Yatırım yapmaya başla!

Wall Street’in Demokrat Bağışçıları, Warren Aday Olursa Trump’ı Destekleyebilir

Wall Street’in Demokrat bağışçıları, Elizabeth Warren’ın aday gösterilmesine karşı Trump’ı destekleyebileceklerine işaret etti.
Wall Street’in Demokrat Bağışçıları, Warren Aday Olursa Trump’ı Destekleyebilir

Wall Street’teki ve büyük işletmelerdeki Demokrat bağışçılar, Senatör Elizabeth Warren’ın parti adaylığını kazanması durumunda başkanlık kampanyası bağış toplama döngüsüne katılmamayı ya da hatta Donald Trump’ı desteklemeye hazırlanıyorlar.

Son haftalarda CNBC’nin iş dünyasındaki büyük bağışçılarla yaptığı görüşmelerde, büyük bankaların ve şirketlerin açık sözlü bir eleştirmeni olan Elizabeth Warren 2020 yarışında Joe Biden’e karşı ivme kazanırken, bu görüşün yaygın bir şekilde paylaşıldığı sonucuna ulaşıldı.

İsminin verilmemesi kaydıyla konuşan üst düzey bir özel sermaye yöneticisi, bir çıkmazda olduğunu söyleyerek şu açıklamada bulundu:

Üst Düzey Yönetici Elizabeth Warren Donald Trump Çıkmazda “Bir Demokratsın ve partiye yardım etmek istediğini düşünüyorsun. Ancak Elizabeth Warren beni incitecek dolayısıyla Başkan Donald Trump’a yardım edeceğim.” Yönetici bu açıklamayı, Nancy Pelosi’nin Meclis’in Trump’a karşı resmi bir soruşturma başlatacağını duyurmasından bir gün sonra yaptı.

Kampanya sırasında, Warren bir servet vergisi de dahil olmak üzere Wall Street’in etkisini azaltmak için birçok plan hazırlamıştı. Temmuz ayında da özel sermaye şirketlerinin satın aldıkları şirketlerin borç ve emeklilik yükümlülüklerinden sorumlu olmalarını sağlayacak bir öneri sunmuştu.

Bu arada Donald Trump ise büyük bir kurumlar vergisi indirimi ve düzenlemeleri azaltma yoluyla zengin işletme liderlerine yardım etmişti.

Donald Trump Büyük İşletmeler Yardım Edecek Eylemler Warren ise 2020 başkanlık ön seçimi için büyük fonlarda yer almayacağına söz vermişti. Özel çıkar gruplarından bağış almayacağını da kaydetmişti. Elizabeth Warren ikinci çeyrekte asgari küçük bağışçılar aracılığıyla en az 19 milyon dolar toplarken Trump ise yüz milyonlarca dolar topluyordu.

Cumhuriyetçi Ulusal Komite, Ağustos ayında 23 milyon doların üzerinde para toplayarak 53 milyon dolara sahip olmuştu. Demokratik Ulusal Komite yetişmek için mücadele etmiş ve Ağustos’u 7.9 milyon dolar getirerek bitirerek 7.2 milyon dolarlık borç kaydetmişti.

Çeşitli varlıklı bağışçılardan destek alan Joe Biden ise yapılan son anketlerde gerilemeye başlamıştı.

Joe Biden Warren Karşısında Gerilemeye Başladı İş dünyasının Warren’ın adaylığı konusundaki rahatsızlığı da kampanyasının ivmesiyle paralel olarak artmıştı.

Jim Cramer, bu ayın başlarında Wall Street yöneticilerinden Warren’ın “durdurulması gerektiğine inandıklarını” duyduğunu söylemişti. Warren ise Jim Cramer’ın açıklamasının ardından Twitter’dan yanıt olarak; “Ben Elizabeth Warren ve bu haberi onaylıyorum.” demişti. Bazı büyük banka yöneticileri ve hedge fonu yöneticileri Warren’ın yükselişinden dolayı hayrete düştüler ve ona direnmek için hazırlandılar.

Adı açıklanmayan ülkedeki en büyük bankalardan birinin yöneticisi de iş dünyasının Elizabeth Warren’ı desteklemeyeceklerini belirterek, bunun endüstriyi kapatmak gibi olacağını belirtti. Bu kişi Warren’ın politikalarının Wall Street için Başkan Barack Obama’nınkinden daha kötü olabileceğini söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum