Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BakerySwap, BSC’nin NFT Pazarında Ethereum’u Geçeceğini Düşünüyor

Binance Smart Chain'deki en büyük NFT platformlarından biri, bu blok zincirinin, NFT'ler için en büyük hedef olarak Ethereum'u geçeceğini öngörüyor.
BakerySwap, BSC’nin NFT Pazarında Ethereum’u Geçeceğini Düşünüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bir DeFi protokolü, kullanıcıların Ethereum’dan daha düşük gas ücretlerinden yararlandığı Binance Smart Chain’in NFT’ler için en büyük ticaret platformu haline geldiğini söylüyor.

BakerySwap, ETH’de alışveriş yapmanın pahalı olmasının, işlem maliyetlerinin genellikle bir sanat eserinin değerinden daha ağır basabileceği anlamına geldiğini iddia ediyor. Bu da yarattıklarını dünyayla paylaşarak deney yapmayı ve itibar kazanmayı uman küçük sanatçıları dışarıda bırakıyor.

BSC Düşük İşlem Ücreti ile Öne Çıkıyor

BSC Düşük İşlem Ücreti ile Öne Çıkıyor

Bu platform onlara çalışmalarını sadece 4 dolara satma özgürlüğü veriyor. Ethereum ağında böyle bir işlem yapılması yüksek komisyon ücretleri nedeniyle imkansız. Projenin kurucularına göre, sürekli yükseltmeler BakerySwap’in BSC’de büyük bir oyuncu haline gelmesine yardımcı oldu ve şu anda NFT sektörü beklenenden çok daha hızlı büyüyor.

Pazar alanı artık sanat eserlerinin ötesine geçerek ziyaretçilerin jetonlu oyun ekipmanlarını, dijital evcil hayvanları ve daha fazlasını yakalayabileceği anlamına geliyor. Projenin sağladığı son rakamlar, platform üzerinden 57.000’den fazla NFT’nin basıldığını ve 184.000’den fazla işlemin gerçekleştirildiğini gösteriyor. Tüm bunlar NFT işlem hacminin 27,2 milyon dolara kadar tırmanmasını sağladı.

NFT Furyası Hız Kesmiyor

NFT Furyası Hız Kesmiyor

Eleştirmenler arasında NFT’ler hakkında tartışmalar devam ederken, piyasa rekor kırmaya devam etti. Unisock çiftleri 92.000 dolara, Beeple’ın sanat eserleri müzayedede 69.3 milyon dolar gibi astronomik miktarlarda satıldı.

BakerySwap ekibi, “Geleneksel bir sanat koleksiyonu yok edilebilir, çalınabilir ve hatta sahte olabilir. Bu da insanların sahip olduğunuz şeyin gerçek olduğunu bilmelerini imkansız hale getirir ve özgünlüğün maliyeti de pahalıdır. NFT’ler kriptografik bir güvenlik koruması sağlar ve hatta yazarın imzasıyla diğer kopyalardan kalıcı olarak ayırt edilebilir.” açıklamasını yapıyor.

BakerySwap, NFT sektörünün önünde birçok kilometre taşı olduğuna inanıyor ve Binance Akıllı Zincirin bu hareketli sektördeki hakimiyet açısından Ethereum’u geride bırakacağını öngörüyor. Platformun sanat eserleriyle birlikte tokenize edilmiş müzik ve videolar sunacak şekilde ayarlandığında, önümüzdeki aylarda kripto meraklılarının keşfedeceği çok daha fazla içeriği barındırması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%