Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Euro Bölgesi’nde Sanayi Üretimi Temmuz’da %1,5’e Beklenti Üstü Arttı

Euro Bölgesi’nde sanayi üretimi Temmuz’da beklentileri aştı.
Euro Bölgesi’nde Sanayi Üretimi Temmuz’da %1,5’e Beklenti Üstü Arttı
Son Güncelleme: 
Yorum

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), Temmuz 2021 dönemine ilişkin sanayi üretimi verilerini açıkladı.

Buna göre Euro Bölgesi’nde sanayi üretimi Temmuz‘da bir önceki aya göre yüzde 1,5 arttı. Beklenti yüzde 0,6’ya yükseliş yönündeydi.

Haziran 2021’de bir önceki aya göre yüzde 0,3 düşmüştü. Yıllık bazda, sanayi üretimi büyümesi yüzde 20,6’dan yüzde 9,7’ye gerilemişti.

Aylık sanayi üretimi yüzde 0,1 düşüşe, yıllık sanayi üretimi yüzde 10,1’e revize edildi.
Euro Bölgesi Sanayi Üretimi Temmuz 2021
Kaynak: Eurostat

Eurostat raporuna göre yıllık bazda ise sanayi üretimi büyümesi yüzde 7,7’ye yükseldi. Beklenti yüzde 6,3’e artış yönündeydi.

Haziran 2021’e kıyasla Temmuz 2021’de Euro Bölgesi’nde dayanıksız tüketim malları üretimi yüzde 3,5, sermaye malları yüzde 2,7, dayanıklı tüketim malları yüzde 0,6 ve ara malları üretimi yüzde 0,4 arttı. Enerji üretimi yüzde 0,6 düşüş kaydetti.

Avrupa Birliği’nde dayanıksız tüketim malları üretimi yüzde 2,8, sermaye malları yüzde 2,4 ve ara malları üretimi yüzde 0,5 artış kaydetti. Enerji üretimi sabit kalırken, dayanıklı tüketim malları yüzde 0,2 düştü. Verilerin mevcut olduğu üye devletler arasında en yüksek aylık artışlar İrlanda (yüzde 7,8), Belçika (yüzde 5,0) ve Portekiz’de (yüzde 3,5) kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu