Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Cardano’nun Patronu El Salvador’u Başka Ülkelerin Takip Edeceğini Düşünüyor

Charles Hoskinson, kripto paraların dünyayı değiştireceğine inanıyor.
Cardano’nun Patronu El Salvador’u Başka Ülkelerin Takip Edeceğini Düşünüyor

Geçtiğimiz günlerde El Salvador, Bitcoin’i yasal olarak tanımaya başladı ve bu anlamda ilk ülke oldu. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, gelecekte başka ülkelerin de El Salvador’un izinden gideceğini düşünüyor.

Hoskinson, önümüzdeki yıllarda, daha birçok ulus-devlet, para politikasının bir parçası olarak kriptoyu kullanağını ve merkez bankalarının rezervlerinde bu varlıkları saklayabileceğini iddia ediyor.

Cardano kurucusu, El Salvador’un Bitcoin’i yasal ihaleye çıkarmasının , endüstrinin sadece 12 yılda ne kadar ilerlediğini yansıtmak için bir an olabileceğini belirtiyor.

Cardao patronu, bundan sonra her ulus devletin kendi kripto para birimi stratejisini bulması gerektiğini belirterek, “Bunun yaptığı şey, cebimizdeki paranın kontrolünün bizde olması ve bu paranın nasıl hareket ettiğini ve onu kimin alacağını nihai olarak bizim kontrol etmemiz gerektiği inancını meşrulaştırmasıdır.” diye konuştu.

El Salvador’un yanı sıra yakın zamanda Paraguay, Arjantin ve son olarak Panama’nın benzer planları olduğu ortaya çıkmıştı. Cardano ağı 12 Eylül tarihinde Alonso yükseltmesini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Bu güncelleme ile Cardano’da akıllı kontrat dönemi başlayacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum