece yeni bir koltuk takımı almak bile, anında atmosferi değiştirecektir. Oysaki kocaman evlerde farkı görebilmek için baştan aşağıya değişiklik yapmak gerekmektedir. İşte bu nedenle de, küçük bir evde yaşamak daha avantajlıdır.

Daha Az Temizlik!

Daha Az Temizlik!Büyük evlerde oturan insanların temizlikle ne kadar çok vakit kaybettiklerini biliyor musunuz? Hepsinin ayrı ayrı temizlenmesi gereken bir dizi oda! Alınacak tozlar! Silinecek yerler! Tamam, büyük evlerde yaşayan insanların genellikle evlerine yardımcı aldıklarını biliyoruz; ama bu da bedava değil. Küçük bir evde yaşamak varken, neden paranızı çöpe atasınız ki? Düşünsenize, dünyanın en zengin adamlarından biri olan Warren Buffett bile zenginliğine kıyasla gayet normal büyüklükte eski bir evde yaşıyor. Sizin daha mı fazla paranız var?

Dakikalar İçinde Etraftaki Dağınıklıktan Kurtulabilirsiniz!

Dakikalar İçinde Etraftaki Dağınıklıktan Kurtulabilirsiniz!Akşam işten eve döndüğünüzde karşınızda toparlanmayı bekleyen bir sürü oda yoktur. Mutfağın tezgahındaki bulaşıklardan ve etraftaki karmaşadan kurtulmak sadece dakikalarınızı alır. Ancak büyük bir ev eve sahip olanlar, yalnızca ortalıktaki dağınıklıktan kurtulmak için bile saatlerce uğraşmak zorunda kalırlar. Her odada ayrı bir karışıklık, her tarafta ayrı bir kaos vardır. İşte bu nedenle siz küçük bir eve sahip olduğunuz için kendinizi kesinlikle şanslı hissedebilirsiniz. Çünkü günlük toparlama işlerinizi kısa zaman içerisinde halledebiliyor ve geriye kalan zamanı kendiniz için kullanabiliyorsunuz.

Daha Sıcak Bir Yaşam Ortamınız Vardır!

Daha Sıcak Bir Yaşam Ortamınız Vardır!Belki gördüğünüz o kocaman evlerden birine sahip olmak istiyorsunuz, ama o evlerin içindeki ortamların nasıl olabileceğini hiç düşünüyor musunuz? Düşünün! Sadece 4 kişilik bir aile, ama 8 yatak odalı bir ev! Herkes kendi odasında zaman geçiriyor. Hatta evin içinde bazen hiç karşılaşmıyor bile. Abarttığımı düşünmeyin, gerçekten böyle yaşamlar var! Diğer taraftan, küçük evinizde ister istemez ailenizle ya da ev arkadaşlarınızla aynı ortamlarda bulunmak ya da karşılaşmak zorunda kalırsınız. Küçük evlerde küslükler uzun sürmez. İster istemez barışmak zorunda kalırsınız. Evinizin sıcak bir atmosferi vardır. Sonuçta, küçük evlerin büyük evlerden çok daha canlı olduklarına ve o soğuk taşların insanı hiç ürkütmediğine inanmalısınız.

Daha Az Tamirat!

Daha Az Tamirat!Küçük evlerde yaşayanlar tamirat işleri için daha az para ve daha az zaman harcarlar. Büyük evlerde yaşayanlar ise diğerleri kadar şanslı değildir. Onlar sürekli bozulan bir şeylerle uğraşmak zorunda kalırlar. Atıyorum küçük evde yılda 2 kez ampul değiştirmek yeterli olurken, büyük evlerde yaşayanlar bunun birkaç kat fazlasıyla karşılaşırlar. Küçük evin değiştirilmesi gereken bir tanesi musluğu vardır, büyük evinse 5! İşte küçük evlerde yaşadığınız takdirde bunun gibi daha bir sürü tamirat işinden de kurtulmuş olursunuz.

Gördünüz mü? Küçük bir evde yaşamanın size sağladığı pek çok farklı avantajı var. Evet, belki farkında değilsiniz; ama şirin ve minik yuvanız hem maddi hem de manevi açıdan hayatınızı kolaylaştırmanıza yardımcı oluyor. Bence bu nedenlerden dolayı sahip olduklarınızın değerini bilmeli ve büyük bir evin hayalini kurmaktan belki de vazgeçmelisiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.